Potențial cu fenilefrină la metamfetamină?

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Aceasta ar putea fi utilizată în locul efedrinei, deoarece aceasta din urmă nu mai este disponibilă fără prescripție medicală (și dacă este, obținerea necesită o licență, cu excepția cazului în care o produceți).
Fenilefrina este un decongestionant nazal cu formula chimică C9H13NO2. Formula sa arată astfel:

Ecmx06drGu


Există vreun potențial în acest sens sau este prea ineficientă pentru a fi utilizată în locul efedrinei?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Uhhg, greșeala mea, am crezut că ai spus fenianilină. Nu, acel Oh de pe inel este o cățea, nu poți să-l dai jos fără să distrugi tot subțirele. Poți să-l înlocuiești și apoi să-l dai jos, dar prețul este prea mare.
 
Last edited:

pseudorando

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Ar trebui să detaliați această posibilitate dacă cunoașteți o modalitate. Este irelevant dacă ar fi sau nu nepractic. Un proces cu fenilefrină ca precursor al amfetaminelor este o cunoaștere foarte dorită și aparent considerată a nu fi posibilă. Orice informație pe care o dețineți ar fi foarte apreciată pentru cunoștințe și, poate, pentru o oportunitate de a arunca gunoiul porcilor înapoi în fața lor.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Problema este că pseudoefedrina hcl obișnuia să vină în pastile generice de 60 mg. Pheylephrine vine în pastile de 10 mg, deci este nevoie de 100 pentru a avea un gram de chestii.
YiFkhJIlMf

Iată care este ideea. Se pare că există câteva moduri de a proceda. Posibil 1 ar putea fi praf de zinc sau 0,7-1,0% ,ol wt. acid sulfuric. Dehidroxilați poziția 5 pe inelul fenol al unei feniletilamine. Apoi veți dori să dehidroxilați poziția 2 a fracțiunii propil. Capătul terminal al propilului are deja un metil, 3hidrogeni, deci o amină primară. apoi trebuie doar să metilați poziția alfa a grupului funcțional etil. În funcție de ce folosiți aici, veți determina dacă aveți D, L-meth, L-meth sau D-meth. Eu sugerez D. Nu TREBUIE să fie în această ordine, doar că totul trebuie făcut. Am scris ce a fost fiecare lucru, astfel încât să puteți UTFSE sau uita pe Google sau ceva pentru a face un plan specific în ceea ce privește reactanții și solvenții ;0
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
În vânătorile mele recente de E sau PSE la nivel local, tot ce am găsit sunt aceste pastile de fenilefrină de 10 mg care conțin de obicei paracetamol + alte "prostii" Aspectul practic este irelevant și pentru mine, Dacă este posibil și mijloacele pot fi obținute de pe rafturile magazinelor, sunt foarte interesat. Soldatul din spatele liniilor inamice nu poate comanda pur și simplu precursorii, așa că aceste cunoștințe sunt vitale. S-ar putea să iau asta ca pe o temă pentru acasă și să încerc să UTFSE pentru a face acest plan, voi avea nevoie de ajutor, desigur, dacă cineva dorește să DM și să compare note. Presupun că va trebui să comand niște ma huang pentru a-mi servi scopurile de cercetare, între timp. Mulțumesc.
 
Top