cristalizarea metamfetaminei de la efedrină la gheață nu poate fi realizată

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
40
Reaction score
5
Points
8
Bună ziua, încerc să fac cioburi dure și frumoase prin dizolvarea metamfetaminei în etanol, iar atunci când este complet dizolvată trebuie încălzită la 180°. Dar asta nu a fost succesfull întotdeauna sa oprit la 80 ° whete js punctul de fierbere a etanolului. Este posibil să depășim punctul de fierbere?
În orice caz, la 80° am încercat să pun o baghetă de sticlă în el și să o scot și să aștept dacă va cristaliza. S-a întâmplat așa că l-am lăsat să se răcească la temperatura camerei unde a început să arate bine și după ce s-a răcit la temperatura camerei l-am pus în congelator timp de 7 ore dar cristalele nu sunt așa cum ar trebui să arate :(

Ce am făcut greșit?
Care este soluția?
Este metoda pe care o folosesc sutable?

Mulțumesc pentru tot ajutorul
 

Attachments

  • Xk6qBlPyi3.png
    Xk6qBlPyi3.png
    2.7 MB · Views: 173
  • 9LtizFdSa1.jpg
    9LtizFdSa1.jpg
    367.5 KB · Views: 131
  • lDUTKEVIg6.jpg
    lDUTKEVIg6.jpg
    5 MB · Views: 137
  • BbQ*****JCdRU.jpg
    BbQ*****JCdRU.jpg
    5.2 MB · Views: 373
  • vd5OlDKiyc.jpg
    vd5OlDKiyc.jpg
    937.4 KB · Views: 148
  • 31TtW9NyUm.jpg
    31TtW9NyUm.jpg
    5.3 MB · Views: 326
  • SavYILJK2c.jpg
    SavYILJK2c.jpg
    996.9 KB · Views: 124
  • Byoubq2d05.jpg
    Byoubq2d05.jpg
    310.8 KB · Views: 128
  • pd7luFOiNb.jpg
    pd7luFOiNb.jpg
    294.4 KB · Views: 129

23rdgate

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Încercați să fierbeți sub vid pentru a scădea punctul de fierbere
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Problema aici este că nu a rămas suficient alcool în cratiță pentru ca cristalizarea să aibă loc. Practic, tocmai ați evaporat solventul. Aveți nevoie de un pahar Pyrex sau un balon și trebuie să încălziți alcoolul într-un recipient separat. Puneți metamfetamina uscată într-un pahar și alcoolul în alt recipient, pe aceeași sursă de căldură. Când alcoolul începe să fiarbă, turnați puțin alcool în alcool etilic și agitați-l. Puneți-le pe amândouă din nou pe foc. Adăugați mai mult alcool clocotit până când toată metamfetamina este dizolvată, apoi opriți focul și lăsați-l nemișcat timp de 12 ore. Nicio căldură, nicio briză, nicio vibrație. Nimic. Apoi, scoateți-l în frigider timp de 8 ore, apoi în congelator. Trebuie să se răcească încet pentru a forma cristale mari, probabil ar trebui să înfășurați un prosop de vase în jurul lui până când ajunge în frigider. Lăsarea să se răcească încet este cheia și trebuie să aibă suficient alcool pentru a nu se satura prea mult și a precipita. Niște acetonă anhidră ar ajuta, un solvent zilnic de cristalizare. Vidul nu va ajuta în niciun fel pe care mi-l pot imagina și nimeni nu a mai făcut asta din câte am văzut
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
40
Reaction score
5
Points
8
Vă mulțumim! Am recristalizat-o și am răcit-o încet și acum arată mult mai bine, dar nu am separat-o. Bine de știut
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Punctul de fierbere al etanolului este de 178°f /78°C. Îl puteți crește într-o oală sub presiune, dar probabil doar până la 210°f fără a modifica PC-ul pentru a depăși 15 psi
 
Top