, chiar am nevoie de ajutor cu trimiterea

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
83
Reaction score
93
Points
18
Deals
17
Așadar, vreau să trimit un colet din UE în Australia. Știu că multe medicamente sintetice sunt organice. Îmi puteți spune, vă rog, dacă noidele sintetice sunt organice sau nu și cum ar trebui să procedez pentru a trece examenul cu raze X (customs clearence ). Vă mulțumesc mult anticipat .
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Toate canabinoidele naturale sau sintetice sunt organice! Singurele substanțe anorganice psihoactive de care am auzit vreodată sunt N2O și Xenon
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Trimiteți-l în interiorul a ceva ceramic, cu folie de aluminiu (ar fi nevoie de multe din acestea, deoarece razele X moderne din vamă sunt foarte puternice), acoperit cu mai multe alte elemente care au tendința de a reflecta/absorbi razele X.

În concluzie. Dacă arată ca niște droguri, va fi verificat sau vei fi "love-lettered", oricare dintre aceste situații te va duce la futut.

De asemenea, un disclaimer, eu nu sunt expeditor internațional. Doar un simplu comerciant intern de bunuri. Așa că, dacă e ceva, faceți cercetări.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
83
Reaction score
93
Points
18
Deals
17
am aflat că canabinoizii sintetici sunt organici și anorganici ca șamponul
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Diferența dintre chimia organică și anorganică nu are legătură cu eticheta șamponului... Am văzut "sare de masă organică", care este o minciună supremă în înțelesul ei.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
83
Reaction score
93
Points
18
Deals
17
greșeala mea :)
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
83
Reaction score
93
Points
18
Deals
17
Am văzut că razele X văd doar densități și materiale organice și anorganice, nu pot ști ce aveți în pachet decât dacă se ascunde într-un loc în care nu are ce căuta
 
Top