Question Cum se fabrică hârtia cannabinoidă?

TheDiscoking

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Vă rugăm să explicați în termeni foarte simpli o metodă de aplicare a noidelor pe hârtie pentru a fi trimise prin poștă într-o instalație.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Dizolvați în alcool și înmuiați hârtia acolo.
 

TheDiscoking

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Înțeleg, dar nu există o modalitate de a formula cantitatea de chimicale pe care o va conține o foaie etc.
 

BoonDock

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
33
Reaction score
12
Points
8
Formula pe care o folosiți pentru a vă topi canabinoidul. Am prieteni care au folosit lichior evrclear 150 proof pentru a topi pudra de noid.
 

BoonDock

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
33
Reaction score
12
Points
8
Poate 5 g de noid și câteva linguri de lichior încălzite până se topesc. Apoi înmuiați hârtia în el și lăsați-o să se usuce la aer. Prea mult va face să miroasă..fyi. Va trebui să plătiți cu ea pentru a obține rezultatele.
 

flightrcs

Arested
Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
34
Reaction score
50
Points
18
așa cum au spus băieții de mai sus, doar înmuiați hârtia în interiorul unui borcan sau bol și veți obține rezultate instantanee, mulțumesc anticipat @Tony!
 

albeereal

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 19, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
dar Dacă noidele sunt de culoare galbenă se va vedea pe hârtie. Cum să obțineți noid alb astfel încât să nu se transforme o pagină albă galben?
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
5 grame mi se pare mult pentru o hârtie? Am citit rapoarte anecdotice despre oameni care folosesc 250 mg pe foaie (folosind chimicale recente mai puternice)
 

BoonDock

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
33
Reaction score
12
Points
8
Da, aveți dreptate. M-am întors și l-am întrebat pe amicul meu care a făcut asta. A râs în hohote de ceea ce am scris. A spus 150-400 mg. Spune că oricât poți lua. El crede că 250mg este norma. Îmi pare rău..lol
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Voi prefera să folosească un pulverizator, astfel încât unele zone să rămână lipsite de Noid. Pentru că dacă noidul este foarte puternic și activ, înmuierea întregii hârtii ar putea duce la intoxicare sau KO.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Totul se rezumă la cât de activ este Noidul pe care îl utilizați. Pentru unele formule noi, 5g poate fi chiar prea mult
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
O idee bună. De asemenea, puteți face o concentrație scăzută de soluție de noid pentru a o face. De exemplu, înmuiați N mg/ml soluție în X g de hârtie, puteți număra cât de mult noid conține 1 g de hârtie. Xg / N mg/ml.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

@GPatton ai perfectă dreptate, frate, calcularea în ceea ce privește masele și masele molare va fi cea mai sigură și mai practică cale de urmat, dar mă îndoiesc că va avea răbdarea să meargă pe această cale, dar pentru o călătorie mai sigură voi recomanda soluția ta.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
Vreți să spuneți să cântăriți hârtia uscată, apoi să cântăriți hârtia umedă pentru a calcula diferența de greutate înainte de a face calculele? Sau există o altă metodă pe care nu o văd 😅..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Nu, puteți cântări hârtia uscată înainte și după adăugarea acestei soluții. Diferența de masă este cantitatea de noid. De asemenea, dacă înmuiați soluția cu N mg/ml (1 ml de exemplu) pe 1 g de hârtie, veți obține 1 g de hârtie cu N mg de noid. Ați înțeles ideea mea?
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
Ah, bine, mulțumesc pentru clarificare, am înțeles acum, care este un mod foarte bun de a măsura mulțumesc!
 
Top