Question Cel mai bun mod de a achiziționa anumite substanțe chimice

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Nitrometanul se obține de la RC Fuel, iar DCM este disponibil pe eBay
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
DCM interzis în Regatul Unit
 
View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Nu sunt interzise, dar au nevoie de o licență specială sau au nevoie de o companie, cred că interdicția a apărut în 2018? Poate, probabil mă înșel. A fost interzis din cauza problemelor de mediu legate de atmosferă, în același timp în care au fost interzise toate celelalte, cum ar fi acidul sulfuric.

Nici măcar nu se pot cumpăra decapanți pe bază de DCM fără o licență sau o companie de vopsitorie.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
La naiba, am fost plecat prea mult timp 😂😂
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
A***** încă se vinde, dar necesită o declarație pentru utilizarea sa, în principiu, dacă răspunsurile dvs. sunt suficient de bune, ele încă se vând oamenilor obișnuiți precum Joe Blogg. Cu toate acestea, un răspuns bun poate fi dezbătut și interpretat de către companie, iar dacă aceasta consideră că este un motiv valabil pentru vânzare.
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
DCM este, de asemenea, interzis în Brazilia. Cel mai nasol lucru este că multe sinteze utilizează DCM, dar nu oferă o alternativă la acesta.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Distilați combustibil RC, nu veți obține prea mult, dar în comparație este ieftin. Am făcut-o de multe ori, mai întâi veți distila un azeatrop metanol/nitrometan la aproximativ 60-70 de grade, apoi, odată ce temperatura ajunge la 100C, veți începe să distilați nitro pur. Asigurați-vă că utilizați o coloană vigreux.

Pentru DCM, comandați de la constantylious777. El vi-l va trimite din Polonia foarte ieftin
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
RC combustibili ca 16 la 20% din cele mai multe locuri, cu toate acestea am o companie care vinde combustibil RC barca. Thats ca 60% nitro, și 5 litri costă aproape 200 £!!! Dar așa am obținut Nitro până acum, distilații lungi de combustibil RC de mai multe ori.
Partea cea mai proastă este că 1 litru de 20% nitro produce poate 120 ml dacă ești bun, dar densitatea este întotdeauna de așa că știi că azeotropul cu metanol încă îți contaminează nitro.
 
View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Ați spune că obțineți în continuare contaminare cu o coloană vigreux?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Îmi pare rău, trebuie să râd la asta pentru că urăsc azeotropi, da, 100% obțineți contaminarea. Faptul că metanolul și nitrometanul chiar formează unul ar trebui să vă spună acest lucru, chiar și sitele moleculare nu pot fi aplicate pentru a elimina procentul rămas de metanol, și credeți-mă că am încercat.

Poate că dacă obțineți o coloană înaltă de 2 metri și distilați timp de o săptămână de mai multe ori vă veți apropia, dar cântăriți-o într-un cilindru gradat pe o balanță. Nu vei ajunge niciodată la densitatea nitro-ului pur.

Îmi pare rău dacă aceasta este o veste proastă, dar vestea bună este că metanolul este în 99,9% din cazuri un inconvenient minor. Așadar, ajungeți cât mai aproape de densitate și este încă nitro utilizabil!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Pentru scopurile mele, metanolul nu este o problemă, cunoașteți alte situații în care este o problemă în afară de stoichiometrie?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Da, fac doar una, în fermentarea biomasei pentru a produce etanol pentru consum. 15ml este suficient pentru a vă face orb și te omoară, așa că este singura mea preocupare cu metanol într-adevăr. Nu mi-am terminat încă facultatea, așa că poate cineva cu mai multe cunoștințe va comenta și vă va da un alt exemplu?
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Ar fi trebuit să fiu mai specific, adică unde contaminarea cu metanol a nitrometanului devine o problemă în reacțiile pentru care s-ar utiliza nitro.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Nu am făcut acest lucru, nu pot dovedi că funcționează, dar din ce am citit pare să funcționeze. Puteți comanda N-metilacetamida de unde se comandă produse chimice, site-urile de licitații străine sunt bune, și o hidrolizați cu un acid sau o bază, iirc, în acid acetic și metilamină. Funcționează la fel ca producerea metilaminei din N-metilformamidă.

Ar trebui să vă gândiți fie să găsiți o substanță chimică de substituție, fie să comandați pe piața neagră pentru dcm. Eterul funcționează de multe ori, dar are propriile sale probleme care necesită un pic de precauție suplimentară.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Am o carte veche de chimie organică de la facultate, primită cadou de la departamentul de chimie închis al facultății la care am participat. Acesta este un manual despre cum să faci orice.
Metoda necesită acid monocloroacetic, nitrit de sodiu și carbonat de sodiu, aceasta a fost explicată în detaliu de G.Patton pe un fir de pe aici.
Mai sunt și alte câteva metode, dar ar fi mai ușor să cumperi.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Îmi pot imagina că este posibil să le cumpărați doar în Regatul Unit, contra dovezii unei licențe comerciale.
Există o mulțime de Nitroethane/Nitromethane vândute pe Ebay, dar mulți vânzători cer o anumită formă de dovadă.

Cred că acest lucru ar fi ușor de falsificat, puteți încerca să găsiți numerele de înregistrare ale companiilor care ar putea avea de-a face cu orice caz de utilizare a produsului chimic, dar care nu au o prezență pe internet, astfel încât este dificil să găsiți contacte. Puteți găsi aceste numere pe mai multe site-uri web, trebuie să existe site-uri web naționale specifice numai pentru întreprinderile din Regatul Unit, dar cu siguranță și site-uri web specifice UE pentru toate întreprinderile înregistrate în UE. Eu aș încerca acest lucru doar atunci când comand la o adresă care nu poate fi asociată cu mine

O altă opțiune este Germania, Polonia sau China. Există mulți vânzători în fiecare dintre aceste țări care vă pot expedia aceste produse chimice și care ar putea fi dispuși să le reeticheteze.
Tocmai am expediat aproximativ 30 de cutii care conțineau câte un container de 1 x 20 l cu metanol, etanol, metilamină și produse chimice lichide similare. Le-am etichetat pur și simplu ca produse de curățat și toate au trecut din Polonia în Belgia, via Germania.

Întrucât transportul acestor bunuri în ceea ce privește transferul logistic de la o țară la alta nu este ilegal, ci doar restricționat, aceasta ar putea să vă ofere o altă posibilitate.
Puteți face acest lucru în mod clasic și să le cumpărați într-o țară precum Polonia de la o companie care nu vă va pune întrebări, să obțineți documente oficiale de export/import și să le expediați cu un curier oficial... există, de asemenea, o mulțime de curieri privați activi pe Ebay care conduc săptămânal din Polonia înapoi în Regatul Unit și viceversa, dacă găsiți unul care mai are capacități în camionul său, ați putea rezerva spațiul destul de ieftin, de asemenea, ei pun mai puține întrebări de obicei.
În acest caz, aș folosi date furate sau false pentru firma de curierat, precum și o adresă care pare a fi comună, dar care nu poate fi asociată cu mine.

Sper că acest lucru ar putea ajuta :)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Toate aceste lucruri sunt foarte adevărate, din păcate, în Regatul Unit, metodele pe care le descrieți sunt modalități de a ocoli aceste probleme la 100%.

Modalitatea alternativă este de a utiliza sisteme care sar peste nitrare, dar unele, cum ar fi fabricarea DOM, Mescaline, aceste stirene nu vor nitra sub voința pură și determinarea unui chimist subteran singur. Aceștia folosesc precursori și substanțe chimice interzise care sunt greu de achiziționat, iar simpla lor posesie este la fel de gravă ca și urmărirea penală pentru compușii pe care ne place să-i fabricăm! Și metodele pe care le descrieți sunt supuse acelorași baliverne prin intermediul legilor privind frauda etc., deoarece, dacă cineva este dispus să fie acuzat de deținerea acestor substanțe chimice. Atunci două acuzații și închisoarea nu-l vor descuraja pe cel mai hotărât dintre chimiștii clandestini.

Reetichetarea în cunoștință de cauză a unei substanțe este la fel de gravă ca și documentele și permisele frauduloase, și mi s-a spus că nimic nu va enerva mai mult un judecător decât apărarea ignoranței!

Încă informații bune și / sau idei despre modul în care oamenii achiziționează aceste substanțe chimice, doar doresc să fie un pic mai liberal pentru a face lucruri în viață, m-am uitat pe decongestionante nazale în magazine astăzi. Niciun magazin nu vinde pseudoefedrină sau efedrină în niciunul dintre aceste medicamente, și asta în Regatul Unit, unde nu există smurferi de metadonă.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Există o diferență între interzicerea unei substanțe chimice și restricționarea utilizării acesteia în afara lumii comerciale.
Nitroetanul sau nitrometanul fiind o substanță chimică importantă în general, nu-mi pot imagina că ar fi doar interzisă.

Cu siguranță există o cale de a o ocoli, importând-o în mod legal
 

zagar

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
Îți pot obține pseudoefedrină, dar cu eliberare prelungită și cu levocetrizină, dar în schimb trebuie să-mi arăți cum să extrag pseudoefedrina din pastilele respective.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Dle Gonzo, pot să vă fac rost de pseudoefedrină, dar aceasta este cu eliberare prelungită și conține și levocetrizină, dar în schimb trebuie să-mi arătați cum să extrag pseudoefedrina din pastilele respective.

Mate am menționat doar lipsa de pseudo pentru că am fost interesat de crack down pe cei de aici, în Marea Britanie! Și dacă nu poți extrage un ingredient dintr-o pastilă, atunci a continua să încerci să transformi compusul respectiv într-un altul ar fi o pierdere de timp și periculos, ca să nu mai spun iresponsabil din partea mea să spun unei persoane care în mod clar nu are cunoștințele necesare pentru a se juca cu chimia.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
114
Points
33
Deals
62
Nu este o problemă pentru mine să o trimit în Marea Britanie. o fac regulat :p precum și alte substanțe chimice
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
Aceste produse chimice sunt expediate din Regatul Unit 🇬🇧 către destinația europeană sau sunt "expediate" în interiorul granițelor UE ... Cu Polonia ca punct de plecare?
 
Top