cultivarea buruienilor

Kobra

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
mă gândesc să cumpăr niște semințe și să le cultiv, dar nu știu de unde să cumpăr de pe un site de încredere
ce tip de iarbă este mai bun și trebuie să folosesc produse speciale pentru a crește și a obține iarbă de înaltă calitate?
 

vegetalista

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 10, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Locația dvs. geografică va influența în mare măsură acest aspect. De obicei, este mai bine să obțineți produsele genetice fără a trece granițele internaționale, pentru a avea mai multe șanse să nu fie confiscate. Îmi place să folosesc inputuri organice bune, deoarece cultiv în principal pentru mine, dar Jacks 123 sau Master Blend sunt alegeri economice bune în SUA dacă utilizați hidro sau sol neorganic.
 

Kobra

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
vă mulțumesc foarte mult, voi căuta undeva unde pot cumpăra aceste produse.
 

Anhedonia35

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
dude, acest proces depinde dacă cultivați iarba acasă sau afară. dacă o veți cultiva acasă, toate tipurile de plante vor crește atâta timp cât faceți același mediu exterior acasă. dacă doriți un cap sativa, vă recomand jack herrera sau white widow. dacă doriți un fel de indica, puteți cumpăra big bud afghanian kush sau bluedream.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Aș recomanda semințe europene californiene sau canadiene de la o bancă de semințe bună. Da, aveți nevoie de produse pentru a obține cele mai bune performanțe.
minim veți avea nevoie de:
-stimulant pentru rădăcini
-stimulator de creștere.
-stimulator de înflorire.

Este foarte important să spălați rădăcinile cu cel puțin 2 săptămâni înainte de tăiere.
Odată ce am făcut spălarea, nu voi mai adăuga niciun produs în apă. Îl veți observa în gust și în gât.

Dacă cultivarea este în aer liber, veți avea nevoie de produse antiparazitare.

dacă aveți acces la apă de osmoză folosiți acea apă

PH ideal al apei între 6,5-7,5

în cazul cultivării în interior.

trebuie să controlați foarte bine temperatura și umiditatea.
în timpul zilei nu poate depăși 25°, iar noaptea nu poate coborî sub 15°
Cu cât plantele sunt mai tinere, cu atât au nevoie de mai multă umiditate.

Vă recomand să folosiți îngrășăminte naturale dacă abia începeți să cultivați.

Probabil că uit o mulțime de lucruri. Puteți vorbi cu mine prin mesaj și voi încerca să răspund la orice întrebare.
 

Pharmacist487

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Acest lucru depinde de locul în care vă aflați . Temperatura din zonă și toate cele
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Dacă cultivați în interior, trebuie să aveți 18 ore de lumină pentru creștere și 12 ore pentru înflorire. Dacă doriți să plantați în aer liber, acum este un moment bun pentru a începe, când vremea bună începe să sosească și orele de soare se prelungesc☀️
cumpărați un sol bun și îngrășăminte bune. aveți mare grijă la insectele crescute afară!!!
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Un fir grozav!

Toate informațiile pe care trebuie să le știți sunt online, pe youtube și google (forumuri).

Vă recomandăm să o creșteți în interior, într-un cort de creștere. Toată iarba noastră este cultivată în corturi, cu control zilnic din partea unui cultivator cu experiență.

Cultivarea canabisului este ca o artă, delicată și necesită timp (mult) pentru a o stăpâni. Cultivarea canabisului ar trebui luată ca un hobby și niciodată ca o slujbă. Dacă cultivați canabis ca pe o slujbă, în cele din urmă, veți deveni lacom și veți sări peste etape, veți face greșeli.

În interior este cel mai bine, pur și simplu pentru că poți controla fiecare variabilă nenorocită.

Cât despre ce fel de iarbă ar trebui să cultivi:
1. Începe cu auto-flowers (înfloresc după aproape 100 de zile de la plantare, chiar mai puțin).
2. Fă mai întâi doar două plante.
3. Aflați cum se tratează toate bolile cu care se poate confrunta o plantă.
4. Învățați din procesul de creștere.
5. Îmbunătățiți-vă jocul. Acest lucru poate include atât de multe lucruri, creșteți mai multe plante, obțineți un cort mai mare, un sistem de hrănire automată, creșteți mai multe soiuri.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
17
Points
8
Dacă este doar pentru profit, alegeți amnezie pe cocos și obțineți un opticlimate. Este de departe cel mai ușor și cu profit maxim
 

R7flex

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
există câteva site-uri pentru expedierea semințelor, aveți nevoie de fonduri pentru acest lucru. cum ar fi cabină, iluminat, aer, filtru de carbon, îngrășământ lichid și supliment nutritiv și multe altele. de asemenea, trebuie să știți cum să aveți grijă de ea și de starea plantei. există câteva forumuri turcești pe care le puteți verifica.
 

littlebigboss

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor

Puteți verifica site-ul growweedeasy.com
A fost foarte util pentru mine cu ani în urmă, când am început să cultiv în Rusia. Acolo puteți obține o mulțime de tutoriale și răspunsuri la orice întrebare despre cultivare. Comunitatea este puternică și utilă.

Sunt nou pe acest site, am venit aici pentru a încerca să vând online iarbă și poate alte lucruri. De fapt, nu am vândut niciodată nimic online în toată viața mea, am fost în mișcare într-o școală veche față în față :)
Suntem în creștere în Barcelona acum, cu o echipă pentru un cuplu de ani, piața este greu, dar calitatea de iarbă este mare. Cred că concurența este foarte bună pentru clienții finali. Dar trebuie să faci mai mult și să muncești mai mult la cultivare, așa că aici există mai multă mișcare legată de cultură și respect, decât de bani.
Deci, dacă aveți recomandări de unde să încep, aș aprecia foarte mult

De asemenea, am o oportunitate de a obține aproape orice aici în Barcelona pentru prețuri en-gros, dacă este necesar
 

littlebigboss

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Și despre semințe.
Depinde de gustul tău. Acum există o mulțime de genetici bune și recomand să cheltuiți ceva mai mulți bani pe semințe, dar să aibă o calitate excelentă.
Tulpina mea preferată este Headbanger de la Carma Genetics. Este una legendară, cel mai puternic high pe care l-am avut vreodată și toleranța aproape că nu se dezvoltă.
Dar sunt semințe obișnuite și ai nevoie de ceva îndemânare pentru a le cultiva. Dar puteți găsi informații pe growweedeasy dacă alegeți această cale

Ar trebui să începi cu niște semințe auto sau feminizate pentru câteva cicluri.
 
Top