Question Verificarea echipamentelor și a sticlăriei 4mmc

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
am totul pentru a sintetiza 4mmc? Am de gând să urmez sinteza "madre"

Și, de asemenea, am nevoie de cineva care mă poate ajuta între sinteză astfel încât să nu greșesc
Vă rog este cineva care ar putea ajuta?
4LvREcu8b2


1nIzFqBuXD


T8BkEFPgw6


7DSekWjKnb



Jumătate din lucruri au fost livrate
 

Attachments

  • 0Ax1TtJbLK.jpg
    0Ax1TtJbLK.jpg
    789.8 KB · Views: 42
  • gB897zjMIw.jpg
    gB897zjMIw.jpg
    618.2 KB · Views: 39

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Hei :) Aș dori să sugerez (o cale puțin mai ușoară) să mergeți direct la produsul deja bromat 2b4m, pe care îl puteți cumpăra din China sau de la un furnizor local.
Aveți evacuare? Este foarte important. Veți avea de-a face cu bromul, iar dacă nu veți fi pregătiți, veți avea de suferit
Dacă aveți mască de 3 m, vă rugăm să cumpărați filtre ABKFG (sau ceva de genul acesta - nume), acestea sunt pentru amoniac și acizi.
Dacă vrei să începi cu sticlăria, ai nevoie de cleme și câteva tije, pahare de rezervă (se sparg des). Balon cu fund rotund + balon de rezervă (de preferință cu mai multe gâturi, pentru a instala termometrul și condensatorul dacă este necesar).
Bearkers + termometre este întotdeauna mai bine să aveți ca piese de schimb :)
50ml, 250, 400-500 ml, 1000 ml este un set bun.
50 ml pentru măsurarea acizilor (dacă alegeți loturi de 100 g 4bk)
250 pentru MA 40 % aq dacă decideți astfel
400-500 pentru solvent, iar 1000 vor fi în frigider în final
Aceasta a fost metoda mea

În caz contrar, separatorul cu pâlnie este util pentru a separa straturile, restul se poate face în sticlă sau în balon cu fund rotund și adăugați încet mai multă sticlă la colecție odată ce veți simți nevoia. În general puteți face 4mmc fără sticlă. Concentrați-vă pe evacuare, un ventil de 50 de euro făcut din PP își va face treaba, asigurați-vă doar că este din material PP, că este rezistent (cel puțin PP)


totuși de ce ai ales calea asta? Adică, de ce vreți să bromurați 4MP. Va fi mai ușor pentru prima dată dacă folosiți produsul gata făcut, așa cum am spus mai jos. Atunci veți avea nevoie de mai puțin efort, va fi mai mult "pedepsirea greșelilor" dacă se întâmplă unele.
Puteți face ceea ce se numește "shake and bake", tot ce aveți nevoie este să dizolvați 4 bk (2b4m) în solvent nepolar, cum ar fi toulen, acetat de etil, în funcție de care sunt modalități simple de a le cumpăra, un alt pas este turnarea MA 40% în care, dacă aveți agitator încălzit se poate efectua în aceeași zi, dacă nu - puteți agita de câteva ori pe zi și după 24-48h (dacă alegeți toulen de exemplu - dar este lipicios și nu-mi place personal). Apoi folosiți separatorul cu pâlnie pentru a reuși acidificarea ulterioară. Ar trebui să obțineți și termometru pentru a verifica ce temperaturi oferă congelatorul dvs., va trebui să păstrați acetona acolo și 4mmc după acidificare :)
 
Last edited:

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Mă puteți ajuta când voi primi toate materialele?
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Cunoștințele mele sunt limitate, dar cred că vă pot ajuta cu toulene :) i successful achievie clean product anytime
Toptech-coco recomand vânzătorul de 4bk (2b4m) care are o listă în reactivi
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Dar cred că am încercat să fac același lucru, pentru a mă echipa pe sinteza de bromurare, după ce am contactat experți becasuye am avut unele uqestions am efectuat diferite start, dar 1st trebuie să aveți loc pentru a efectua, ventilator de evacuare, precum și.
și dacă nu credeți că este cu adevărat necesar, cumpărați ma 40% aq și deschideți-l pentru a vedea ce se va întâmpla :)
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Da, am un ventilator de evacuare genric, am de gând să efectuez acest lucru în casa mea, există un spațiu în spatele camerei mele, care este Complet ambalat cu perete din toate cele 4 laturi, dar există 1,5 picioare lung spațiu gol pe acoperiș ( acest lucru este instalat acolo ) voi potrivi ventilatorul meu de evacuare acolo
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Da, putem vorbi în privat
Trebuie cu siguranță să fie sigilat, puteți efectua o consutrție simplă din folie de grădină sau cumpărați un cort de creștere a canabisului, trebuie să fie sigilat, nu puteți scăpa de aceste vapori. Pentru spațiul 2x2 folosesc 530 m3h de ventilație și uneori pot scăpa - un MA40% 200ml când este turnat în flacon, de exemplu, dar instalarea corectă a canalelor de ventilație chiar deasupra flaconului își va face treaba.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Își va face treaba. btw când lipiți linkuri pentru clearnet, puteți copia doar prima fază a linkului, cum ar fi https://www.amazon.in/Almonard-Heavy-Single-Phase-Exhaust/dp/B06W5GWSMW
restul linkului este de urmărire a lucrurilor etc., este bine să nu lipiți restul în site-urile în care îl pot vedea și multe altele :)
puteți instala unele plugin-uri în browser care o vor face automat
Cred că cel mai bun mod de a vedea dacă aerisirea este în regulă și dacă nu observați niciun miros în exterior este să folosiți un MA 40% care are cea mai mare parte a mirosului, în afara spațiului dvs. :)
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Este chiar atât de rău? Mirosul? Sper că vecinii mei nu vor fi iritați pentru că împărțim pereți cu pereți _|_ ca acesta și unul dintre membrii familiei lor doarme pe acoperiș, există vreo modalitate prin care pot opri mirosul sau îl pot face mai puțin eficient?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Da, este foarte rău. Dacă cumpărați un ventil de presiune și veți pune furtunul său în găleată cu apă, apoi în susul apei un alt ventil care filtru de carbon vă va filtra mirosurile. Se numește aerisire în doi pași.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Puteți să ne dați un link sau ceva de genul acesta? Este scump?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Pot folosi un odorizant de aer sau ceva de genul acesta pentru a omorî mirosul? Sau ceva ieftin pentru a ucide mirosul?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Nu este scump, dar trebuie să vă construiți singur./ Ascultați:
1. Prima etapă este ventilul de presiune care va scoate vaporii din balonul de reacție
2. apoi vaporii sunt transportați în rezervorul de apă
3. deasupra rezervorului de apă se află înclinătorul de carbon.
4. din acesta este ventilul normal care este ventilat în exterior.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Arată ca o mulțime de muncă și totuși trebuie să investesc niște bani în ea, eu nu au chiar acum, am de gând pentru un lot foarte mic, mirosul chimic încă ar fi foarte rău?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
aveți nevoie de o pâlnie cu picurare cu egalizare a presiunii pentru HBr sau Br2
 
Top