Question DPIA în interiorul amfetaminei mele - intenționat?

justfortemp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Bună ziua chimiști experimentați,

Im deja un cititor tăcut pentru ceva timp aici, dar a decis să facă un cont ca am o întrebare.

Poate cineva să îmi explice cum DPIA Di(beta-fenilizopropil)amin își găsește drumul în amfetamina mea?
Testez fiecare amfetamină pe care o primesc de la sursa mea și laboratorul de reducere a riscurilor raportează în mod regulat contaminarea cu DPIA în interiorul amfetaminei.
Îmi poate spune cineva dacă aceasta a fost introdusă intenționat sau cum a apărut DPIA? Poate o sinteză proastă?


Vă mulțumesc pentru ajutor :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Bună ziua, este doar un produs secundar al sintezei. Nu vă faceți griji. Cred că nu există mai mult de câteva prezentări ale DPIA, am dreptate?
 

justfortemp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Hei G.Patton,

Mulțumesc pentru răspuns :)
Într-adevăr, se găsește doar în interior, dar cantitatea este prea mică pentru a fi determinată.
Cu toate acestea, ceea ce m-a făcut sceptic este faptul că puritatea a scăzut semnificativ în timp.
Am început cu o puritate de 70 %, iar ultimele loturi au obținut "doar" 45-50 %.
Dar nu s-au găsit alte substanțe psihoactive.
Deci, ar putea fi posibil ca sursa să știe că o testez și să o amestece cu substanțe neactive, cum ar fi manitolul, care nu vor fi detectate de laborator. Sau este posibil ca un ulei de calitate inferioară sau un proces de fabricație defectuos să scadă puritatea atât de mult?Este probabil greu de spus, dar mi-ar plăcea să aud părerea unui expert.

Acest produs secundar al sintezei (DPIA) înseamnă că nu a fost făcut bine, deoarece în mod evident trebuie să fie evitabil, deoarece am avut o mulțime de probe fără el, de asemenea?

Vă mulțumesc pentru timpul acordat pentru a răspunde la întrebările mele!
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Au fost caracterizate și ingredientele inactive? Mă întreb ce reprezintă restul de 30% până la 100%
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Sărurile de amfetamină sunt în mod notoriu instabile și se strică destul de repede. Chiar și preparatele farmaceutice care utilizează ingrediente farmaceutice pure pot avea această problemă.

Sau este posibil ca un ulei de calitate inferioară sau un proces de fabricație defectuos să scadă puritatea atât de mult?Este probabil greu de spus, dar mi-ar plăcea să aud părerea unui expert.

Da. Puritatea poate varia foarte mult. Orice subprodus rezidual poate duce la scăderea calității și, uneori, dramatic. Ultima etapă de titrare cu acid sulfuric poate fi fatală. De asemenea, reacția tipică realizată cu Al/Hg este murdară și poate lăsa în urmă multe săruri. Reacția LAH este mai curată, dar nu sunt sigur dacă mulți o folosesc. Am văzut probe (frumos albe și cristaline) testate la diferite purități. Singura variabilă a fost execuția reacției de către operator.

Nu am înțeles niciodată de ce cineva folosește amfetamina în locul metamfetaminei racemice și de ce este mai populară în Europa.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
De fapt, Leuckart are cele mai multe impurități, reducerile cu hidruri și hidrogenările nu sunt, de asemenea, curate din oală, Al/Hg în special cu distilarea cu abur este uimitor de scăzut în ceea ce privește subprodusele și metamfetamina din efedrină de calitate farmaceutică prin Rp/I este cea mai bună de departe (provine din ultima etapă care distruge compusul de plecare și intermediarii). Reducerile atât de aplicabile cu Na-metal sunt și ele destul de bune.
Surprinzător - da. Dar adevărat.
Vorbesc doar despre impuritățile active, deoarece acestea sunt singurele care contează. Impuritățile inactive pot fi considerate umplutură.
Acest lucru se datorează faptului că amfetamina este un instrument, dar metamfetamina este un stil de viață. Acest lucru se datorează duratei diferite, este mai ușor să rămâi sănătos cu un drog care acționează timp de 8 până la 10 ore decât cu unul activ timp de două zile sau mai mult, deoarece acesta din urmă te transformă într-un drogat în cel mai scurt timp.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Este rezultatul reacției amfetaminei, o amină primară, cu cetona P2P. Acest lucru se întâmplă foarte des, deoarece amfetamina este mai atractivă pentru cetonă decât amoniacul. O distilare cu aburi corect efectuată (NU suflând totul la 150 °C!) sau o distilare fracționată (în vid) ar rezolva acest lucru, dar se face rar. Acest lucru se întâmplă deoarece DIPA și impuritățile aferente sunt foarte active și de lungă durată, iar clienții cred că Amph este mai puternică și mai bună, în timp ce are doar impurități care acționează puternic asupra sistemului nor-adrenalinic. De asemenea, durata foarte lungă face ca revenirea să fie mult mai dificilă. DIPA este o veste proastă dacă sunteți după stimularea SNC și euforie și mai puțin după prea multe efecte de tip espresso. În afară de clienți, este vorba, desigur, de bucătarii care caută întotdeauna scurtături și care nu se mândresc cu produsul lor, ci își fac iluzii. S-ar putea crede că, dacă gătești loturi de mai multe kilograme, îți permiți o analiză reală? Nu, își pot permite, dar nu vor să știe din motive întemeiate.
 
Top