Question Culoarea sărurilor de baie în forma lor cristalină (bk-MDMA, 4-MMC, MDPV...) definește puritatea acestora?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
De exemplu, dacă are o culoare maro, portocalie... (adică culori închise) înseamnă că este impur și dacă cristalele sunt transparente, înseamnă că sunt pure sau culoarea nu definește puritatea unui medicament?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Amuzant, și eu mă gândesc mereu la acest subiect al purității.

Tocmai am primit un raport în mâinile mele. Acesta este pentru eșantionul de mdma hcl obținut prin recristalizare triplă: apă, ipa, din nou apă. Dar, extracția de bază nu a fost efectuată pentru această probă.

Aspectul este bun.

Dar, rezultatul testului arată doar 87%. Nu știu dacă este puritate reală sau vreo problemă cu testul. Dracu știe.

U1erXipNM5
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
Frumoase cristale, sintetizați MDMA din MDP2P *****ind de la PMK glicidat?
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
dacă este un compus incolor și are culoare, nu este curat, trecând de la galben deschis la maro închis, mai ales dacă este negru, cum ar fi mdma negru, atunci au gătit prea mult, având metale grele mortale

Pur și simplu recristalizați, este extrem de ușor.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
L1cwLyerBJ
RFw1aYK736
Uitați-vă la culoarea ultimului meu lot de cristale de metilonă după recristalizarea HCl de metilonă cu apă deionizată și lăsarea acestuia să stea câteva zile în aer liber cu un tupperware din plastic transparent.
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
pentru mdma și doar recristalizați randamentul său frumos trebuie să ajustați solventul cu regula pk sau destilare fracționată sub presiune redusă sau cromotoghrapie coloană este cheia pentru un randament mai mare
 
Top