Crypto pentru tranzacții față în față?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Mă întreb dacă criptografia ar putea înlocui înmânarea banilor cuiva.

Probabil că ar necesita mai multă încredere decât numerarul, dar, în același timp, ar putea simplifica lucrurile.

Aș dori să aflu de ce clienții s-ar putea opune acestei metode în comparație cu numerarul.

Îmi pot imagina teama de a fi depistați, deși utilizarea montero va ajuta în acest sens.

Este un pic mai convenabil să se utilizeze numerar, dar odată ce se obișnuiesc, plata prin intermediul telefonului și predarea drogurilor cu puțină interacțiune au avantajele lor.

Ce părere aveți?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
Câteodată vând pe plan local dacă am droguri/lucruri în plus pe care nu le vreau și, personal, aș prefera să iau bani gheață decât crypto. înțeleg că crypto este mai versatil (într-un fel) pentru că pot plăti pentru lucruri online, dar, de asemenea, problema cu crypto este că valoarea fluctuează. dacă cineva cumpără ipotetic un gram de iarbă de la mine cu o bancnotă de 10 dolari, va rămâne 10 dolari. dacă îmi dau 10 dolari în criptografie, ar putea fi 8 a doua zi. ar putea fi și 12 sau ar putea rămâne doar 10, dar nu-mi place să-mi asum riscuri lol
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
M-am gândit la asta după publicare, dar este valabil în ambele sensuri, ar putea pierde valoare, ar putea câștiga valoare.

Dacă polițiștii te opresc, cel puțin în SUA, faptul că ai o mulțime de bancnote este un semnal de alarmă, dar nu și în cazul cripto. Majoritatea nici nu vor ști ce este monero, poate bitcoin, dar nu montero.

Accesibilitatea este mai dificilă în cazul ceypto, dar îmi imaginez că este mai ușor să speli banii, deoarece poate cineva ar putea deschide un cont bancar într-o țară străină legat de un cont bancar al unei companii, ceva de genul acesta.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
nah, polițiștii ăștia sunt mult mai deștepți decât crezi. poate că sunt ticăloși, dar nu sunt proști. sunt de acord totuși, probabil că ar fi mult mai ușor să speli banii dacă sunt în criptografie.

Am fost oprit cu o mulțime de bancnote, arată rău, dar ei nu te pot acuza de nimic, atâta timp cât ești atent (din experiența mea)
 
  • Like
Reactions: vis

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Ați putea solicita plata cu monedă stabilă pentru a evita fluctuațiile
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
nici măcar nu știam că există așa ceva 😅 mulțumesc sm
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
247
Points
43
Cred că dacă cumpărătorul dvs. se simte confortabil cu criptografia, grozav, folosiți-o dacă doriți. Nu văd un beneficiu uriaș în utilizarea criptografiei față de numerar într-o tranzacție în persoană. Cred că criptografia este mai greu de utilizat pentru publicul larg (online este o necesitate, desigur). Probabil o schimbați pe bani?

Cred că nu văd un mare dezavantaj în utilizarea de numerar în persoană și este ceva cu care toată lumea este confortabil
 
Top