Mă poate ajuta cineva? Tryptamine

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Salut, băieți,
Deci, Iv a încercat să decarboxileze triptofanul pentru a obține triptamina, numai că continui să eșuez.
Am văzut o modalitate grozavă de a prăbuși triptamina din soluție după ce în cele din urmă a intrat în soluție (prin utilizarea sării de benzoat, apoi desărarea înainte de utilizare)
Oricum, tot ce am obținut a fost gunk din nou!
Este atât de iritant încât sunt tentat să cumpăr ceva - tot ce vreau este o uncie de ea, deși, chiar și jumătate, nu vreau să trebuiască să cumpăr un kilogram... de asemenea, sunt în Marea Britanie.
Oricum, sunt încrezător că aș putea face aminarea reductivă odată ce am triptamina. Sunt mult mai interesat de anologiile DMT decât de DMT - se întâmplă să fie un bonus masiv!
Oricum, mulțumesc, am folosit terebentină ca solvent și ca catalizator am folosit cantități variabile de ciclohexanonă - sau am făcut-o o dată cu un exces de ulei de mentă. L-am rulat până când nu mai evoluează Co2 și devine limpede, dar roșu. Nu am reușit încă să recuperez nicio triptamină utilizabilă, deși....vă rog să mă ajutați!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
De ce să mă deranjez?... Îmi pare rău, am luat-o înaintea mea, știu că se poate obține, dar nu văd de ce nu este imposibil să găsești triptamina reală și nici nu este la fel de costisitoare ca reproducerea preparatelor decarboxilare care, în ceea ce privește Trp, sunt din experiența mea o mare pierdere de timp, efort și reactivi. Doar pentru a vă ajuta în demersul dvs. scoateți din planurile dvs. decarboxilarea termică și optați pentru metode catalitice, precum și păstrați-vă speranțele modeste pentru aminarea reductivă, chimia triptaminei necesită ceva îndemânare. Noroc!
 
Top