are cineva rețeta kitului de reactivi gordon ramseys 4mmc?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Formularea întrebării dvs. este neclară. Kit de reactivi? Doriți să produceți 2-bromo-4-metilpropriofenonă? Acesta este precursorul direct. Se face din 4-metil-propriofenonă, care se face din propriofenonă, care începe prin mai multe metode, inclusiv clorura propionică. Totul este aici pe acest site. Rețeta lui Gordon este aici, dar în loc de rețeta lui Gordon este rețeta lui WillD, care este probabil extrasă direct din brevet. Rupeți o carte (acest site) și luați loc 🪑
 

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Am văzut-o, partea care lipsește din rețetă este după partea de agitare de 2 ore, după care ar trebui să fie doar spălarea și cristalizarea pe care le-am căutat, este cantitatea de alcool izopropilic și metoda sa care lipsește
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Vorbim despre cristalizare? Probabil că ai dreptate, probabil că au omis-o pentru că este o procedură standard de bază în chimie. O analogie ar fi... facem un tort. Rețeta cere 10 albușuri și 2 gălbenușuri. Probabil că nu se explică cum se separă ouăle.
Folosiți un solvent cât mai puțin fierbinte pentru a dizolva pulberea/cristalele, puneți-l într-un vas de evaporare și într-un loc cald și nu-l atingeți deloc până când nu vă puteți abține. Am văzut niște cristale uimitoare de 4mmc ca niște grupuri de pietre de cuarț. Capodopere, dar nu le puteți atinge timp de 6 săptămâni. Uneori (adesea) veți recristaliza de mai multe ori, purifică produsul. Nu ar trebui să vă faceți griji cu privire la cristale prima dată dacă știți că o veți face de 2-3 ori, măriți căldura. Evaporați mai repede, colectați, redizolvați, recristalizați. Doar ultima dată ar trebui să vă faceți griji cu privire la dimensiune și formă. Recristalizarea este tratată în toate cărțile de chimie din istorie și în sute de articole și tutoriale. Este redundant să o adăugați la fiecare sinteză.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
din experiența mea personală, cel mai important în cultivarea mmc este modul în care mențineți temperaturile între 20/25 și 0 :) am norocul de a avea 3 frigidere, aceasta dă o diferență foarte mare în producția de cristale atunci când este ca maybne doar câteva minute la scară ca 2h dacă este pus în cuptor pentru a separa temperatura sa (soluție de fierbere)
 
Top