Publicitatea dropsurilor moarte?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Care este cel mai bun mod de a "anunța" că aveți o picătură moartă disponibilă?

Se pare că ar trebui fie să se facă publicitate online, ceea ce, după părerea mea, nu va duce la mulți clienți, cu excepția unui oraș foarte mare, cu milioane de locuitori.

În caz contrar, ar trebui să se facă din gură în gură, de genul "Am obținut acest medicament foarte bun de pe darkweb, verificați acest link", ceea ce are propriile sale probleme. Mulți, cel puțin în SUA, nu se pricep la dark web, iar dacă se speră să se facă pe scară largă, adică o uncie sau chiar kilograme sau mai mult, atunci este nevoie de un client foarte specific, iar aceștia sunt rari.

Cred că mă întreb cum ar trebui ca picăturile moarte să fie cu adevărat profitabile și să merite timpul, deoarece se pare că, cu excepția cazului în care cineva este dispus să facă darkweb la scară mică (cum ar fi vânzarea gram cu gram sau ceva de genul ăsta) sau poate un fel de afacere de chat criptat, atunci este într-adevăr ineficient.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nu sunt de acord - Dead Drop este destul de decent pentru oricine are o bază bună de clienți.
Dacă vindeți chiar și 30 de colete pe zi, merită să vă înființați în zona dumneavoastră.
Ai putea să iei cu tine 50-100 de pachete ambalate și să le așezi peste tot în expoziție, să urmărești unde sunt și altele, iar apoi, când te sună cineva, să iei plata și să-i trimiți detaliile.
Ai putea avea alergători care să colecteze bani, fără să poarte niciun echipament... Deci, cineva le dă bani, ei nu au nimic altceva decât bani, frumos și sigur.
Cumpărătorii nu se întâlnesc cu transportatorii de produse, transportatorii de produse nu se întâlnesc cu cumpărătorii.
Nici măcar nu trebuie să te ridici din pat pentru a răspunde unui apel la ora 2 dimineața (dacă ai un mecanism de plată aranjat).
Îmi place ideea. Nu trebuie să mă întâlnesc cu cineva atunci când vreau să ridic un produs, este perfect. Dă-mi locația și eu voi face restul în timpul meu liber, fără așteptare și așteptare și așteptare...

În primele câteva curse, până când te vei pricepe și clienții se vor obișnui, cred că nu va fi atât de profitabil pe cât ar putea fi. Dar, odată ce ai prins un ritm, nu este mai puțin profitabil decât comerțul stradal și cred că prezintă mai puține riscuri. De asemenea, nu vă păstrați toate stocurile într-o locație centrală, așteptând să fiți prinși, ci acestea sunt distribuite pe terenuri/orașe/păduri etc., astfel încât, chiar dacă sunteți întrerupți cumva, ele vor fi încă acolo când vă veți întoarce la ele...

Nu trebuie să fie neapărat chestii de pe piața web întunecată. Mesageria criptată este esențială. În ceea ce privește plata, aceasta este o chestiune cu totul diferită, pe care va trebui să o stabiliți în funcție de mediul, utilizatorii și riscul dumneavoastră
 
Last edited:

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Sunt întru totul de acord cu această afirmație, doar câteva lucruri trebuie rezolvate și perfecționate, odată ce se creează o bază de clienți și oamenii se obișnuiesc cu o nouă metodă. Personal, cred că atât clientul, cât și transportatorul vor avea un timp mai ușor, mai puține contacte înseamnă întotdeauna mai puține șanse de B.S.
 
Top