Question tipărire 3D pastile presă perforatoare matrițe

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Caut de foarte mult timp o resursă bună pentru matrițele de perforare a pastilelor.
Știu că Alibaba etc. le-a obținut, dar importul în Europa și vama sunt problema mea.

Planul meu era să imprim doar vârful cu logo-ul pe una sau poate două fețe ale matrițelor de perforare.

Am deja matrițe fără logo, așa că dacă există un material care poate fi imprimat 3D și suficient de robust pentru câteva docuri de imprimări, ar fi suficient.
Din cauza dimensiunii/prețului imprimării, schimbarea unui vârf de logo după câteva imprimări nu va fi o problemă.

Are cineva experiență cu imprimantele 3D și ar putea să-mi spună dacă această idee ar putea funcționa?

A putea produce o presă de pastile cu piese legale/disponibile și o imprimantă 3d ar fi o idee grozavă, care merge în spiritul acestui forum!
 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hei,
bineînțeles că acest lucru este fezabil. Dacă doriți să mergeți la cea mai înaltă definiție, utilizați imprimantele sla-printers. Acestea pot realiza rezoluții de până la 25 microni, dar sunt mai scumpe decât imprimantele fdm. Dar cu acestea puteți îmbunătăți rezoluția folosind o duză de 0,2 mm. Cu imprimantele fdm, asigurați-vă că folosiți 100% infill pentru a face matrițele cât mai puternice posibil.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
471
Reaction score
239
Points
43
Deals
1

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Da, acesta ar fi un început solid. Cred că turnarea nu este necesară sau aș încerca mai întâi fără, doar imprimarea brută. Dacă aveți o presă, în care introduceți doar niște matrițe, nu văd nicio problemă.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
471
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
am Mă gândesc să cumpăr unul dacă nu mă bate cineva
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
lucruri ca acelea pe care le faci din oțel
elementul său mic, îl puteți comanda la o companie care are mașini cnc

este o imprimare mică și necesită o rezoluție bună, astfel încât imprimanta fdm nu este o alegere bună, deoarece munca necesară pentru a o termina va fi foarte grea și sincer imposibilă

majoritatea rășinilor pentru fotopolimeri nu au aceleași atribute ca polimerii pentru fdm. De obicei nu sunt foarte rezistente și se vor șlefui la orice contact.
Desigur, există rășini mai specifice, de fapt există mult mai multe opțiuni decât polimerii "clasici" utilizați pe scară largă. Dar acestea sunt foarte scumpe și trebuie să știi cum să le folosești pentru a obține capacitățile lor
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
va funcționa, dar va fi vorba de o mulțime de tâmpenii, în opinia mea nu este alegerea optimă
găsiți doar un tânăr constructor de mașini local care are mașini de găurit și o va face pentru dvs. pentru nici măcar 50 de euro sau cam așa ceva
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
471
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Este mai bine decât să plătiți 20 de mii de euro pentru o mașină profesională, pe care o puteți regla întotdeauna la ceea ce este necesar pentru a obține un design de imagine la scară mică realizat prin încercare și eroare
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, ce mașină aveți? Am niște matrice pe care ți le pot vinde, sau dacă mă ajuți cu abordarea mea de sinteză mdma îți ofer câteva.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
471
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Încă nu mi-am dat seama ce mașină 3-D cnc/mill ar fi mai ieftină pentru a face ștampile pentru pastile cu detalii mici

cu ce aveți nevoie de ajutor în sinteză!
 
View previous replies…

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Nu ne-am înțeles reciproc. Vă pot furniza tampoane, am contactul chinez. Dar trebuie să știu modelul mașinii dvs. sau cel puțin dimensiunea matrițelor dvs. 37mm? Am nevoie de ajutor pentru a intra în sinteză pentru că aș vrea să produc mdma pentru a o pune în pastilele mele. Sunt nou în chimie, dar învăț foarte repede și sunt foarte, foarte motivat. Am înțeles deja procesul prin pmk, dar am înțeles că această cale este acum închisă...
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc pentru sfat, voi încerca să fac niște cercetări pe această temă. 😘
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
După unele cercetări, am citit că Bk-mdma este mai puțin puternic și durează mai puțin decât mdma. Aș dori să sintetizez mdma (să mă explic, îmi fac propriile pastile, dar mdma este prea scumpă pentru a fi cumpărată (și niciodată nu știi cu adevărat calitatea), astfel încât marja mea de profit este prea mică. Pentru a-mi rezolva problema, ar trebui să sintetizez mdma). Sunt foarte motivat și învăț repede.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
442
Reaction score
678
Points
93
O presă de tablete ar trebui să fie fabricată din metal, deoarece are nevoie de piese puternice pentru a imprima și de multă forță pentru a forma o tabletă. Cele mai mici prese cântăresc de la 100 kg. Nu cred că puteți face un astfel de dispozitiv la o imprimantă 3D de acasă din plastic. Dacă într-adevăr trebuie să imprimați un număr mic de tablete, atunci cea mai bună soluție este un încapsulator. Sau puteți cumpăra o presă de tablete din China. Sau, în conformitate cu desenele, să faceți o presă pe o mașină de frezat CNC.
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Am un thdp 3 care cântărește aproximativ 30 kg
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
471
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Pentru a ajunge în Regatul Unit, ar trebui să îl dezmembrați și să îl trimiteți în bucăți. I-am cerut vânzătorului chinez să facă acest lucru și a refuzat categoric
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Dacă mă ajuți să produc mdma te pot ajuta să-ți găsești fericirea (am contactul chinez de care ai nevoie!!!)
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
471
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
O mulțime de informații pe forum cu privire la BMK
 
Top