Мethylamine hydrochloride

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
salutări, prieteni;). Spuneți-ne cum să lucrăm cu clorhidrat de metilamină?:unsure: Este necesar să o dizolvăm sau poate fi pusă direct în reactor? mulțumesc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Depinde de sinteză, dar în multe cazuri ar trebui să o neutralizați la baza conjugată, metilamina.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Mulțumesc dragă prietene. care este metoda? dacă puteți explica procesul. mulțumesc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Pentru a neutraliza acidul lewis (HCl în acest caz), este suficient să se bazifieze solventul în care se află. De multe ori, se poate adăuga o soluție de (de exemplu) NaOh picătură cu picătură la pH....? 3 I'm guessing, I'll look it up, and the methylamine will separate and seperatory funnel it. Presupun, o să caut. M-am gândit că se poate precipita, dar mi-am dat seama că este un lichid ( gaz dizolvat într-un lichid, dar nu solubil în NaOh
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Mie mi se pare că îl neutralizezi cu NaOh și îl duci la un spălător de gaze sau la un alt dispozitiv adecvat pentru a capta gazul de metilamină în apă.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
salutări, prieteni;). Spuneți-ne cum să lucrăm cu clorhidrat de metilamină?:unsure: Este necesar să o dizolvăm sau poate fi pusă direct în reactor? mulțumesc

Există un subiect de G Patton, cum să generați și să dizolvați baza de metilamină în alcool. Apoi folosiți soluția de alcool pentru sinteza dvs.
 

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Dacă vă referiți la reacția cu fenilacetona. Mai întâi, neutralizați metilamina cu clorură acidă, apoi încălziți până la evaporarea apei. Se păstrează într-un recipient închis în congelator până la utilizare, timp de 6 luni. Cantitatea utilizată în reacție este de a adăuga o treime din greutatea clorhidratului de metilamină, hidroxid de sodiu anhidru cu metanol sau etanol la reacție.
 
View previous replies…

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
bine zic așa, în unele reacții se folosește metilamină 40%. cum în unele țări această soluție este permisă. și de aici întrebarea: dacă am clorhidrat de metilamină, trebuie să fac manipulări suplimentare cu el sau îl pot dilua cu apă odată? pentru a obține o soluție. pentru a pregăti 4mms.

Scriu prin intermediul unui traducător. Îmi pare rău.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Dacă nu se spune "o soluție de 40% de metilamină HCL ", atunci trebuie să o neutralizați la metilamină.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Bine, mulțumesc. Dar cum se poate face acest lucru?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
85
Points
28
Deals
1
Dacă reacționați clorhidrat de metilamină cu NaOH, puteți obține gaz metilamină.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Mulțumesc tuturor. Am găsit o soluție. 🙏
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, puteți explica soluția dumneavoastră?
 

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 15, 2022
Messages
11
Reaction score
18
Points
3
Am nevoie de ajutorul dumneavoastră. Am o mulțime de cristale clorhidrice de metilamină, materie primă, și cum pot să o diluez? Vă mulțumesc. Aș fi bucuros dacă m-ați putea ajuta.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Cum să sintetizați metamfetamina din clorhidrat de metilamină
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
@ZMI_AA0B, Sună ca... cum să prepari cafea din apă.
De obicei, reactivul de *****ire din care este sintetizat compusul țintă are cea mai mare greutate moleculară sau este limitativ/cel mai scump.
Folosiți motorul de căutare sau căutați fire similare mai jos, aici sunt prea multe discuții diferite despre compusul țintă cred.
De asemenea, aici sunt câteva videoclipuri despre acesta.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
metode de producere a MDMA sau meth.
În alte proceduri, clorhidratul de metilamină poate fi utilizat direct ca atare. De exemplu, atunci când se utilizează folie de aluminiu amalgamată cu clorură de mercur ca reductor, se adaugă pur și simplu clorhidrat de metilamină la soluția de alcool. Apoi se amestecă aproximativ de două ori greutatea soluției de hidroxid de sodiu 50% pentru a obține baza liberă plus puțină sare și un mic exces de hidroxid de sodiu. Prezența atât a sării, cât și a unui exces de hidroxid de sodiu în amestecul de reacție este utilă pentru proces
 
Top