Question Bezpieczeństwo

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Witam, od dłuższego czasu jestem aktywny na forum i chciałem się dowiedzieć na ile jest ono w ogóle bezpieczne. Nie chodzi mi o kupowanie produktów, bardziej o to czy forum jest bezpieczne, jest ono aktywne w darknecie co podejrzewam że jest względnie bezpieczne, ale również w clearnecie co daje mi coś do myślenia władze nie pozostawią tego bez obserwacji. Forum jest też dobrze rozreklamowane, więc trudno mi postrzegać je jako podziemne forum/rynek. Moje pytanie brzmi: jakie jest zabezpieczenie od operatora witryny, jeśli jesteś aktywny za pośrednictwem darknetu lub clearnetu? I co mogę zrobić dla własnego bezpieczeństwa, aby być aktywnym na tym forum.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Powiedziano mi, że adres clearnet jest tylko portalem do strony onion. Przez clearnet robię tylko zakupy i nie wysyłam żadnych wiadomości ani niczego, co brzmiałoby jak spiskowanie w celu produkcji. Widziałem ostatnio kilka fajnych rzeczy. Ludzie dużo mówią o programie? Systemie operacyjnym? Nazywanych ogonami, do których pobiera się system operacyjny, a następnie podłącza pendrive'a podczas rozruchu, a następnie komputer uruchamia inny system operacyjny, a wszystko trafia do urządzenia USB i nic nie można później zobaczyć na komputerze. Widziałem też, jak ktoś wziął małe urządzenie typu USB i nadał mu funkcję stealth. Facet wziął kartę pamięci micro czy coś w tym stylu i przeciął kabel USB na micro USB typu c i włożył go tak, że wyglądał jak kabel do ładowania, ale w rzeczywistości był pendrive'em. To jakieś gówno Jamesa Bonda, jest mało prawdopodobne, aby zbadali kabel do ładowania, ale może on zawierać system operacyjny i wszystkie pliki, aby uruchomić platformę w niewykrywalny sposób. Sam muszę to zrobić.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Więc już używasz tails i dlatego odwiedzasz stronę przez Tor? Moje inne zalecenia to pgp do szyfrowania własnych wiadomości (masz kleo na tails). Słyszałem, że sprzedawca powinien mieć swój klucz publiczny na swojej stronie. Masz również preinstalowany portfel feather, więc używaj XMR
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Dziękuję bardzo, na pewno kupię ogony. Kabel do ładowania jest niesamowity, ponieważ widziałem bieżnik zaledwie kilka dni temu.

W związku z tails mam jeszcze jedno pytanie, czy da się uruchomić smartfona?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Tak, nie można go używać na telefonie. Najbezpieczniej jest na komputerze
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Tails nie będzie działać ze smartfonami, ale jeśli masz telefon Google Pixle, możesz pobrać grafenowy system operacyjny, który zapewnia najbezpieczniejsze zabezpieczenia, jakie można uzyskać za pomocą telefonu. Radziłbym jednak unikać telefonów, jeśli to możliwe.
 
Top