Możliwa nowa synteza 2,5-dimetoksybenzaldehydu z olejku anyżowego/anetolu

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
cześć chłopaki znalazłem tę interesującą syntezę nie jestem pewien, czy to działa, więc potraktuj to jako rodzaj sugestii

Synteza 2,5-dimetoksybenzaldehydu: Anetol jest utleniany do anizaldehydu, który po wyizolowaniu jest poddawany reakcji utleniania BaeyeraVilligera z kwasem nadmrówkowym lub nadoctowym. Otrzymany w ten sposób O-formylo-4-metoksyfenol jest hydrolizowany. 4-metoksyfenol jest następnie formylowany metodą Reimera-Tiemanna, a otrzymany 2-hydroksy-5-metoksybenzaldehyd jest metylowany za pomocą siarczanu dimetylu do 2,5-dimetoksybenzaldehydu.
Reakcja

A: Anizaldehyd z anetolu poprzez rozszczepienie oksydacyjne: 20 g olejku anyżowego zawieszono w mieszaninie 150 ml wody i 30 ml stężonego kwasu siarkowego; dodano 55 g dwuchromianu sodu z taką szybkością, aby temperatura nie przekroczyła 40°C. Mieszaninę reakcyjną ekstrahowano 4 x 125 ml toluenu, a rozpuszczalnik odparowano. Pozostały olej poddano destylacji próżniowej, uzyskując 9,1 g anizaldehydu.

B: O-formylo-4-metoksyfenol: 6 ml anizaldehydu rozpuszczono w 75 ml dichlorometanu (DCM). Mieszaninę 12 g nadtlenku wodoru i 10 ml stężonego kwasu mrówkowego dodawano przez 30 minut. Mieszaninę reakcyjną delikatnie ogrzewano pod chłodnicą zwrotną przez 21 h.
C: B 4-metoksyfenol: Odparowanie rozpuszczalnika z mieszaniny reakcyjnej i pobranie pozostałości w 100 ml wodnego NaOH (20%) (25 ml MeOH jako współrozpuszczalnika) dało 4,1 g 4-metoksyfenolu jako białego krystalicznego produktu po zwykłych etapach obróbki i oczyszczania.
D: Reimer-Tiemann formylacja 4-metoksyfenolu: 124,1 g 4-metoksyfenolu rozpuszczono w roztworze NaOH (320 g NaOH w 400 ml wody). Łącznie dodano 161 ml chloroformu. Zwykła obróbka i destylacja z parą wodną dały 109,8 g klarownego żółtego oleju, który nie zestalił się po odstaniu w temperaturze pokojowej (GC/MS: 94% 2-hydroksy-5-metoksybenzaldehydu).

E: D Metylowanie 2-hydroksy-5-metoksybenzaldehydu: Żółty olej został użyty bez dalszego oczyszczania. Kolbę RB o pojemności 250 ml napełniono 100 ml acetonu, 14 g bezwodnego węglanu potasu i 10 g 2-hydroksy-5-metoksybenzaldehydu; mieszaninę doprowadzono do temperatury wrzenia i dodano 11 g siarczanu dimetylu. Reakcję kontynuowano przez 4 godziny. Rozpuszczalnik odparowano, a surowy produkt końcowy skrystalizowano w zimnej wodzie. Rekrystalizacja z EtOH/woda dała 8,3 g 2,5-dimetoksybenzaldehydu (GC/MS: 98%+ 2,5-dimetoksybenzaldehyd).
Wydajność: 93-02-7 97,6%

Warunki reakcji:

z czterochlorkiem tytanu w dichlorometanie w temperaturze -5 - 20; przez 1,5 h; Atmosfera obojętna; Reagent/katalizator; Temperatura;

Kroki:

1.A-9.A Przykład 2

A. Dodać 13,82 g (0,1 mol) 1,4-dimetoksybenzenu do 500 ml kolby okrągłodennej z trzema szyjkami, 200 ml bezwodnego dichlorometanu, zabezpieczyć azotem i schłodzić do temperatury -5°C. Dodać czterochlorek tytanu (13 ml, 0,12 mol) do bezwodnego roztworu dichlorometanu 45 ml, dodać kroplami 90 ml eteru 1,1-dichlorometylowego (14,94 g, 0,13 mol) w bezwodnym dichlorometanie.13mol) w bezwodnym roztworze dichlorometanu, dodać kroplami po 1h, mieszać w temperaturze pokojowej i reagować przez 30min Dodać 300g kostek lodu do roztworu reakcyjnego, 8mL stężonego kwasu solnego, mieszać przez 2h, rozdzielić ciecze, ekstrahować fazę wodną dichlorometanem dwukrotnie, 100mL za każdym razem, połączyć fazy organiczne, przemyć fazę organiczną dwukrotnie wodą, 100mL za każdym razem, bezwodną Wysuszyć nad siarczanem sodu i zatężyć pod zmniejszonym ciśnieniem do otrzymania 16.22 g oleistego 2,5-dimetoksybenzaldehydu, z wydajnością 97,6% i HPLC 97,9%.

Referencje:

CN112321413,2021,A Lokalizacja w paragrafie patentowym 0024-0026; 0032-0034; 0040-0042; 0047-0049; 0055
źródło: https://www.chemicalbook.com/synthesis/2-5-dimethoxybenzaldehyde.htm
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Czy jest to inna lub lepsza metoda niż ta stosowana od 30 lat?
TVal20h3Is
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
oh lmao ok sorry feel free to delete the tread then idk how to do that
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Nie wydaje mi się, żeby to było wcześniej publikowane. Przynajmniej nic takiego nie widziałem. Trasa, którą zamieściłeś, wyglądała nieco inaczej, więc są 2 możliwe schematy. Fajnie jest mieć opcje, ponieważ w grę wchodzą nowe substancje chemiczne.
Nie miałem zamiaru oczerniać twojej tratwy, po prostu zastanawiałem się, czy twoja metoda ma jakieś zalety, ponieważ nie jest to elementarna synteza.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Jest to pierwsza wieloetapowa synteza, od której zaczęła się moja przygoda z chemią... Oczywiście 2,5-dimetoksybenzaldehyd najlepiej pozyskiwać komercyjnie, a moja przygoda zakończyła się zdobyciem 2-hydroksy-5-metoksybenzaldehydu, z którego wyniosłem bardzo ważną lekcję (nigdy nie umieszczaj całego materiału w jednej partii testowej, a przynajmniej bądź świadomy, że tak nie postępuje chemik).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Tak, jestem pewien, że każdy popełnił ten błąd w pewnym momencie. musisz upaść, aby nauczyć się wstawać.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Jako szczegół, praca z siarczanem dimetylu jest na poziomie umiejętności znacznie przekraczającym błąd, o którym mówiliśmy... całość jest w jakiś sposób zaprojektowana dla scenariusza utknięcia na wyspie. Albo po prostu fundamentalna nauka, która tylko udowadnia, że można to zrobić. Ta droga była podróżą, która dała mi wiele do myślenia i nadal nie zakończyła się po dekadzie (2,5-betanitrostyren jest w lodówce i czeka, aż będę w nastroju... lub znajdę dobrą technikę bromowania z NBS i niewielką ilością HBr, którą mam).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Po prostu kup NaBr lub KBr i wrzuć go do stopionego wodorosiarczanu, a powinien wygenerować HBr, a następnie możesz go rozpuścić w mieszance reakcyjnej lub po prostu w wodzie, jeśli chcesz uzyskać roztwór. tak zawsze robię swoje, kiedy nie mogę się doczekać, aż dotrze, gdy go kupię.
Szczerze mówiąc, jako początkujący pracujący z siarczanem dimetylu tylko błagam o alkilowane DNA.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
W zamian za podpowiedź dotyczącą bromowania mogę wskazać absolutnie najtańszy i najbardziej wydajny sposób na uzyskanie styrenu, z którego planuję stworzyć film.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Nie mogę znaleźć żadnego źródła otc soli nieorganicznej zawierającej bromek.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
hmmmm, czy przynajmniej brom w basenie nie jest dostępny dla ciebie, jestem pewien, że możesz go kupić w amazon lub smt, jeśli nie możesz go znaleźć w sklepach ze sprzętem. Jeśli jest to bcdmh, możesz łatwo przekształcić go w brom za pomocą metabisiarczanu, a następnie po prostu zneutralizować brom za pomocą NaOH, jeśli oczywiście nie masz nic przeciwko zanieczyszczeniu NaCl (lub jeśli jest to jakikolwiek inny związek bromu, możesz również przepuścić przez niego klorynę, która powinna zastąpić brom, zasadniczo go uwalniając, a następnie zneutralizować NaOH). Po prostu idź do sklepu z narzędziami i poszukaj ich trochę, jak skarbnice, znajdź wyszukiwanie w sklepach z narzędziami całkiem przyjemne). chociaż szczerze mówiąc, po prostu kup to w Internecie, jest dość tanie, możesz znaleźć wszystko, jeśli spróbujesz wystarczająco mocno.

 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Nadal mam nadzieję, że NBS się nada, po prostu nie jestem zaznajomiony z jego sposobem użycia (niestety nie ma dostępnego p-Tosyl). Wszystkie chemikalia basenowe, które widziałem, były oparte na chlorze, zdaję sobie sprawę, że istnieje również brom, ale właśnie doszedłem do wniosku, że nie jest w moim bliskim zasięgu. Kiedyś miałem 1L Br2 i był to najbardziej kłopotliwy z prawie 3000 chemikaliów, które miałem w tamtym czasie, PCl3 i PBr5 również działały mi na nerwy, ale miałem o wiele więcej złych chłopców w kolekcji. Wspomnieliśmy o siarczanie dimetylu, ale jest też fosgen, który dał mi złą reputację w moim poprzednim życiu.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Szczerze mówiąc, brom jest fajny i nie wiem, skąd te kłopoty, po prostu zamknij go w ampułce.
jeszcze nie natknąłem się na chemikal, który sprawiłby mi kłopoty z jego przechowywaniem tetratlenek osmu był trochę gównem, ale nic, czego ampułka nie może naprawić
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
i bdw, jeśli nbs nie działa, po prostu zrób z niego brom z klorem. powinno działać
 
Top