Jak zsyntetyzować metylofenidat z kwasu Ritalin?

Witam, to mój pierwszy raz, aby opublikować tam.Przepraszam, jeśli to nie jest właściwe.Niedawno dostałem trochę kwasu Ritalin i chcę zrobić metylofenidat nie używać HCl, ponieważ nie mogę dostać go bezpośrednio.Czy ktoś może mi pomóc?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Musisz przeprowadzić reakcję estryfikacji z metanolem, zwykle odbywa się to przy użyciu kwasu siarkowego jako katalizatora, ale ufam, że znajdziesz tutaj opis przygotowawczy. Jeśli uda ci się zdobyć kwas siarkowy, będziesz również w stanie wytworzyć HCl.
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
13
Points
3
Czy mogę użyć kwasu fosforowego?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Najprawdopodobniej tak, ale stężony kwas siarkowy zawiera znacznie mniej wody, a estryfikacja jest reakcją równowagową, w której woda powstająca w wyniku reakcji alkoholu z kwasem ritalinowym ma również zdolność hydrolizy tego samego wiązania. Konwencjonalnie osiąga się to poprzez użycie dużego nadmiaru alkoholu, który może służyć jako rozpuszczalnik lub innymi słowy medium reakcji. Chcę powiedzieć, że z pewnością wpłynie to na wydajność.


Ufam autorowi tego wątku, jest kompetentnym chemikiem.
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
13
Points
3
Ok, wielkie dzięki!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Procedura podana w linku zaczyna się od innego substratu niż kwas ritalinowy, ale wystarczy sprawdzić komentarze, aby uzyskać więcej informacji.
 
Top