Question Jak najlepiej nabyć określone substancje chemiczne

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Nitrometan można kupić w RC fuel, a DCM w serwisie eBay.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
DCM zakazany w Wielkiej Brytanii
 
View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Nie są zakazane, ale wymagają specjalnej licencji lub firmy, myślę, że zakaz pojawił się w 2018 roku? Być może, prawdopodobnie się mylę. Został zakazany ze względu na obawy środowiskowe związane z atmosferą, w tym samym czasie zakazano wszystkiego innego, takiego jak kwas siarkowy.

Nie można nawet kupić środków do usuwania farby na bazie DCM bez licencji lub firmy malarskiej.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Cholera, za długo mnie nie było 😂😂
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
A***** nadal są sprzedawane, ale wymagają deklaracji do ich stosowania, w zasadzie jeśli twoje odpowiedzi są wystarczająco dobre, nadal są sprzedawane zwykłym ludziom, takim jak Joe Blogg. Ale dobre odpowiedzi są przedmiotem debaty i interpretacji firmy, a jeśli uważają, że jest to ważny powód do sprzedaży.
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
DCM jest również zakazany w Brazylii. Najgorsze jest to, że wiele syntez wykorzystuje DCM, ale nie podaje alternatywy dla niego.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Destyluj paliwo RC, nie dostaniesz dużo, ale w porównaniu jest tanie. Robiłem to wiele razy, najpierw destylujesz azeatrop metanolu/nitrometanu w temperaturze około 60-70, a następnie, gdy temperatura osiągnie 100C, zaczniesz destylować nad czystym nitro. Upewnij się, że używasz kolumny vigreux.

DCM można zamówić u constantylious777. Wyśle ci go z Polski bardzo tanio
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Paliwa RC zawierają od 16 do 20% z większości miejsc, jednak mam firmę, która sprzedaje paliwo do łodzi RC. To jak 60% nitro, a 5 litrów kosztuje prawie 200 funtów!!! Ale w ten sposób do tej pory otrzymywałem nitro, długie destylacje paliwa RC wiele razy.
Najgorsze jest to, że 1 litr 20% nitro daje może 120 ml, jeśli jesteś dobry, ale gęstość jest zawsze taka, że wiesz, że azeotrop z metanolem nadal zanieczyszcza nitro.
 
View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Czy powiedziałbyś, że nadal masz zanieczyszczenia z kolumną vigreux?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Przepraszam, muszę się z tego śmiać, ponieważ nienawidzę azeotropów, tak w 100% dostajesz zanieczyszczenie. Fakt, że metanol i nitrometan nawet tworzą jeden powinien ci to powiedzieć, nawet sit molekularnych nie można zastosować do usunięcia pozostałego % metanolu, a uwierz mi, że próbowałem.

Być może, jeśli masz kolumnę o wysokości 2 metrów i destylujesz przez tydzień wiele razy, zbliżysz się, ale zważ ją w cylindrze gradowym na wadze. Nigdy nie osiągniesz gęstości czystego nitro.

Przykro mi, jeśli to zła wiadomość, dobra wiadomość jest taka, że metanol w 99,9% przypadków jest niewielką niedogodnością. Tak więc, po prostu zbliż się do gęstości tak blisko, jak to tylko możliwe i nadal jest to nitro nadające się do użytku!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Dla moich celów metanol nie stanowi problemu, czy znasz jakieś sytuacje, w których stanowi on problem poza stechiometrią?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Tak, tylko jedno, w fermentacji biomasy do produkcji etanolu do spożycia. 15 ml wystarczy, aby oślepnąć i zabić, więc to moje jedyne zmartwienie związane z metanolem. Nie ukończyłem jeszcze studiów, więc może ktoś z większą wiedzą skomentuje i poda inny przykład?
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Powinienem był być bardziej konkretny, mam na myśli, gdzie zanieczyszczenie nitrometanu metanolem staje się problemem w reakcjach, do których używałbyś nitro.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Nie robiłem tego, nie mogę udowodnić, że to działa, ale z tego co czytałem, wydaje się, że działa. Można zamówić N-metyloacetamid tam, gdzie zamawia się chemikalia, zagraniczne serwisy aukcyjne są dobre, i hydrolizować go kwasem lub zasadą, iirc, do kwasu octowego i metyloaminy. Działa to tak samo jak wytwarzanie metyloaminy z N-metyloformamidu.

Możesz rozważyć znalezienie substytutu chemicznego lub zamówienie dcm na czarnym rynku. Eter działa w wielu przypadkach, ale ma swoje własne problemy, które wymagają dodatkowej ostrożności.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Mam starą książkę z chemii organicznej z zamkniętego wydziału chemii na uczelni, do której uczęszczałem. Jest to instrukcja, jak zrobić wszystko.
Metoda wymaga kwasu monochlorooctowego, azotynu sodu i węglanu sodu, co zostało szczegółowo wyjaśnione przez G.Pattona w wątku tutaj.
Jest kilka innych metod, ale zakup byłby łatwiejszy.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Mogę sobie wyobrazić, że można je kupić tylko w Wielkiej Brytanii za okazaniem licencji handlowej.
W serwisie Ebay sprzedaje się wiele nitroetanu / nitrometanu, ale wielu sprzedawców prosi o jakąś formę dowodu.

Byłoby to łatwe do podrobienia, ale można spróbować znaleźć numery rejestrowe firm, które mogą mieć coś wspólnego z jakimkolwiek przypadkiem użycia substancji chemicznej, ale nie mają obecności w Internecie, więc trudno jest znaleźć kontakty. Numery te można znaleźć na kilku stronach internetowych, muszą istnieć strony internetowe specyficzne dla danego kraju tylko dla firm z Wielkiej Brytanii, ale z pewnością również strony internetowe specyficzne dla UE dla wszystkich zarejestrowanych firm w UE. Spróbowałbym tego tylko w przypadku zamówienia na adres, który nie może być powiązany ze mną

Inną opcją są Niemcy, Polska lub Chiny. W każdym z tych krajów jest wielu sprzedawców, którzy mogą wysłać te chemikalia do ciebie i którzy mogą być skłonni do ich ponownego oznakowania.
Właśnie wysłałem około 30 pudełek zawierających 1x20L pojemnik w każdym pudełku z metanolem, etanolem, metyloaminą i podobnymi płynnymi chemikaliami. Oznaczyłem je po prostu jako środki czyszczące i wszystkie zostały przewiezione z Polski przez Niemcy do Belgii.

Ponieważ transport tych towarów pod względem logistycznym z kraju do kraju nie jest nielegalny, ale raczej ograniczony, może to dać ci inną możliwość.
Możesz to zrobić w klasyczny sposób i kupić go w kraju takim jak Polska od firmy, która nie będzie zadawać pytań, uzyskać oficjalne dokumenty eksportowe / importowe i wysłać je oficjalnym kurierem... Istnieje również wielu prywatnych kurierów aktywnych na Ebay, którzy jeżdżą co tydzień z Polski do Wielkiej Brytanii i odwrotnie, jeśli znajdziesz takiego, który wciąż ma pojemność w swojej ciężarówce, możesz zarezerwować miejsce dość tanio, zwykle zadają też mniej pytań.
W tym przypadku użyłbym skradzionych lub fałszywych danych firmy kurierskiej, a także adresu, który wydaje się być zgodny, ale nie może być powiązany ze mną.

Mam nadzieję, że to pomoże :)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Wszystkie te rzeczy są niestety bardzo prawdziwe w Wielkiej Brytanii, a metody, które opisujesz, to sposoby na obejście tych problemów w 100%.

Alternatywnym sposobem jest użycie syntez, które pomijają nitrowanie, ale niektóre, takie jak DOM, meskalina, te styreny nie będą nitrować pod wpływem czystej woli i determinacji samego podziemnego chemika. Biorą te zakazane prekursory i chemikalia, które są trudne do zdobycia, a samo ich posiadanie jest tak samo złe, jak ściganie związków, które kochamy robić! I tak samo jak metody, które opisujesz, podlegają temu samemu B.S poprzez prawa dotyczące oszustw itp., ponieważ jeśli ktoś jest skłonny zdobyć opłatę za posiadanie tych chemikaliów. Wówczas dwa zarzuty i kara pozbawienia wolności nie powstrzymają najbardziej zdeterminowanego podziemnego chemika.

Świadome ponowne oznakowanie substancji jest tak samo złe, jak fałszywe dokumenty i pozwolenia, a powiedziano mi, że nic nie wkurzy sędziego bardziej niż obrona ignorancji!

Nadal dobre informacje i / lub pomysły na temat tego, jak ludzie nabywają te chemikalia, po prostu chciałbym, aby robienie rzeczy w życiu było nieco bardziej liberalne, spojrzałem dziś na środki zmniejszające przekrwienie nosa w sklepach. Żaden sklep nie sprzedaje pseudofedryny ani etedryny w żadnym z tych leków, to jest w Wielkiej Brytanii, gdzie smerfy mety nie istnieją.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Istnieje różnica między substancją chemiczną, która jest zakazana lub po prostu ograniczona do użytku poza światem komercyjnym.
Biorąc pod uwagę, że nitroetan lub nitrometan jest ogólnie ważną substancją chemiczną, nie mogę sobie wyobrazić, by został on po prostu zakazany.

Z pewnością istnieje sposób na jego legalny import
 

zagar

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
Mogę zdobyć dla ciebie pseudoefedrynę, ale o przedłużonym uwalnianiu i zawierającą również lewocetyryzynę, ale w zamian musisz mi pokazać, jak wyodrębnić pseudoefedrynę z tych tabletek.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Panie Gonzo, mogę zdobyć dla pana pseudoefedrynę, ale o przedłużonym uwalnianiu i zawierającą również lewocetyryzynę, ale w zamian musi mi pan pokazać, jak wyodrębnić pseudoefedrynę z tych tabletek.

Wspomniałem o braku pseudoefedryny tylko dlatego, że interesowało mnie to, jak rozprawiono się z nimi w Wielkiej Brytanii! A jeśli nie możesz wyodrębnić składnika z tabletki, to próba przekształcenia tego związku w inny byłaby stratą czasu i niebezpieczna, nie wspominając o nieodpowiedzialności z mojej strony, aby powiedzieć osobie, która najwyraźniej nie ma wiedzy, aby bawić się chemią.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
Czy te chemikalia są wysyłane z Wielkiej Brytanii 🇬🇧 do miejsca przeznaczenia w Europie lub "drop shipped" w granicach UE ... Z Polską jako punktem początkowym?
 
Top