Masz nadzieję, że to właściwe miejsce, aby zapytać o TLC?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Cześć wszystkim,
Wiem, że ostatnio zadawałem wiele pytań. Jestem nowicjuszem... oczywiście zainwestowałem DUŻO pieniędzy w tego hobbita i przyglądałem się TLC.
ZAWSZE mówiłem, że nie robię chemii masowo, na sprzedaż - w przeciwieństwie do większości ludzi tutaj, więc jest to gra na przeczekanie, kiedy potrzebuję czegoś do laboratorium, jednak w końcu doszedłem do etapu, w którym mogę zacząć badać niektóre trzeciorzędowe aminy z 500g tryptaminy, którą mam.
Myślę, że TLC będzie ważnym czynnikiem w mojej pracy nad tym, czy RXN został ukończony.

Teraz moje pytanie jest następujące - czy w 100%, bezdyskusyjnie potrzebuję 0,25% sprayu rozdzielającego NaCIO?

Oczywiście posiadam wybielacz jako środek czyszczący, jednak oczywiście zawiera on inne rzeczy i musiałby być destylowany, a zgaduję, że będzie to dupa ze względu na fakt, że zamierzam wyciągnąć z nim całą wodę i nie będę znał stężenia. Oczywiście nie mogę znaleźć żadnego gotowego sprayu.
Czy ktoś może wyjaśnić, co właściwie robi spray? Przeglądałem te NAPRAWDĘ przydatne informacje i mówi on, że należy użyć 0,25% roztworu podchlorynu sodu.
Jeszcze jedno pytanie - czego użyć jako knota? Czy papier akwarelowy wystarczy? Czy też musi to być konkretny materiał - tak naprawdę nie jest to powiedziane i jest to prawie jedyna rzecz, której nie mówi.
Oczywiście nie mam żadnych referencji, ponieważ jestem tylko kolesiem bez oficjalnego laboratorium, więc ich ustalenia są przydatnym zdjęciem porównawczym, jednak będę go używać głównie do upewnienia się, że rxn się skończył...
Dzięki chłopaki!
 
Last edited by a moderator:

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Po pierwsze, jak zamierzasz destylować NaClO? Po prostu destylujesz wodę, a następnie dysocjujesz ją, dając nam tylko NaCl i kloran. po prostu kup przyzwoicie stężony roztwór NaClO i rozcieńcz go.
Jest on używany jako spotter im pretty shure, dzięki czemu można rzeczywiście zobaczyć plamy.

Co rozumiesz przez knot? Zgaduję, że masz na myśli płytki krzemionkowe. nie, absolutnie nie można ich zastąpić papierem do farb wodnych ani niczym innym.
Przynajmniej zrób trochę badań, mój człowieku, na temat tego, jak to działa.

również mała wskazówka z boku, upewnij się, że nie używasz eluentów, w których związki są zbyt rozpuszczalne, w przeciwnym razie plamy będą przemieszczać się zbyt daleko.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nie, nie mam na myśli płytek w odniesieniu do "knota" - na schemacie, który oglądałem, mieli fazę stacjonarną (płytki krzemionkowe) i fazę ruchomą (rozpuszczalnik lub mieszaninę), które następnie umieszczali w wannie i używali "knota" za płytką, ale nie dotykając, aby rozpuszczalnik przemieszczał się w górę i zamieniał się w gaz...Być może mylę schemat - więc wystarczy umieścić wstępnie nakrapiane płytki krzemionkowe w rozpuszczalniku - upewniając się, że plamki nie dotykają rozpuszczalnika, a następnie przykryć je, aby rozpuszczalniki przemieszczały się w górę krzemionki na szkle?
Jeśli spojrzę (sfotografuję) płytki pod UV, czy oznacza to, że nie potrzebuję NaClO? To tylko jeszcze jedna rzecz do kupienia, a jeśli nie muszę widzieć wyników w normalnym świetle, czy oznacza to, że go nie potrzebuję? Prawdopodobnie powinienem po prostu spróbować i zobaczyć...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
No dobrze, knot to tak naprawdę nic innego jak kawałek bibuły filtracyjnej na ściance słoika, w którym wykonujesz TLC i musi on dotykać rozpuszczalnika i nasycać atmosferę wewnątrz oparami rozpuszczalnika. jest to łatwe do zrobienia. Plamy powinny być zawsze nakładane za pomocą rurki kapilarnej. Lampa UV do utwardzania paznokci jest najlepszym substytutem chemikaliów, które mogą być rozpylane, a jeśli ją zdobędziesz, jestem pewien, że mi podziękujesz, a to nie jest takie drogie. Na przykład nie stać mnie na paczkę płytek, a w tej chwili coś się dzieje i nawet nie wiem, jaki powinien być właściwy czas, ponieważ nie mam odniesienia. NaOCl jest łatwy do znalezienia bez perfum i innych dodatków, ale w roztworze wodnym.
 
Top