Question bitcoin atms?

smuser86

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 23, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Witam. Natknąłem się na jeden z tych bankomatów, które oferują zakup bitcoinów, więc pomyślałem, że po prostu zeskanuję kod QR, który został mi przekazany przez jedną z platform internetowych, aby dodać środki do mojego konta. Problem polega na tym, że ta głupia rzecz wymaga podania numeru podatkowego, więc jeśli podam go przy zakupie monet, będzie to w zasadzie oznaczało "hej gliniarze, zamierzam kupić trochę narkotyków, oto mój identyfikator portfela bitcoin i wszystkie moje dane osobowe, w tym adres domowy na wszelki wypadek, gdybyście chcieli wpaść na filiżankę kawy". Stwierdzają nawet, że jeśli podasz swój numer podatkowy nieprawidłowo, może wystąpić opóźnienie w przetwarzaniu transakcji, więc zakładam, że jeśli po prostu wpiszesz kilka losowych cyfr, to po prostu nie zadziała (czy się mylę?).

Z drugiej strony doszedłem do wniosku, że te portfele bitcoin są indywidualne, zakładam, że nikt poza mną nigdy ich nie użyje, więc nie są one powiązane z żadnymi innymi transakcjami, które można by uznać za nielegalne. Czy uważasz, że nadal warto spróbować?

W każdym razie, jak myślisz, jaki byłby najlepszy sposób na zakup bitcoinów do takich celów bez przyciągania zbytniej uwagi? Myślałem, że będzie to znacznie łatwiejsze, ale najwyraźniej sprawa się komplikuje, gdy chcesz kupić "anonimową" walutę bez podawania wszystkich swoich danych osobowych federalnym. Czy powinienem zarejestrować własny portfel, a następnie poszukać handlowców P2P, a następnie użyć mojego osobistego portfela do dokonania transakcji na platformie? Zakładam, że przeciętny użytkownik narkotyków o imieniu Joe, który lubi od czasu do czasu wziąć trochę H, nie zawracałby sobie głowy takimi uciążliwościami. Czy ludzie po prostu rejestrują portfel gdzieś na coinbase, a następnie kupują bitcoiny za pomocą swoich kart kredytowych?

Przepraszam, jeśli to głupie pytanie, po prostu jestem bardzo nowy w tym temacie i nie rozumiem, jak to wszystko działa.
 
Top