Az adagolás kérdése [Legrosszabb drogélményeim]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
21
Reaction score
37
Points
13
A gyógyszerek használatakor nagyon sok olyan változó van, amely tragédiát okozhat; ezért jutottam el odáig, hogy egy egész könyvet írtam a témáról. Azonban a sok katasztrófa-órát, amelybe személyesen belevágtam, újra megvizsgálva a legáltalánosabb közös nevező az adagolással kapcsolatos: gyakran túl sokat vettem be.

Az alábbiakban újra leközlök egy cikket, amelyet nemrégiben tettem közzé a Substackona saját legrosszabb drogtapasztalataimról. A cikket kissé könnyednek szántam, azzal a céllal, hogy azt az általános üzenetet szolgálja, hogy az ártalomcsökkentési folyamat elengedhetetlen, de a mögöttes szál, hogy többször nem sikerült visszafognom az étvágyamat, nehezen szabadul ki.

Van egy érv, hogy szinte minden drog viszonylag biztonságos elég kis dózisban, de ugyanígy egyes drogok sokkal hajlamosabbak a szerencsétlenségre, mint mások. A szerecsendió és a Salvinorin A talán jó példa: a küszöb átlépése anélkül, hogy szakadékba zuhannánk, általában rendkívül nehéz. A tisztasági különbségek természetesen egy másik példaként szolgálnak.

Mindezt szem előtt tartva úgy gondoltam, hogy a cikk itt érdekes lehet. A saját védelmemben azonban hangsúlyozom, hogy ma már sokkal stabilabb és józanabb vagyok, mint akkoriban. :)

182 drogot vettem be: De melyik volt a legrosszabb?

A Drogfogyasztók Bibliája szerzőjeként egyesek azt feltételezik, hogy a 182 drog szedése során mindig a biztonság és a helyes gyakorlat megtestesítője voltam. Azonban semmi sem állhatna távolabb az igazságtól.

Néhány hónappal ezelőtt a közösségi médiában közzétettem egy listát a kedvenc drogjaimról. Ezt követően többször is megkérdezték tőlem, hogy melyek voltak a legkevésbé kedvenceim: alapvetően mely drogok okozták a legrosszabb élményeket. Szóval itt vagyunk.



Az utam kezdetén az ártalomcsökkentési ismereteim nem voltak nagyobbak, mint a cikk átlagos olvasójának ismeretei. Ez egy hatalmas tanulási görbe volt, és a könyv ezért tele van példákkal, amelyek azt mutatják, hogy hogyan ne csináld. Valójában az egyik ok, amiért a tapasztalati beszámolókat beépítettem, az volt, hogy szemléltessem az emberi hibákat, amelyek túlságosan is gyakoriak.

A következő összefoglalók egy-egy példát mutatnak be. Ezek csak fél tucat olyan esetek, amelyekkel teljesen elrontottam a dolgokat, és amelyek messze nem vezettek boldog eredményre.

A kontextus kedvéért pontosítanom kell, hogy ezeket 12-15 éven keresztül saját magam végeztem. A legtöbbjüket akkor tudtam dokumentálni és részletezni a hatásukat, amikor ténylegesen átéltem őket: vagy írásos feljegyzésekkel, vagy a telefonomon történő rögzítéssel. Ez természetesen nem mindig volt lehetséges, mivel néha túlságosan ki voltam ütve, traumatizálva vagy más módon voltam elfoglalva.

Végezetül néhány visszatekintő megjegyzést is tennem kell az alábbiakkal kapcsolatban. Az első bukás abszolút a drog természetéből adódott. A második (szintetikus) részben szintén a természetének volt köszönhető. A többi, és a könyvben tárgyalt többi nagyrészt a saját ügyetlenségemnek és önelégültségemnek volt köszönhető.

Lássunk hozzá...

--

1. Szerecsendió

Ez az eset sok évvel ezelőtt történt: 21 éves voltam, fiatal és (drog)naiv. Azt olvastam, hogy a szerecsendió beindíthatja a kábulatot, így hát csak úgy belevetettem magam. Szerencsésnek tartom magam, hogy még élek. A delírium nem egy trip; ez egy rémálom. Rosszul voltam, szédültem, émelyegtem, lüktetett a fejem, hallucináltam, és négykézláb másztam, ami egy örökkévalóságnyi pokolnak tűnt. Egy hétig nem tértem magamhoz. A tanulság: nézz utána, bármit is szedsz, és soha ne nyúlj ehhez a cucchoz. Ez méreg.

2. 5f-AKB-48

A szintetikus kannabinoidok szívásának kezdeti napjaiban teszteltem egy újonnan megjelent márkát, a Magic Dragon-t. Nem nagy ügy: ez egy noid, tehát mi baj lehet? A válasz minden volt. Ez mérföldekre volt az eredeti szintetikus spice-tól (JWH 0018), és még távolabb magától a kannabisztól... amire rájöttem, amint a korlátlan rettegés és paranoia eluralkodott rajtam. Az ágyba botorkáltam, és magzati pózban feküdtem, arra gondolva, hogy ezúttal tényleg megcsináltam, és reménykedve reméltem, hogy hamarosan véget ér. Úgy tűnt, hogy örökké fog tartani, de végül valóban véget ért.

3. Salvia Divinorum [Salvinorin A kivonat]

Kétségtelenül sokak listáján szerepel, de számomra ez még azzal is súlyosbodott, hogy azt hittem, ez is csak egy újabb szintetikus kannabinoid. Mélyen belélegeztem a vízipipából; és szinte azonnal eltűnt a valóság. Úgy éreztem, mintha a lelkemet beszippantaná a mélység, és fogalmam sem volt, mi a fene folyik itt. Csak ki akartam szabadulni a pokolból, és újra normális önmagam lenni, miközben kétségbeesetten alkudoztam az életemért egy rosszindulatúnak tűnő jelenléttel. Attól féltem, hogy maradandó agykárosodásom lesz, és talán soha nem épülök fel. Kínos módon később elég ostoba voltam ahhoz, hogy elhiggyem, hogy ezt a sokk okozta, és egy későbbi időpontban megismételtem a gyakorlatot. Nem lett jobb a helyzet.

4. 5-MeO-DALT

Egy meglehetősen jóindulatú, könnyű pszichedelikus szer általában nem okoz traumát, hacsak nem mutatod ki a kellő gondosság és figyelem teljes hiányát. Lemértem a 10 mg-os adagomat a mérlegen, és felpattant a kijelzőn 0,10 g. Jó volt, és vízzel lehúztam. Várjunk csak... 0,10g? OMG: 100mg! Túl késő, mert bárhogy is próbáltam, nem tudtam hányni. Rémülten tudtam, hogy meg kell lovagolnom, bármi is történjék. Valójában rendben volt, de a kezdeti félelem és pánik nem volt valami, amit gyorsan elfelejtek. Szerencsém volt (nagyon), hogy érthetetlen hibámat ezzel a bizonyos gyógyszerrel követtem el.

5. Pregabalin

Erre sincs mentségem. Valahogy meggyőztem magam arról, hogy 300 mg jó lesz, és hogy egy órával később követhetem egy ismételt adaggal. Ez történik, ha elég hiszékenyek vagyunk ahhoz, hogy elhiggyük az elszigetelt fórumbejegyzéseket, és feltételezzük, hogy a vényköteles gyógyszerek biztonságosak. Ez egy tengeribetegséghez hasonló mámort okozott, ami teljesen szörnyű volt, és órákig tartott. Remegtem, még gépelni sem tudtam, sőt, járni sem tudtam rendesen, és nagyon rosszul éreztem magam. Csak később fedeztem fel, hogy az emberek valóban meghalnak ennek a gyógyszernek a használatába, és egyre nagyobb számban.

6. Alkohol

Túl sok olyan alkalom volt az életemben, amikor elszenvedtem azt a megaláztatást, hogy nevetségesen berúgtam, és a következő napon vagy akár napokon szörnyű rosszullét/hányás/hangover követte. Károsodás és függőség szempontjából ez egy szörnyű drog, de mint a legtöbb embert, engem is arra kondicionáltak, hogy a túlzott használatát teljesen normálisnak tekintsem. Szerencsére, ahogy felfedeztem más pszichoaktív lehetőségeket, egyidejűleg elkezdtem látni az alkoholt annak, ami, és most már ritkán használom.

--

Ami a kihívást jelentő tapasztalatokat illeti, a legtöbb többi inkább arról szólt, hogy többet haraptam le, mint amennyit meg tudtam rágni, jelentősen túl magas dózisokkal (pl. heroin, MDMA). Bár ezeknek is megvoltak a maguk drámái, a fentiek közül a legtöbb azért vésődött be élénkebben az emlékezetembe, mert nemcsak hogy borzalmasak voltak, hanem sokk is kísérte őket: egyáltalán nem láttam, hogy bekövetkeznek.

A jó hír az, hogy motivációt adtak a könyv megírásához: Nem szeretném, ha bárki más is átélné ugyanezt; és egyesek esetében rendkívül szerencsés voltam (míg mások talán nem). A lényeg, ahogyan fentebb említettem, az, hogy tanultam belőlük.

Kérem, tegyék ugyanezt, és maradjanak biztonságban. Maga a könyv PDF-verziója ingyenesen letölthető a következő oldalon felsorolt felhőhálózati linkek bármelyikéről: [A BB-n itt: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/]

Ne feledjétek, hogy a tudatlanság öl, a felvilágosítás életet ment: mondjatok TUDOMÁNYt a drogokra.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Bűnös voltam abban, hogy túl hamar újraadagoltam. A legtöbb esetben újonc hiba
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Az adagolás az ártalomcsökkentés alapja. Köszönjük, hogy megosztotta tapasztalatait
 
Top