Question Könnyű kérdésnek tűnik, de nem az

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Van egy lúgos keverékem vízből és meth freebase-ból.
Hozzáadok oldószert ebben az esetben hexán és az alsó rétegben megjelenik valami, amit hexán nem oldódik és később a vízréteg ok.
Amikor izolálom ezt a "szennyeződést", DCM-mel keverem és feloldódik.
Tehát itt van a dilemma, amit ez a helyzet jelent:

A hexán nem elég jó oldószer az ilyen típusú szabadbázishoz.

2- A DCM felold néhány szerves szennyeződést.

Mit tennél eldobnád vagy DCM-ben oldanád el az oldószert és felhasználnád?

Köszönöm.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Használja a TLC-t annak a szintnek a meghatározására, amelyre az izolált, tisztított freebase felmegy, és használja referencia standardként, hogy összehasonlítsa a "piszkos freebase"-nel, ennek láthatóvá kell tennie a szennyeződést.Most, hogy van egy referencia a szennyeződésre, lemehet az ellátási láncban, és azonosíthatja a szennyeződés forrását, ha van ilyen.Ha a forrás azonosítva van, folytathatja a minőségi elemzéseket.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Ha tudná, hogyan készült, ismerné a mellékreakciókat, és lenne fogalma arról, hogy mi az. A ródium archívumban található egy lista a szennyeződésekről szintézisútvonalak szerint.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Hexán nem és dcm igen hangzik poláris vagy legalábbis aprotikus és nagy dipólusmomentumú
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
O
Ok Köszönöm mindenkinek a válaszokat, de ma megoldottam a misztériumot.

Ez történt:

A hexán hidrofóbabb, mint a DCM, így amikor a freebase vízzel keveredik(nem szükséges emulzió) a hexán nem oldja fel, míg a DCM még a maradék vizet is, de ha várunk (több óráról beszélek) végül a kis réteg víz maradványa elválik, és a freebase feloldódik a hexánban.
Nyilvánvalóan nem kell várni ezeket az órákat, csak szárítsa meg az elegyet vízmentes nátrium-szulfáttal, szűrje le és kész.
Csak ma reggel fedeztem fel.
Im tanulni minden nap, hogy megpróbálja javítani a folyamatokat.
Nincs más út, mint a problema, a hibák elkövetése és a megoldások kipróbálása.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
A klórozott oldószerek köztudottan emulziót képeznek vizes lúgos oldatokkal, mint például a DCM, a kloroform és a CCl4, feltételezem, hogy a bromoform és rokonai ugyanezzel a problémával küzdenek, de mindkettő drága és lényegesen mérgezőbb. A titok a rázásukban rejlik, amelynek kíméletesnek kell lennie, még ha több időre van szükségük, még mindig gyorsabb, mint egy vibráló dildóval és türelemmel. Ebben az esetben a só nem a legjobb választás.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Ebben az esetben történt hexán, hogy nem klórozott, de köszönöm az info annak gondosan megjegyezte most.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Ezt úgy hívják, hogy a tudás határainak feszegetése... ne a tempó miatt aggódjon, hanem inkább az emelkedésre koncentráljon.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Érdekes téma. Szemmel fogom tartani.

Nekem is van egy hülye kérdésem: miért preferálod a DCM-et a petróleuméter 40/60-mal szemben?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
A fő okok az ár, a nagy mennyiségek diszkrét módon történő hozzáférhetősége és az oldószer réteghelyzete (a DCM általában az alsó réteghez tartozik), ez kényelmesebb a nagy léptékű munkához.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Milyen hexánt használsz? n-hexán cas 110-54-3 vagy iso keverék hexán cas 64742-49-0?
hogyan becsüljük meg az oldhatóságát gr bázis per ml hexánban?

Ha jól tudom, az iso mixture hexán egyfajta petróleuméter, hasonló tulajdonságokkal? az én esetemben a petróleuméter 10-15%-kal drágább lehet. az oldhatóságot nehéz megmondani, lehet, hogy valamit rosszul csinálok, de a bázis teljes feloldása a nehéz fekete vegyületből 3-4 ml kell 1 gr bázisra. lehet, hogy tényleg valamit rosszul csinálok, és az éter nagy részét elpazarlom, hogy megragadjak néhány mellék szennyeződést.

dcm, valószínűleg igen, könnyebben oldódik, de én nem szeretem, hogy őszinte legyek nem tudom miért.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Ezúttal bázis extrakciót végeztem izo hexán cas 64742-49-0-val. Ez kis mennyiségű 60 gr klorid volt, csak a módszer tesztelésére. Várható bázis súlya - 50,5 gr

160 ml térfogatú izohexán cas 64742-49-0-t használtam a bázis nagy részének 3 lépésben történő izolálásához. Minden lépés kb. 40-60 percig tartott a rétegek elválasztása.
Ugyanakkor az izolált hexán-bázis folyadékot a lombikban a fagyasztóban tartottam.

De amikor készen álltam a maradékok szétválasztására, észrevettem, hogy a fagyasztóban a hexánból elvált némi vizes, olajos folyadék.
Ezt az olajos anyagot leválasztottam, és a fő tétel maradékához adtam, majd még egy kis hexánt adtam hozzá. Egy idő után az olajos anyag leesett a vízréteg alá. Nem fekete, csak barna, ugyanolyan, mint a fő vizes folyadék, csak sűrűbb és megkülönböztethetőbb .

Szétválasztottam és feloldottam még több vízzel és hexánnal, de még mindig nem vagyok benne biztos, hogy mi volt - alap vagy valódi szennyeződés.

A végső eredmény kb. 48 gramm bázis.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Ma reggel olvastam erről a témáról, a különböző oldószerek oldhatóságáról. Ha jól értem ezt a témát, az oldhatóság a vákuum permittivitásától függ. Ha az "A" oldószer víz, akkor a "B" oldószer annyiban lesz oldható az "A" oldószerben, amennyiben annak vákuumpermittivitása magas.
A petróleuméter és a hexán vákuumpermittivitása 1,9.
A DCM vákuumpermittivitása 9,1.

Egyes források szerint a 9-10-es vákuumtűrő képességű anyagok 6-7%-ban keverhetők vízzel.

Valószínűleg a petróleuméter és a hexán sokkal jobb a DCM-hez képest, mivel a vízben oldódó szennyeződések egy része a vízzel együtt a DCM-ben reked.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Főnök, szeretném folytatni a témáját a báziskivonás nehéz kérdéseiről. Hahaha)))))

Én csináltam bázis extrakció rescently. Volt három lépést a szétválasztás történt, és én költöttem velük valami 4 ml per 1 gr bázis izohexán cas 107-83-5.

Még mindig volt egy kis réteg bázis + szar 20-40 ml körül, ezért csináltam a 4. lépést.
Adtam még valami 200 ml izohexánt, hogy feloldódjanak. De ennél a lépésnél kissé sárgás lett az alapréteg, ami az előző lépéseknél nem történt meg. Az előző lépéseknél tiszta átlátszó alapréteget kaptam.

Úgy néz ki, ha több oldható bázis van, az izohexán elkezdi feloldani a kevésbé oldódó vizet és a szart kis mennyiségben.

ZMybRcKXNr
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Mit ért pontosan ez alatt?
"Három lépésben történt az elválasztás"
"így a 4. lépést csináltam"
Milyen PH értékű a keveréke ezen a ponton?
"De ennél a lépésnél kissé sárgás alapréteget kaptam, ami az előző lépéseknél nem történt meg. Az előző lépéseknél tiszta átlátszó alapréteget kaptam."
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
A bázist elválasztottam az elválasztó tölcséren 3 lépésben.
Minden lépésben izohexánt adtam hozzá 1,3 ml hexánnak megfelelő arányban 1 gr bázisra 1,3 ml hexánt. Minden lépésben, itt tiszta, átlátszó bázis/hexán folyadékot kaptam. És ezzel a 3 lépéssel feloldottam a legtöbb (nem az összes) bázist.

Mivel a vízrétegben maradt némi piszkos bázis, még egyszer elvégeztem a szétválasztást. A PH értéket ekkor még nem ellenőriztem. De ahogy NaOH-t adtam hozzá, a PH több mint 12 volt.

Szerintem az volt a hibám, hogy túl sok izohexánt adtam hozzá, talán 2-3-szor többet a szükségesnél. Szóval felfogtam egy kis vizet és szart. Szerintem nem túl sok szart, de azért valamennyit.

Így nézett ki a tölcsérben ezen az utolsó lépésen.
DiUEh5uR60

Ennek az izohexánnak a másik neve 2-metilpentán, ugyanez a vákuumpermittivitása 1,9.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Egyébként az izohexán cas 107-83-5 teljesen különbözik az izohexán cas 64742-49-0-tól. Más a forráspontjuk. De ami még fontosabb, a cas 107-83-5 rendkívül illékony: a kiindulási forráspont 60c. De ha 70c-ra melegítjük, akkor a legnagyobb mértékben 90%-ban elpárolog.
 
Top