Question Kénsav tisztítása

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Szeretném megtisztítani az 50%-os kénsavamat. Csökkenteni akarom a vizet. Mit tegyek, egyszerűen forraljam fel 90-100 Celsius-fokra ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,050
Points
93
Milyen célból van szüksége savra?
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Kénsav az amfetamin formájú olaj előállításához. Nem káros okokból
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Öntse az 50%-os H2SO4 savat a nagy boroszilikát főzőpohárba (legfeljebb a felére), tekerje be alumíniumfóliával, és melegítse elektromos főzőlapon, amíg a térfogat a kezdeti méret felére csökken, vagy fehér füst láthatóvá válik. Körülbelül 75-80%-ot kapunk. A keverék hőmérséklete 200 *C felett lesz.
Ha 98%-ot szeretne, akkor a 80%-os savat kerekfenekű lombikban 350-400 C-on (külső hőmérsékleten) kell melegítenie, hogy az összes vizet lepárolja. Használjon légkondenzátort vagy csak hosszú csövet. Ne használjon vízhűtést. Ne használjon vákuumot.
 

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 21, 2024
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Használja a fékezést is, hogy elkerülje a mindenhová fröccsenő buborékokat.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Nem minden mágneses keverőpálca él túl ilyen kemény körülményeket, a legtöbb olcsó már 180*C-os hőmérsékleten is demagnetizálódik. Szintén nem mindenkinek van olyan erős mágneses melegítőlapja, amely képes 500*C fölé emelkedni, különben soha nem fogja elérni a belső hőmérsékletet akár 300*C közelében sem.
Elfelejtettem megemlíteni csak a forró forgácsokról néhány zúzott fehér kerámiából, amit a második szakaszban használtam.
Az első szakaszban erre egyáltalán nincs szükség, ráadásul a forralás csak az első órában vagy annál kevesebb idő alatt történik, később csak párolgás lesz. (az én beállításom 3L-es főzőpohár és 1,5kW-os, szarul olcsó főzőlap volt termikus relével).
 
  • Like
Reactions: HHH
Top