Tanácsot keres az amfetamin szintézisre vonatkozóan a fahéjaldehid felhasználásával

SaltedLead

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Szia!

Kicsit új vagyok ezen a fórumon, és fontolgatom, hogy megpróbálok egy szintézist egy reddit-poszt alapján, amely részletezi a racém amfetamin létrehozását fahéjaldehidből kiindulva.
A poszt elég homályos volt, és csak az eljárás durva vázlatát részletezte, így megpróbáltam a lehető legjobban kitölteni az üres helyeket.

A szintézis a következőképpen zajlik.

100 ml fahéjaldehidet adunk 100 ml benzil-alkoholhoz, hogy fahéjalkoholt kapjunk.
A fahéjalkoholt 1:1 arányban ammóniához adjuk, így fahéjamin keletkezik.
Ezt ismét 1:1 arányban adjuk a benzil-alkoholhoz, hogy fenilpropil-amint kapjunk, amelyet aztán hidrogéngázzal hidrogénezünk, hogy dl-fenilizopropil-amint, más néven amfetamint kapjunk.
Ezt követi az átkristályosítás.

Még nem próbálkoztam az amfetamin szintézisével, így minden tanácsot nagyra értékelnék, különösen, ha valaki már elvégezte ezt a szintézist.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Mindennek semmi értelme
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Valószínűleg a Cyprinalra (metil-cinnamaldehid) utal? Nem tudom, hogyan, de gondolom, lehet és meg is történt.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nem, Cyprinal, milyen alfa-metil cinnamaldehid képes Bayer Villinger oxidáción keresztül P2P enol-észtert képezni, amely könnyen hidrolizálódik P2P-vé. Ez általában Oxone-nal történik, de a Caros sav és a peracidok is működnek. Kisebb, esetleg közepes tételekhez jó, de nagyobb tételekhez nem alkalmas, mert nagy mennyiségű oldószerre van szükség, és elég sok időt vesz igénybe, ráadásul van egy mellékreakció, ahol az enol-észter tovább oxidálódik epoxiddá, és így mindig lesz egy termékkeverék, amit a feldolgozás során kezelni kell.
 
Top