Question Hogyan különíthető el a kokain a benzokaintól?

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Helló, tudja valaki, hogyan lehet a kokaint a benzokaintól elválasztani? Kezdek kifogyni az ötletekből, köszönöm.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Milyen elképzelésekkel indult? Hogy ez miért nem triviális?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Arra gondoltam, hogy a kokaint NaOH-val szabad bázissá teszem és az oldatot durván 90C-ra melegítem, így a legtöbb alacsonyabb olvadáspontú vágóanyag megolvad és a víz tetején lebeg, így egy buchner-tölcséren keresztül szűrhetem vagy dekantálhatom az oldatot és a kokain bázis leválasztódik, levamisol, lidokain, fenacetin stb. esetén. könnyen működnie kellene, mert az olvadáspontok eléggé eltérőek (a magasabb olvadáspontú anyagok esetében csak fordítva csinálnám), de a benzokain olvadáspontja egy kicsit túl hasonlónak tűnik a kokainhoz, és nem találok megbízható adatokat a benzokain kémiai tulajdonságairól, az egyik oldal szerint 0,4mg/l, a másik szerint 0,4g/l, amellett, hogy a hiányzó információk a kémiai tulajdonságokról a bázisra, a HCl-re, a vákuumban, az atm... forráspontokra vonatkoznak...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Tehát: A szaknyelvi fordítás a szaknyelvi fordításokban is megjelenik. Nekem úgy tűnik, hogy az egyik jó módszer a nagyon hideg víz használata. A kokain HCl oldhatósága egyes oldalak szerint 2g/ml, a benzokain=2,4mg/ml.
Én a 2 ml/g hideg vízzel próbálkoznék, és dekantálnám le a benzokainról, ami az alján pihenő trutymó lesz.
10 g kokain/ 20ml csak 50 mg benzokain férne el, és ez biztonságos, mert nincs reakció. Párologtassa el ventilátorral az edényben
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Nagyon szeretném tudni, hogy mit csinált eddig, és hogyan döntött ezek mellett, mert ennél bonyolultabb dolgokat is csinált már korábban.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Ez a probléma, ha a kokain HCl a benzokain végül is HCl is, így mindkettő vízben oldódik, ha szabad bázisú a kokain mindkettő szabad bázisú lesz és rossz az oldhatósága vízben.
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
A benzokain HCl még mindig csak 2,85 mg/ml oldhatóságú vízben, így lényegében semmi sem változik
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Köszönöm, nem találtam erre vonatkozó adatokat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ha... a kokain HCl, akkor a benzokain végül HCl....too🤔. Milyen mechanizmus alapján. Hidd el, a lewis sav semlegesítése volt az első dolog, amire gondoltam, majd a savas ifikáció. Egy " B/A extrakció" hozzá pár öblítés és akkor kijönne belőle valami, de a benzokain nem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Lehetne jó is. Néha széleskörű tapasztalat alapján teszel dolgokat, néha pedig logikus ok nélkül, vakon csinálsz őrültségeket. Én, én az életemet kutatom.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Nem értem, mit akarsz mondani, rám gondolsz ezzel: "Néha az ember széleskörű tapasztalat alapján tesz dolgokat, néha pedig logikus ok nélkül, vakon csinál őrültségeket"?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Senki sem tudja, hogy mit csináltál, milyen ötleteid voltak, vagy honnan jöttek, tehát nem rád gondol.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Az egész " különböző olvadáspontok és egy Buchner-tölcsér" ;
A. Nem lehet megtenni, hacsak nincs fűtött Buchner-tölcsér, amint a meleg oldószer eléri a tölcsért, már nem olvad meg többé
B. Úgy hangzik, mint egy jó terv a tölcsér eltömítésére.
A legjobban kutatott módszer a B/A extrakció mellett a kloroform és hexán, hogy " defat x 3. Ez a bevált módszer a levamisol eltávolítására a HCl semlegesítése nélkül.
 
Top