Remélve, hogy ez a megfelelő hely a TLC-vel kapcsolatos kérdésekre?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Sziasztok srácok!
Tudom, hogy mostanában sok kérdést tettem fel. Én egy újonc vagyok...iv nyilvánvalóan sok pénzt fektetett ebbe a hobbitba, és a TLC-t néztem.
MINDIG mondtam, hogy nem csinálok kémia en-massza, eladni - ellentétben a legtöbb emberrel itt, és így ez egy várakozó játék, amikor szükségem van valamire a laboratóriumban, azonban végre elértem azt a szintet, ahol elkezdhetem felfedezni néhány tercier aminokat az 500g triptaminból, amim van.
Azt hiszem, a TLC nagy tényező lesz számomra, ha az RXN befejeződött.

Most a kérdésem a következő - 100% -ban, nem tárgyalhatóan szükségem van egy 0,25% -os NaCIO felbontó spray-re?

Nyilvánvalóan saját fehérítőszerem van tisztítószerként, azonban nyilvánvalóan más dolgokat tartalmaz, és desztillálni kellene, és azt hiszem, hogy ez egy szamár lesz, mivel az összes vizet vele fogom húzni, és nem fogom tudni a koncentrációt. Nem találok semmilyen előre elkészített spray-t nyilván.
Valaki el tudja magyarázni, hogy a spray tulajdonképpen mit csinál? Én v néztem ezt a TÉNYLEG hasznos infót és azt mondja, hogy 0,25%-os nátrium-hipoklorit oldatot kell használni.
Még egy kérdés - mit használjak kanócnak? Az akvarellpapír megteszi a trükköt? Vagy kell egy bizonyos anyagnak lennie - nem igazán mondja, és ez nagyjából az egyetlen dolog, amit nem mond el.
Nyilván nincs semmilyen referenciám, mivel csak egy haver vagyok, akinek nincs hivatalos laborja, így a megállapításuk hasznos összehasonlító fotó, azonban elsősorban arra fogom használni, hogy megbizonyosodjak róla, hogy az rxn elkészült....
Köszönöm srácok!
 
Last edited by a moderator:

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Először is, hogyan fogsz NaClO-t desztillálni? ud csak desztilláld ki a vizet, majd disszociáld alapvetően csak NaCl-t és klorátot adsz. csak vegyél egy tisztességesen koncentrált NaClO oldatot, és hígítsd fel.
A foltosítónak használják, biztos vagyok benne, hogy így valóban láthatjuk a foltokat.

Mit értesz kanóc alatt? Gondolom, a szilika lemezekre gondolsz. Nem, azokat abszolút nem lehet vízfestékpapírral vagy bármi mással helyettesíteni.
Legalább kutass egy kicsit, emberem, hogy hogyan is működik ez a dolog.

Egy kis tipp még az oldalra, hogy ne használj olyan eluenseket, amelyekben a vegyületek túlságosan oldódnak, különben a foltok túl messzire kerülnek.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nem, nem a lemezekre gondolok a "kanóccal" kapcsolatban - a diagramon, amit megnéztem, volt az állófázis (a szilika lemezek) és a mozgófázis (az oldószer vagy keveréke), amit aztán egy kádba tettek, és egy "kanócot" használtak a lemez mögött, de nem érintkeztek, hogy az oldószer felfelé haladjon és gázzá alakuljon...Lehet, hogy összekeverem az ábrát - tehát csak az előzetesen pöttyözött szilika lemezeket kell az oldószerbe helyezni - ügyelve arra, hogy a pöttyök ne érjenek az oldószerhez, majd le kell fedni, hogy az oldószerek feljussanak az üveg szilikán?
Ha UV alatt nézem (fényképezem) a lemezeket, az azt jelenti, hogy nincs szükségem NaClO-ra? Ez csak egy újabb dolog, amit meg kell vásárolnom, és ha nem kell látnom az eredményeket normál fényben, akkor ez azt jelenti, hogy nincs rá szükségem? Valószínűleg csak ki kellene próbálnom és megnéznem...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
OK, nos, a kanóc valójában nem más, mint egy darab szűrőpapír az edény falán, amelyet a TLC-t végzel, és meg kell érintenie az oldószert, és telíteni kell a benne lévő légkört oldószergőzökkel. ez könnyen elvégezhető. A foltokat mindig kapilláriscsővel kell felvinni. A körömkeményítő UV lámpa a legjobb helyettesítője a permetezhető vegyszereknek, és ha beszerez egy ilyet, biztos vagyok benne, hogy meg fogja köszönni, és nem is olyan drága. Én például nem tudok megengedni magamnak egy csomag lemezt, és jelenleg is van valami, és nem is tudom, hogy mi legyen a megfelelő időzítés, mivel nincs referenciám. NaOCl-t könnyű találni parfüm és egyéb adalékanyagok nélkül, de vizes oldatban.
 
Top