A kokain még jobban tisztítható újraoxidációval ?

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Szia!

jelenleg azzal küzdök, hogy találjak egy tisztességes forrást. Még azután is, hogy
1.Aceton mosás
2.Ethanol átkristályosítás (én felgyorsítom a szűrést a vákuummal, lehet, hogy ez probléma?)
3.Convert to Base
4. Hexan L-L mosás
5. Ismét HCL-re konvertálás
6. Második etanolos mosás
A végén legalább 4 nagyon különböző kinézetű kristályosodást kapok..... A színtesztek még mindig nem adnak egyértelmű reakciót a sok különböző indegriens jelenléte miatt. Még a vizes mosás sem segít.
Szóval sokat olvastam a témáról, és arra a kérdésre jutottam, hogy mi történne, ha a HCL-t úgy kezelném, mint a leveleket a gyártásban?

Úgy értem
1. Oldjuk fel alkin lélekben, hogy bázist kapjunk.
2. Benzol vagy kerozin hozzáadása
3. eltávolítjuk a vizet, és szulfinsavat + nátrium-karbonátot adunk hozzá.
-> megkapom a pasztát
4. Adjunk hozzá pasztát a kénsavhoz és a vízhez.
5. adjunk hozzá kálium-permanganátot (remélem, hogy a kokainon kívül mindent lebont).
6. Ismét bázissá alakítom ammónia hxdroxid segítségével
->bázis
A bázis hcl-nek tiszta kell lennie.


Ez működne ? Próbálta már valaki ?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Ez az egész túlságosan is bonyolult. Túlságosan is bonyolult. Eléggé biztos vagyok benne, hogy fogalma sincs arról, hogy mit csinál. Ez kizárólag a szóhasználatodon és azon alapul, hogy milyen információkat nem írtál bele. Elég jól ismerem a kristályokat, hadd lássam a kristályokat. Több oldószeres átkristályosítást használsz? Tudok adni egy olyan sémát, ami valóban gyakorlatilag nem hagy nyomot a hamisító anyagból, de nem használ kerozint vagy benzolt. Biztosan nem használ nátrium-szulfátot, amit ismeretlen okból készítesz. Ellenőrzöd a ph-t, miközben ezt a sok tudományos munkát végzed? A kokain egy érzékeny molekula, és 100% esély van rá, hogy megtöröd.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Tegye közzé a reagens színteszt eredményeit.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Oké, nem vagyok biztos az Ehrlich-reagensben. Nem szabadna zölddé válnia... A többi vegyes jeleket ad.
 

Attachments

  • 8PZFQqUbdj.jpg
    8PZFQqUbdj.jpg
    1.4 MB · Views: 167
  • X3TYI6ROC7.jpg
    X3TYI6ROC7.jpg
    2.3 MB · Views: 170

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Ezek és még néhány további tisztítóteks, amelyeket az interneten találhat. De igazad van, fogalmam sincs, mi történik molekuláris szinten. Nem vagyok kémikus. De nagyon szeretek ilyen dolgokat tanulni, és jó fújással jutalmazni. Tulajdonképpen több pénzt költök berendezésekre és vegyszerekre, mint amennyit be akarok vallani. Annyi tudományos cikket és szabadalmat olvastam, hogy arra a következtetésre jutottam, hogy ez lehetséges. A módszer, amit röviden leírtam, megtalálható az erowid oldalon. Ha tudsz segíteni nekem azonosítani, hogy mi ez a kristályok én realy appriciate. Én is tartok egy mintát 4mg per ml MeOH a hűtőben. Ha tudna ajánlani egy jó oldószer-keveréket a vékonyréteg-kromotográfiához való mozgófázishoz, nagyon hálás lennék. Az én próbálkozásaim nem tudták szétválasztani a komponenseket.

Ezek a képek a kristályokról készültek. Először etanolban. Sok különböző dolog, én mindig azt gondoltam, hogy csak a tiszta sima tetején a megfelelőek. Így van? A 2. kép szintén etanolos. A 3. kép a Hexan, ez nem az a téli csodaország, amire számítottam. A kristályok tompák és nem tiszta fehérek. A két kép benzinéter bázisból. Szintén ezek a tűk nem tűnnek jónak számomra.
 

Attachments

  • gDiozSavkx.jpg
    gDiozSavkx.jpg
    3.8 MB · Views: 174
  • zqK4DT6Zwx.jpg
    zqK4DT6Zwx.jpg
    1.2 MB · Views: 183
  • vGxNdqMc91.jpg
    vGxNdqMc91.jpg
    1.5 MB · Views: 182
  • KvZ51EJM4Y.jpg
    KvZ51EJM4Y.jpg
    2.1 MB · Views: 176
  • 2b3hN0nmC6.jpg
    2b3hN0nmC6.jpg
    2 MB · Views: 186

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Én csak egy seggfej vagyok az interneten, de itt az én értelmezésem:
MARQUIS, nincs pozitív reakció
MORRIS, pozitív kokain
ROBODOPE, nincs pozitív reakció
SIMONS pozitív kokain
EHRLICH nem pozitív reakció
MECKE, pozitív fencitin
LIEBERMAN pozitív kokain

A kristályok. Most elemzem, egyetértek azzal, hogy az 1. képen, 11 és 2vo'óra között vannak a kokain-hidroklorid kristályok, amiket látok.
A 2. kép ugyanazt a szerkezetet mutatja, amit a kristályaimban látok, ami szerintem egy fájdalomcsillapító "kain", talán benzokain.
A 3. képen néhány gyönyörű kokainkristály látható, amelyek nekem nagyon tisztának tűnnek.
A 4. és 5. képen monoklin szerkezetűek, amelyek alakja és aránya megegyezik a fenacetinre vonatkozó irodalmi adatokkal.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
KHTs68SbXQ
Z3sGxTCiFW
Vx9Qz6JHMq

Az első képen ugyanaz a szerkezet látható, amit én benzokainnak nevezek. Ezt csak jéghideg RO ivóvízben oldottuk (2 ml/g), majd gyorsan egy piteformába dekantáltuk és elpárologtattuk.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
A feleségem a seggemen volt, hogy valami mást csináljak, mint a kokainkristályok nézegetése, amikor innitialisan válaszoltam, amit nem tudtam mondani, szép munka a reagensreakciók és a kristályfotók, amikor először válaszoltam, azt hittem, hogy valami gyereknek válaszolok, aki az ételével játszik, és lenyűgözött a válaszod alaposságával. Azt hiszem, hasonló helyen vagyunk, hasonló motivációkkal a kokainról. Ez a kedvenc drogom, és már régóta keresem a további információkat. Rengeteget találtam, de sok minden meghaladja a kémiai képességeimet.
Vannak titkok, amelyek rejtve maradnak ezzel a vegyszerrel kapcsolatban, és remélem, hogy fel tudom fedni őket, és minden segítséget elfogadok, amit csak kaphatok. Nyugodtan osszátok meg minden tudásotokat, amit felfedeztek, és én is megosztom veletek az enyémet. A legutóbbi lelet a kokain kémia címszó alatt számomra a könyv, "a kokain kézikönyv" és "a kokain használók kézikönyve " David Lee-től. Ezek régebbi kiadványok (78 és 80), de tartalmaznak néhány olyan ismeretet, amelyet nem ismertem előzetesen. Több helyről ingyenesen letölthetők. Ha még nem olvastad őket, akkor el kellene olvasnod. Ha nem találod őket könnyen, akkor a pdf letöltési oldalakra tudok linkelni. Próbáltam egyet feltölteni, de feladtam, miután háromszor nem sikerült.
Olvastam, hogy a sárgás elszíneződés nem pozitív reakció Ehrlichre és elég gyakori is. Én személy szerint nem látok benne zöldet. Zöldessárga talán, ami nem concusmm×.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Wow, köszönöm a barátságos és tiszteletteljes választ. Biztos vagyok benne, hogy találunk jobb módot a tisztításra. A vizes átkristályosításra gondoltál a "tudok adni egy olyan sémát, ami valóban gyakorlatilag nem hagy nyomot a hamisító anyagból, " ? Ha megnézem a jegyzetfüzetemben már 6 alkalommal próbáltam, soha nem sikerrel :( Amit csináltam:
-Feltöltöttem 2ml vizet a csavaros fedelű kémcsőbe.
-csavaros fedelet rá, és jeges vízbe teszem.
-közben összetörök 1g anyagot
-fogd a kémcsövet nyisd ki, és tedd bele a porokat. (Lehet, hogy itt túl lassú voltam és a 2ml víz megint szobahőmérsékletű lett)
-zárjuk le a kémcsövet és rázzuk össze -> nagyon kevés nem oldódott fel.
-a kémcsőből az üvegcsőre támaszkodva öntsük ki, hogy ne csöpögjön és a nem oldódott anyagot visszatartsuk.
-Ezhez egy edzett üvegből készült üvegvágó szalagot használtam.
-a terrárium fűtőszőnyegére helyeztem a táblát (soha nem haladja meg a 35°C-ot) + hordozható ventilátort használtam a víz elpárolgásának elősegítésére.
..... Ez sokáig tartott, mert az állaga olyan volt, mint a juharszirup... elferdítettem a lemezt, hogy nagyobb felületet kapjak a fűtéshez és a ventilátorhoz, de még mindig nagyon lassú a párolgás az etanolhoz képest. Amint már nem volt folyós a táblámon, betettem a hűvös helyre, közel az ablakokhoz, így a szél segíthetett a kristályosodásban. És tudod mit? Az összes furcsa kristály még mindig itt van... + a nem jó hatás többé. A víz és a hőmérséklet hidrolizálta az érzékeny molekulát... Legközelebb a kokaint is már a kémcsőbe teszem hideg helyre, csak hideg vizet adok hozzá, röviden rázom és vákuummal porcelán buchner tölcsérbe dobom (még mindig nem vagyok biztos benne, hogy a vákuum valóban felgyorsítja a hidrolízist). Hogy válaszoljak a kérdésedre: Ellenőrzi a ph-t, miközben ezt a tudományos munkát végzi? Igen keresztül jól kalibrált digitális ph-mérő és normál tesztcsík. Beállítja a víz ph-ját, hogy elkerülje ezt?
Például itt: https://drugs-forum.com/data/attach..._stability_of_cocaine_in_aqueous_solution.pdf
5 ph érték ajánlott szobahőmérsékleten történő tároláshoz.
Természetesen ismerem David Lee könyveit is, ez volt az én kiindulópontom is, de mostanra már kissé elavult.....
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Elmagyarázná, hogyan működik a soubility ? Találok olyan forrásokat, amelyek szerint 2,7 - 3,2 ml etanol képes feloldani egy grammot. Ha megpróbálom akár 4 ml/grammal is. A szűrőben maradó anyagot még mindig pozitívan teszteli a Morris reagenssel. Az én elméletem szerint valamilyen cukor keveredett bele. A cukor képes feloldódni a vízben és ragacsot képez, ez a ragacs pedig több kokaint tud feloldani? Biztos vagyok benne, hogy ezt már láttam kloroformmal. Ha kipróbáltam a kloroform kristályosítást acetonos mosás nélkül, akkor minden feloldódott. De ha a port acetonnal megfelelően kimostam, akkor a kloroformmal ki tudom szűrni a vágásokat, mert nem oldódott fel minden. Szerintem az ellenségem egy emulgátor, ami segít abban, hogy a különböző vegyületek egyenletesen keveredjenek.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Amikor azt mondta, hogy ragacsos a fürdés után. Tudtam, hogy a cukorról beszélünk. Mannit valószínűleg , ez egy cukoralkohol, így feloldódik etanolban metanolban és vízben. Én véletlenül NEM hideg vizet használtam egyszer és barna ragasztóvá vált és 20 extrakcióval később sikeresen elvesztettem az összes kokaint. Nem, a dekantálás, azt pontosan 1 alkalommal szoktam csinálni és ha Ha valami érdemlegeset kapok ki, akkor az egész zacskót, de 4/5 alkalommal nem kapok semmit. Forró forró izopropil elég korrekt extrakciót csinál nekem legtöbbször. Beteszem a Buchnerbe, ráöntöm a forró izo-t, 5 másodpercig forgatom, és megnyomom a kapcsolót. Ezután néhány ml forró izopropilt fröccsentek, hogy kiszívjam a maradékot, ami a Buchnerben maradt.
Ha fogod azt a jéghideg vizet és semlegesíted egy kis sb-vel, akkor kiszeded a kavicsokat és kiiktattad a legtöbbet, ha az a cukor marad oldva a vízben, akkor összetöröd, új vízben és egy kis alaplében újra főzöd és másodszor is összegyűjtöd. Tudtad, hogy a c.hcl annyira poláris, hogy 7 ph-s vízben 50% -ban disszociál, a ph-mérő használata fontos, mert ha a ph megegyezik a pka-val, akkor technikailag 50% -ban egyesül és fennáll a veszélye, hogy elveszíti 1/2 szarát. Győződjön meg róla, hogy ellenőrizze, hogy a ph legalább 2 után a pka, de a kokain is törékeny és könnyen lebomlik. Savas extrakció, ph<6,6, amikor megpróbálod tisztítani, mielőtt szétválasztod a poláris/nem polárisat, ellenőrizd a ph-t és állítsd be, mert ha 7, akkor veszítesz terméket. Láttam néhány cikket, ami a levamisol jelenlétével foglalkozott. Van 2 hasonló dolgozat ( a második szerintem hamisítvány és szellemi tulajdon lopás). Mindkét dolgozatban 3 erősségű kokain és levamisol keverékminták vannak, és mindkét dolgozatban sikeresen eltávolítják a levamisolt semlegesítéssel és hexánnal való tisztítással, majd hcl gázzal történő reprotonálással. Az első tanulmány, amelyet olvastam, bár a Lewis-savas rekonjugációt és a 3x hexánmosást hirdette, mint a legjobb módszert, amely az összes levamisolt mindössze 2 mosás alatt tisztítja ki, de ha elolvassa a tanulmányt, a másik módszer is eltávolította az összes levamisolt, de 3 mosást igényelt. Kloroform volt a hcl vízben. Kokain hcl vízben feloldva, kloroformmal 3-szor felrázva, majd vákuumban elpárologtatva. Mint bizonyára tudjátok, a levamisol a nehezen eltávolítható anyagok arany standardja.
Nem láttam bizonyítékot arra, hogy a kurzus ( vagy erős, ami azt illeti) vákuumnak bármilyen káros hatása lenne a kokainra. Ami elvezet engem valamihez, amiről még soha nem hallottam, vagy nem láttam kipróbálva. Centrifugálás. Éppen a mannit és a kokain hcl fizikai tulajdonságaira vadásztam, és észrevettem néhány érdekes tényt. A kokain hcl mol. Wt. Mol mol Mol értéke 2x mannit. Ugyanakkor a mannatolnak 2x olyan poláris felülete van, mint a kokain hcl-nek ( több mint, (120A vs. 55A), ami csodálatos jelöltet tesz a centrifugáláshoz. Ez ejtőernyő és torpedó. Szintén 120 angström lehetne kiszűrni egy cellulóz koronggal, és meg kellene találni egy megfelelő méretű több mint 55 és kevesebb mint 120
 
Last edited:

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Mivel van egy saját centrifuga(vagy építeni egyet a régi drónmotorból), megpróbálom.
Hogy visszatérjek az actuall témához és válaszoljak a saját kérdésemre. Igen, a kokaint újra lehet oxidálni a tisztításhoz. Lásd https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/cocaine/production_en#figure1

Csak egy másik link az érdeklődőknek. Szerintem érdemes elolvasni.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
YIKES! Ez az első benyomásom a második linkről. Nem javaslom, hogy bármit is mondjon. Lehet, de tényszerű információkkal kellene elemeznem és lefuttatnom a számokat. Az első benyomásom az, hogy ez egy nagyszerű módja annak, hogy sok terméket veszítsünk. Abbahagytam az olvasást, amikor a 10. hamis/ félrevezető információhoz értem. Hosszú lesz az út, hogy mindezt idézetekkel cáfoljam.
 
Top