Amfetamin vizsgálati protokoll

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Bevezetés

Ön vásárolt egy divatos amfetamin terméket, és úgy döntött, hogy szennyezés- és keverékvizsgálati kísérleteket végez. Ezután megnyitja ezt a cikket, és útmutatóul használja a kísérletezéshez. Azamfetamin termékkel végzett manipulációk listája és hasznos információk az otthoni tesztekhez.
G52WuTJMsC
Az amfetamin szabad bázis racemátként (l- és d-izomerek összege) nyerhető. Ezt követően a termék savasítással sóformává alakul át. Ehhez az eljáráshoz kén-, foszfor- vagy sósav használható a megfelelő só előállításához. Az amfetamin-hidroklorid hatása kifejezettebb, mivel a sósavmaradéknak kisebb a molekulatömege.
Ugyanabban a tömegben, például egy grammban a következő lesz:
- 0,78 g amfetamin és 0,23 g sósav
- 0,73 g amfetamin és 0,27 g kénsav
- 0,27 g kénsav.58 g amfetamin és 0,42 g foszforsav
Az amfetamin-hidroklorid, az amfetamin-szulfát és az amfetamin-foszfát között körülbelül 1,3-szoros különbség van, ami a különböző amfetamin-sók hatásai közötti különbségnek felel meg. Ebben a cikkben "Amfetamin sók" címmel az amfetamin sók meghatározására szolgáló módszereket találsz.

Sztereoizomerek

A dextrorotációs amfetamin (d-amfetamin, dexamfetamin) felezési ideje a szervezetben 9-11 óra, aktívan hat a dopaminreceptorokra, valamint érzelmi és kognitív hatásokra, például eufóriára, a libidó változásaira, a kognitív kontroll javulására, beleértve a reakcióidő csökkenését, a fáradtsággal szembeni fokozott ellenállást és az izomerő növekedését. A levorotatórium (l-amfetamin, levoamfetamin) felezési ideje pedig 11-16 óra, károsodott kognitív funkciókat, az izomszövetek pusztulását, alvászavarokat, végtagremegést, szexuális diszfunkciót okoz, és pszichózis (hallucinációk és paranoia) kialakulásához vezethet. Így a racemátot (d, l-amfetamin) szedő fogyasztó az első néhány órában a dexamfetamin pozitív hatásait érzi, kiegyenlítve a levamfetamin negatív hatásait (a d-izomer 5-8-szor aktívabb, mint a bal oldali), lebomlása után pedig a levorotációs izomerrel marad és annak hatásait tapasztalja.

Lehetséges melléktermékek és hamisított anyagok

Néhány olyan anyag, amely a végtermékbe kerülhet és egészségügyi kockázatot jelenthet, mint például higany-sók, fenilaceton, 1-fenil-2-nitropropen, kénsav/foszforsav/ecetsav/sósav, nitroetán, 1-fenilpropan-2-one-oxim.
Az első helyen az olcsó koffein áll, mert ez az anyag a CNS-t stimulálja rövid hasonló hatással, mint az amf. Messze az első hely után olyan nootropikumok következnek, mint a cinnarizin és a piracetam. Szintén az amph. (amfetamin) gyakran helyettesíthető a-PVP-vel vagy metamfetaminnal, amelyek hasonló stimuláló hatással rendelkeznek. Mivel a szubsztituálatlan benzaldehid nehezen beszerezhető, vannak szubsztituált benzaldehidek, például 2-fluoro benzaldehid. Néhány gyógyszer, mint például noramidopirin vagy metamizol-nátrium is adható hozzá.

Példák tiszta amfetaminra

Az összes ilyen amfetaminpor több mint 95%-os tisztaságú, GC-MS-sel igazoltan.
19TZ0NOnPL
Xu2TU75K6M
BMAQL3xlCN
Vannak példák piszkos amfetaminokra különböző színekkel.
Q5rTeofZlp

DUVlWrzQ0n
CqchFMI9Uo
AoAQh4nJBP
Z2TQfPxlKI
VSDe18gRWL
Az eljárások algoritmusa:
1. Először is, vizuális ellenőrzést kell biztosítania a dolgaidról. Ha a termékének a fehér színtől eltérő színe van, akkor valószínűleg van néhány szerves vagy szervetlen szintézisű melléktermék, amely megváltoztathatja a színt. Az amfetamin színe a reakcióktól és azok minőségétől függ, amelyeket elvégeztek. Fehér, gyöngyház, bézs, sárga, narancs, barack, halvány rózsaszín, rózsaszín, szürke az amfetamin "normál színei". A színesebb színű szennyezettebb terméket jelent. Bár az amfetamin*****ak egyértelműen fehéresnek kell lennie, egyes eladók történeteket találnak ki "különleges képletről vagy szintézismódszerről", amelyek szokatlan színt adnak. Ha az amfetamin a hidroklorid sóban van, akkor taknyot okozhat (meglehetősen ritka eset).
Mi határozza meg a színt:
Rose - a termék túloxidált (az amfetamin só egy része a túlzott savhasználat miatt bomlástermékké vált, és elszínezi a por többi részét).
Sárga - a termék nem oxidálódott (a sav hiánya miatt nem alakult át az összes bázis sókká, és annak maradványai megszínezték a por többi részét).
Piros - a fenil-nitropropén nem reagált teljesen az amalgámon, a reakcióelegy lúgosodott és sókká savasodott, ezt a színt adva.
Zöld - a higany sói más fémekkel szennyezettek, ami a színt eredményezi. Ezenkívül ez befolyásolja az amalgám képződését.
Barna - gyanták képződése a szintézis során.

Általánosságban meg kell jegyezni, hogy a kémiailag tiszta terméknek mindig fehérnek kell lennie. Például a gyógyszerészeti amfetamin nem is sejtet. Emellett a színváltozás nem csak az elvégzett szintézis helyességét jelezheti. Szinte minden szintézis szennyeződés eltávolítható savas-lúgos extrakcióval.

2 . Másodlagos, egyszerű kísérletet biztosít a termék vízben való feloldásával. Oldjunk fel 100 mg (100 mg elegendő, de jobb, ha több) amfetaminmintát 10 ml szobahőmérsékletű vízben. Ha a mintája jól oldódik, az azt jelenti, hogy valószínűleg nyugodt tiszta droggal rendelkezik. Fontos: a kísérlet előtt őrölje meg a por sűrű csomóit, az üledékben kis csomók képződhetnek
.
YGqB0Ld3wz
ArlEt9Nxdy
JjXnxobYa8
Az oldódási kísérlet eredményeit értelmeznie kell. Ha az Ön terméke teljesen oldhatatlan vagy részben oldódik, azt a koffein hozzáadása okozhatja. Vannak linkek egyszerű kísérletekhez, amelyekkel a koffeint az amfetaminporban Wagner-reagenssel és salétromsav és ammónia oldattal lehet meghatározni.
K2BJH7wsz9
Szintén lehet MCC (mikrokristályos cellulóz), szilícium-dioxid, szervetlen sók (lásd "A szennyeződés meghatározása szintetikus PAS-ban").

3 . Harmadszor, erősítse meg a termék és a bejelentett amfetamin összhangját LF-tesztekkel (drogteszt-készletek). Egyértelmű eredményt fog kapni az anyagáról és a hozzáadott kábítószeres anyagról (ha az előfordul), és ezek a tesztek segítenek a következő lépés eldöntésében.

4. Negyedszer, ellenőrizze az oldat pH-értékét. Az amfetamin por szennyeződhet szerves porsavakkal (aszkorbinsav, citromsav stb.), szerves porképző bázisokkal (novokain, lidokain, koffein stb.). A "Determination of impurity in synthetic PAS" pontosan leírja ezek meghatározásának módszerét.

5. Ezután, ha semmilyen szennyező anyagot nem találtak, és még mindig kétségei vannak az amfetamin vagy LF tesztek felfedik a hozzáadott kábítószeres anyagot, vezessen kísérleteket tesztreagensekkel. Használja a "Kábítószer-vizsgálati reagenseket". Ezek a módszerek segítenek meghatározni a keverékek fajtáját. Vannak kézikönyvek, amelyek leírják az ellenőrzési eljárásokat és a jelentést, ahol megtalálja a reagensek szintézisének módszereit.
A tesztreagensekkel végzett kísérletek adatai alapján összehasonlíthatja és jóváhagyhatja az eredményt TLC-vel.

Például, Ön kapott vizsgálati eredményt Marquis reagenssel, amely fekete színt adott. Általában ez azt jelenti, hogy az amf. hígított MDMA-val. Ha a cseppek színe sárgássá változik, az azt jelenti, hogy valószínűleg tiszta amfetaminod van. Vegyünk TLC lemezt, szennyezett amf. mintát, valódi amf. és tiszta MDMA-t (ha van), készítsünk három foltot az anyagokból és eluáljuk őket, számoljuk meg az Rf-t és hasonlítsuk össze az eredményeket az irodalmi adatokkal. Ha a minta foltjai két részre oszlanak, amelyekben ugyanannyi MDMA és valódi amfetamin van, az azt jelenti, hogy a minta MDMA-szennyezéssel szennyezett.
Ha as ample nem tartalmaz valódi amfetamin-szintű foltot, az azt jelenti, hogy az MAMA valami amfetaminnal, egy hasonló fizikai és érzékszervi tulajdonságokkal rendelkező anyaggal (metamfetamin) van.
MZRQK9rAET

6. A keverék meghatározása mellett a kutató "Az amfetamin tisztaságának meghatározása otthoni körülmények között" kísérletet vezethet az amfetamin százalékos arányának mérésére egy porban. Vegye azonban figyelembe, hogy ebben a porban más primer amin anyagokat is számolni kell.

Következtetés

Az olvadáspont ellenőrzése hozzáadható a második lépéshez a minőségi megfelelőség megerősítése és a szennyezőanyag-tartalom mértékének meghatározása érdekében.
Ez a kézikönyv lehetővé teszi a szennyezőanyag-tartalom mértékének azonosítását, a szennyező anyagok meghatározását és az eredmények jóváhagyását különböző módszerekkel. Emellett megmérheti az amfetamin mennyiségét a mintában
.
 
Last edited:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
nem tudom pontosan miért, de amikor az amfetaminomat készítem - nem tisztán fehérre csinálom, hanem hagyok neki egy kis bronzos színt, és amikor így csinálom - erősebb.







Szerintem ez úgy működik, mint a mikrotápanyagok kelátképző folyamata - ez a bronzgyanta bizonyos mennyiségben segít a szervezetünknek, hogy felvegye és felhasználja az amfetamint a gyomrunkból. Tudom, hogy nem számít, hogy mi - a termékednek mindig a +7PH oldalon kell lennie. Ha a terméked ecetes lesz - megsérülhetsz, mert a gyomrod csak több savat tud termelni és nem tud bázist termelni, így könnyen megégetheted magad belülről. Ha a termék bázikus lesz, akkor nem kell aggódni - a gyomor savat termel, hogy kiegyensúlyozza - csak a termék részecskéi ne legyenek túl nagyok (a nagy részecskék károsíthatják a testedet, ha egy helyre ragadnak).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Szia Patton, talán te tudod a választ erre a kérdésre, amelyet soha nem sikerült teljesen megértenem. Mi is pontosan az amfetaminpaszta? Sok eladó árulja ezt online, és van némi hatása, de néha a hatás némileg elveszett, amikor megpróbáltam tisztítani pl. szárítással majd acetonos mosással. És persze a nagy része is elvész. Az itteni szintézismódszerekből általában száraz amfetamin-szulfátot kapsz a végén, ami egy por, azt csak leszűröd és elpárologtatod az esetleges maradék oldószert (pl. petróleuméter), de általában vákuumszűrésnél szinte száraz marad. A paszta csak amfetamin-szulfát némi oldószerrel, vagy amfetamin bázis (teljesen vagy részben)? Ha amfetaminbázist tartalmaz, akkor nem szulfatálták teljesen, és valószínűleg másképp kell tisztítani. Mi az Ön ajánlása?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Ellenőriznie kell, lehet, hogy ez a termék nem tartalmaz amfetamint. Továbbá, u mérheti az amfetamin mennyiségét a termékben otthoni körülmények között, ahogyan azt ott leírták.
 
Last edited:

Burrissah

Don't buy from me
New Member
Joined
May 4, 2022
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Üdvözlöm, g. Patton! Találtam egy cikket, amit korábban kommentáltál, és nem találom, ha újra... csak arra gondoltam, ha tudnál pm nekem vagyok utána a folyamatot fordítás
a pszudeoefedrint száraz, szilárd formává alakítanám. Köszönöm
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Szia, Barton! Szeretném megkérdezni, hogy vannak amfetaminok hidroklorid, szulfát és foszfát sók formájában, de vannak-e amfetaminok oxalát só formájában?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Szia, ki az a Barton? =)
Az amfetamin-szacharátról már hallottam, de az oxalát-sóról még nem.
 
View previous replies…

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
sorry patton ,én kezdő vagyok, és a kísérleti szintem a házi konyha szintjén van, így nem sok anyaghoz férhetek hozzá. Ezért szerettem volna tudni, hogy a végső kristályosítás során az oxalátot oxalát só formájában lehet-e kapni. Az utóbbi időben több kísérletet is végeztem, és a legtöbbjük sikertelen volt, ami eléggé elkeserítő.
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Ha az amfetamint oxálsavval semlegesítjük, amfetamin-oxalátot kapunk. Ez azonban nem ajánlott, mivel az oxalátok vesekövekhez vezethetnek.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
Egyetlen sárgarépa több oxálsavat tartalmaz, mint több gramm amfetamin-oxalát, tehát ez nem valós, hanem elméleti probléma. Inkább az a probléma, hogy az oxalátot kellemetlen felszippantani, felnyomja az orrot.
Az oxalát azonban jó módja annak, hogy bármilyen aminból sót nyerjünk, az oxálsavtól örökölt szép oldhatósági tulajdonságai miatt, mondjuk jól oldódik meleg és meleg vízben, de 10 °C alatti vízben szinte oldhatatlan, így egyike azon kevés sóknak, amelyeket vízben lehet előállítani és vízből ki lehet bontani. És ez gyakran nagyon jól jön.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Az amfetaminomnak nagyon enyhén fahéj szaga van, miután NaBH4/CuCl2 redukciót végeztem, azonban fehérnek tűnik, és nagyon hasonlít a "95%+ tisztaság" spoiler alatti képekre (fehér és bolyhos), bár biztos vagyok benne, hogy a tisztaság nem olyan magas, nem is olyan rossz.

Valami ötlet, hogy miért van szaga? Hogyan tudnám eltávolítani a szagot vagy javítani a szintetizátort, hogy ne legyen ilyen szag?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Szia, ez a téma a tesztelésről szól, nem pedig a tisztításáról. Sav-bázis extrakciót végezhet, ha ez a szag zavarja Önt.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Az amfetamin-hidroklorid sók füstölhetők ? És hogyan alakul át az amfetamin szabad bázis hidroklorid sókká ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Helló, az amf-hidroklorid só nagyon hidrofil és jellemzően nedves *****ak tűnik. Megpróbálhatja ezt, de csak időpocsékolás.
Bővebben az amfetamin sókról
 
Top