Ravimite õhukese kihi kromatograafia (TLC)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Sissejuhatus.
Kromatograafiat kasutatakse ainete segude eraldamiseks nende komponentideks. Kõik kromatograafia vormid töötavad samal põhimõttel. Selles artiklis selgitan seda meetodit, määratledes amfetamiini metamfetamiini ja mefedrooni Rf.
Kromatograafiaplaatidel on statsionaarne faas (tahke aine või tahkele toetuv vedelik) ja liikuv faas (vedelik või gaas). Liikuv faas voolab läbi statsionaarse faasi ja kannab segu komponendid endaga kaasa. Erinevad komponendid liiguvad erineva kiirusega. Selle põhjuseid vaatleme allpool. Õhukese kihi kromatograafia toimub täpselt nii, nagu see ütleb - kasutades õhukest, ühtlast silikageeli või alumiiniumoksiidi kihti, mis on kaetud klaasi, metalli või jäiga plastiku tükiga. Silikageel (või alumiiniumoksiid) on statsionaarne faas. Õhukese kihi kromatograafia statsionaarne faas sisaldab sageli ka ainet, mis fluorestseerub UV-valguses või joodikambris - põhjusi, mida näete hiljem. Liikuv faas on sobiv vedel lahusti või lahustite segu.
O7y0S1BVup
Kuidas töötab õhukese kihi kromatograafia?
Silikageel on ränidioksiidi (ränidioksiidi) vorm. Räni aatomid on hapniku aatomite kaudu ühendatud hiiglasliku kovalentse struktuuriga. Silikageeli pinnal on räni aatomid aga seotud -OH-rühmadega. Seega on silikageeli pinnal Si-O-H sidemed Si-O-Si sidemete asemel Si-O-Si sidemed. Diagrammil on kujutatud väike osa ränidioksiidi pinnast. Silikageeli pind on väga polaarne ja võib -OH-rühmade tõttu moodustada vesiniksidemeid sobivate ühenditega ümberringi, samuti Van-der-Waalsi dispersioonijõud ja dipool-dipool-atraktsioonid.
index.php
Valmistamine.
Te vajate:
1. Süstel 5 ml jaoks х 4
2. Plastikust uriiniproovipurk х 4
3. Suured plastmassist mahutid toidu jaoks (või üks suur keeduklaas ja plastmassist mahuti) х 2
4. TLC-plaat silikageeli kihiga 5x10 cm (võite lõigata suure plaadi kääridega).
5. Lahustid etüülatsetaat, metanool, heksaan (võib asendada süsiniktetrakloriidiga), ammoniaagi vesilahus 10% või kõrgem, joodialkoholi lahus
6. Pehme pliiats, joonlaud ja tangid
Ärge unustage kindaid ja hingamisaparaati, tehke katse ventileeritavas ruumis.

Kromatogrammi koostamine.
1. Tuleb valmistada voolav lahus etüülatsetaat:metanool:ammoniaagi lahus 85:10:5. 10 ml jaoks tuleb võtta 8,5 ml etüülatsetaati, 1 ml metanooli ja 0,5 ml ammoniaagilahust ning segada.
6nLxpuEbCN
2. Puhastage plaat selle lahusega silikageeliga. Pange plaat lahusesse, see peab olema 3-4 mm sügavusel suures keeduklaasis (nagu pildil 1). Mugavaks manipuleerimiseks võite kasutada pintsette. Oluline: ärge niisutage plaati veega, sest see rikneb. Plaati tuleb hoida lahuses kuni lahusti esiotsani kuni plaadi ülemise servani.
1fipcB9nav
3. Alustame lihtsa juhtumiga. On neli ainet: amfetamiin(A), metamfetamiin(L), kofeiin(K) ja mefedroon(M).
Selle eksperimendi jaoks on vaja saada narkootikumide vaba baas. Pange 10-15 mg proovi (mõned tükid) klaasist (plastikust) purki, puhtalt kaks tilka ammoniaagi vesilahust. Seejärel valatakse 3-4 tilka heksaani või süsiniktetrakloriidi ja loksutatakse üks minut. Teie ravimi vaba alus lahjendatakse orgaanilises kihis.
RRUmtkd65u
GdJ4SamjFt
4. Nüüd tuleb see asetada kromatograafiaplaadile, mis valmistati varakult ette. Võtke süstlast nõel ja lõigake see tangidega, nagu näites. Peate saama lamedat serva.
BwqPFzAZoN
JPbXk0QE6R
Tdk1KZQ9Ns
IdDJqkrZwu
MgVTIXvQx4
Võtke puhas ja kuivanud plaat ja tõmmake pliiatsiga joon ~5-6 mm alumisest servast ülespoole. Kõik märgistused plaadil, mis näitavad tilga algset asukohta, peavad samuti olema pliiatsiga. Kui kõik see on tehtud tindiga, liiguvad kromatogrammi arenedes ka tindist pärinevad värvained. Märgitakse neli punkti, mis on omavahel võrdsel kaugusel. Sukeldage kärbitud nõela ots esimese narkootilise lahuse orgaanilisse kihti. Puudutage nõela otsaga plaati ja tehke 3-4 mm läbimõõduga väike täpp, oodake, kuni see kuivab, korrake protseduuri 10 korda. Korrake etappe 2, 3 teiste ainete puhul.
Tavaline viga: ärge tehke suurt rasvapleki, sest teie aine võib katse ajal kattuda teise ainega.

5. Kui vabade aluste laigud on kuivanud, seisab plaat kaetud keeduklaasis madalas lahustikihis. Oluline on, et lahusti tase oleks allpool joont, mille peal on plekk. Oodatakse, kuni lahusti esijoon jõuab 4-5 mm enne plaadi ülemist serva ja tõmmatakse välja. Pärast seda tõmmake pliiatsiga joon lahusti esijoonele. Kuivatage see õhu käes.
J5*****wo3hg9
Jo3r2ZInqC
6. Kromatogramm pannakse suletud anumasse (näiteks teise keeduklaasiga kaetud keeduklaasi või suurde plastkonteinerisse) koos mõne joodikristalliga. Konteineris olev joodiaur reageerib kromatogrammil olevate punktidega. Teid huvitavad ained võivad ilmneda värviliste laikudena. Jälgige neid pliiatsiga ja joonistage iga täpi keskele punktid.
Y9sMJlfLtw
Samuti võite kasutada UV-lampi 254 ja 365 nm lainepikkusega.
5iIH3gCv8W
Kuidas joodikambrit ette valmistada.
Võtke üks plast- või klaaspurk, valage 10-15 ml vett, 4-5 tilka joodialkoholi lahust. Segage 7-10 minutit. Valage vesi ära. Jood sadestub vees purgi külgedele. Pange see purk konteinerisse.

Retentsioonitegur
Pärast eraldamise lõpetamist ilmnevad üksikud ühendid vertikaalselt eraldatud laikudena. Igal laigul on retentsioonitegur (Rf), mis on võrdne migreerunud vahemaa ja lahusti poolt läbitud kogu vahemaa vahel. Rf valem on Rf= proovi läbitud vahemaa / lahusti läbitud vahemaa.
XHkr1Vzm23
Rf-väärtust saab kasutada ühendite identifitseerimiseks, kuna see on igale ühendile omane. Kui võrrelda kahte erinevat ühendit samades tingimustes, on suurema Rf-väärtusega ühend vähem polaarne, sest see ei jää statsionaarsele faasile nii kaua kinni kui polaarne ühend, millel oleks väiksem Rf-väärtus. Rf-väärtusi ja reprodutseeritavust võivad mõjutada mitmed erinevad tegurid, näiteks kihi paksus, niiskus TLC-plaadil, anuma küllastumine, temperatuur, liikuva faasi sügavus, TLC-plaadi olemus, proovi suurus ja lahusti parameetrid. Need mõjud põhjustavad tavaliselt Rf-väärtuste suurenemist. Kuid kihi paksuse korral väheneb Rf-väärtus, sest liikuv faas liigub plaadil aeglasemalt ülespoole.
Tulemuste arutelu
Eksperimendis sain oodatud nelja punkti asemel kolm. Katse kordamine näitab, et kofeiini ei elueerita etüültsetaat:metanool:ammoniaagi lahusega 85:10:5. Eksperimentaalselt on kinnitatud, et see lahus sobib selliste uimastite nagu amfetamiin, metamfetamiin ja mefedroon elueerimiseks.
FBDizmYMTS
Uuritud uimastite Rf.
Amfetamiin - 0,53
Metamfetamiin - 0,55
Mefedroon - 0,65

Selgitus.
Mul on kaks plaati koos tulemustega. Kaks mõõdetud kaugust alguspunkti ja ümbritsetud punkti keskkoha vahel. Amfetamiini punkt läks esimesel plaadil 42 ja teisel plaadil 49 mm kaugusel stardijoonest, lahusti eesmine joon läks vastavalt 85 ja 86 mm. Rf1=42/85=0.49, Rf2=49/86=0.52. Seejärel arvutasin aritmeetilise keskmise 0,53. Samad arvutused tehti ka teiste ainete puhul.

Järeldus.
Nagu katse näitab, saab mõõta oma ravimi Rf ja võrrelda tuntud ainega samal plaadil. Tehke Rf-i kontrollimiseks oma ravimi vaba aluse laik ja 1-4 laiku teistest ravimitest. Kui laigud on lähtejoonest samal kaugusel, siis on tegemist tõenäoliselt sama ainega. Samuti, kui te saate oma ravimist mitu laiku, siis on teil tõenäoliselt ainete segu. Mõnedel ravimitel on mitu laiku, sest need on segu ravimist ja sünteesi kõrvalsaadustest. Siiski saate neid võrrelda teiste ravimitega, kasutades õhukese kihi kromatograafiat.

 

Attachments

  • wQ3z9vcSdk.gif
    wQ3z9vcSdk.gif
    3.1 KB · Views: 3,362
  • bMlJZV9HFa.jpg
    bMlJZV9HFa.jpg
    999.6 KB · Views: 1,459
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
TLC arendamiseks? Millist analüüsi te mõtlete?
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Kas ma võin kasutada midagi otc ränidioksiidi tlc-plaatide asemel?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Kahjuks ei ole.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Samuti on soovitatav hankida UV-versioon, sest muidu ei saa te tõesti aru, mida, eriti algajana. Need maksavad sama palju kui ilma.
Kes tahab raha säästa, vaatab ringi portselaniturul, seal saab osta plaate, kuid enamasti ainult klaasist, neid ei saa lihtsalt lõigata.
Aga seal on ka terve TLC narkoanalüüsi komplektid, mida saab osta koos kõigega, mida selleks vaja on. Olen näinud ka siin foorumis lingitud pakkujat.
 

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
40
Reaction score
5
Points
8
Kas ma võin kasutada 395 nm uv-valgust? Kas sellega on võimalik testida pseudoefedriini olemasolu ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Tere, teil on vaja kahte lainepikkust. Kui teil ei ole, kasutage joodikambrit.
Võite määrata efedriini. Mis puutub selle isomeeri, siis ma ei ole kindel.
 

sassafras

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Kas tulemuste saamiseks saab amfetamiine lahustada ainult metanoolis ja mitte ammoniaagi segus?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Sa pead saama amfetamiini vaba baasi. Selle saamiseks võite kasutada hoopis NaHCO3. Niipalju kui tegemist on elutsioonilahusega, peate kasutama ammoniaagilahust. Seda on lihtne leida apteegist.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Kas Safrooli testimiseks saab kasutada TLC-d? Kuidas on lood vesilahuse metüülamiini puhul?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Tere, jah, kui teil on võrdlusaine võrdluseks.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Lahe. jah, ma olen siin lihtsalt pimesi lennanud. Null vaheetappide testimine. Kas ma tegin 521097-97-2 või mitte? MDP2P? Kas see on üldse kuradi Sassafras? Nii et nüüd pean ma uurima, kas on mingeid OTC TLC tooteid, mida ma saan osta või pean ma seda kõike ise ette valmistama, nagu eespool kirjeldatud, siis uurin võrdluseks võrdlusi. Ma olen avatud kõigile teistele ideedele, et saavutada minu eesmärk, mis on: Kuidas ma 100% kinnitada, mida kurat ma tegelikult täna lõin?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
GC-MS laboritest võib anda 100% vastuse.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Ma olen küsinud ringi, kuhu saaksin saata materjali igasuguste testide jaoks, ja mul ei ole ühtegi juhtlõnga. On mingeid soovitusi? Kui TLC ei ole 100% nagu GC-MS, kuid 75% kindel, on see minu jaoks piisavalt hea.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Sõltub teie asukohast. Foorumis saate avada analüütilise keemia rubriigi. Seal on laborite nimekiri. Võtke nendega ühendust.
 
Top