JWH-018 süntees Grignardi reaktiivi abil

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Segatakse 50 ml kolvis2,87 g (19 mmol ) 1-bromopentaani 20 ml dietüüleetris, mis on eelnevalt destilleeritud naatriumiga, ja 0,4 g (17 mmol) magneesiumpulbrit. Kolbi kuumutatakse veevannil, kuni eeter hakkab keema (kasutatakse pikka Liebigi tagasivoolukondensaatorit), seejärel eemaldatakse kuumutus, sest reaktsioon on eksotermiline. Reaktsioon kestab 15-20 minutit, pärast seda, kui Grignardi reaktiivi segu on 30 minutit tagasilöögis .
0rjSHsipNe
Seejärel jahutatakse reaktsioonisegu 0°С-ni, viiakse 250 ml kolbi ja lisatakse 1,8 g (16 mmol; 1 ekv.) kergelt kollakat indooli 20 ml diklorometaanis. Selle reaktsiooni ajal eraldub gaas mullidena, segu jääb läbipaistvaks, kasutatakse tagasivoolukondensaatorit .
1L2rDolPw7
Samasse kolbi lisatakse 1,63 g (15 mmol) veevaba ZnCl2 (purustatud pulbrina). Samal ajal eralduvad aktiivselt gaas ja mullid, segu muutub tuhmiks, värvus muutub roosaks või rohekaspruuniks. Reaktsioonisegu segatakse 40 minutit. Seejärel lisatakse 3,7 g (19 mmol) 1-naftoüülkloriidi lahust, mis on lahustatud 30 ml diklorometaanis. Reaktsioonisegu värvus muutub koheselt punaseks, toode sadestub kohe paksu pasta kujul. Segu segatakse veel 1 tund r.t. juures, seejärel lahjendatakse võrdse mahuga 30% NH4Cl aq. ja segu segatakse mõned minutid.
YLCGI9znV7
Vesi ja lahusti dekanteeritakse, sademete hulka lisatakse 10 ml metanooli ja klaasipulgaga tritritakse, samal ajal sadestuvad väikesed kollakad kristallid. Kristallid filtreeritakse, pestakse 10 ml metanooli ja 7 ml dietüüleetriga. JWH-018 kuiva kahvatukollase tolmuse pulbri mass on 2,93 g (64%). Filtreeritud vedelikest saadakse veel 200-400 mg toodet.
 
Last edited:

beginner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 17, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
dietüüleeter võiks asendada mõne teise lahustiga ?
euroopa seaduste põhjuseks
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
mõne Gringard THF (kuiv) ka töötab. Kas see töötab bromopentaaniga või mitte ma ei tea. Gringardi reaktiivi valmistamiseks on vaja eeterlikku lahustit. Kõik reaktiivid PEAVAD olema kuivad, klaas PEAB olema kuiv (surnud üle leegi) jne.
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Tavaliselt saab dietüüleetrit hõlpsasti kätte, tehes lähtevedeliku fraktsionaalse destillatsiooni. Paljudel keemikute youtuberitel on selle kohta video.
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Tere !
Nii et ma proovisin seda sünteesi. Kõik oli tehtud vastavalt protseduurile, kõik klaasid olid kuivad, kõik värvimuutused olid samad, mis on kirjeldatud protseduuris.
Ainult mõned muudatused/vead tegin, loetlen need siinkohal üles :

- Ma kasutasin Grignard'i reaktsiooni algatamiseks ühte joodikillukest.

- Kuna kolbi jäi vaid mõni reageerimata Mg, ei viitsinud ma grignard-reaktiivi dekanteerida. Kuna mul ei olnud muid kuivi klaasnõusid, ei tahtnud ma riskida nende hävitamisega. See tõi kaasa lõpptoote kerge saastumise Mg-ga, kuid see ei selgita saadud tulemust.

- Pärast indooli lisamist DCM-is ja seejärel ZnCl2 lisamist tuleb segu segada 40 minutit 0 °C juures. Sellest praktiliselt peeti kinni, välja arvatud 2 minuti jooksul, mil temperatuur tõusis 14°C-ni, sest plaat ei olnud korralikult välja lülitatud ja kuumutas jäävanni. See parandati kiiresti ja ei tundu olevat reaktsiooni oluliselt mõjutanud, sest ülejäänud protseduur kulges plaanipäraselt (näiteks punase värvi muutus 1-naftoüülkloriidi lisamisel).

- Pärast 1-naftoüülkloriidi lisamist segati segu 2 tundi, kuna tahtsin oodata veidi kauem, arvestades, et minu tööpaigas oli 12 °C. Viimased 30 minutit soojendasin reaktsioonisegu viimased 30 minutit kuni 25°C. (Toatemperatuuril pidime segama 1 tund).

Nii et tõeline probleem tuli kristalliseerumise etapis (olen lugenud, et seda ei ole lihtne kristalliseeruda ja sageli moodustub õli). MeOH lisamisel ja klaaspulgaga tritruteerimisel ei kristalliseerunud midagi.

Pärast orgaanilise faasi aurustamist saadi ainult 3-(1-naftoüül)indoolile sarnanev roosa sade.
Seega võtsin kõik aurustunud orgaanilise faasi jäägid, roosa pulbri, põhimõtteliselt kõik ja segasin selle MeOH-sse koos aktiivsöega, filtreerisin kõik, mis ei lahustunud, aurustasin veidi MeOH-d ja panin sügavkülma. Tekkis pruun sade. See ei olnud toode.

MeOH aurustamisel saadi mingi oranž õli (MeOH, mida ma vastavalt protseduurile reaktsioonisegusse panin). Kahjuks polnud sellel psühhoaktiivset toimet, nagu keegi, kes seda proovida tahtis.

Pärast vestlust ühe eksperdiga ütles ta mulle, et ta peab seda sünteesi kummaliseks, kuid et vaja oleks veel täiendavaid kogemusi, et kinnitada, et see viis on vale. See oli minu aruanne. Võite vabalt lisada oma, oleks huvitav teada, kas see süntees toimib!
 
Top