Question Χρήση διαιθυλαιθέρα στη σύνθεση κοκαΐνης.

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Πρόκειται να φτιάξω κοκαΐνη αλλά ξέρω ότι πριν από χρόνια χρησιμοποιούσαν διαιθυλαιθέρα στη διαδικασία της σύνθεσης επειδή την κάνει πολύ πιο καθαρή αλλά σταμάτησαν να το κάνουν αυτό επειδή είναι πολύ επικίνδυνο αλλά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς μπορώ να το κάνω αυτό με ασφαλή τρόπο; @GhostChemist
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Ο διαιθυλαιθέρας είναι απλώς ο διαλύτης εκχύλισης που χρησιμοποίησαν. Χρησιμοποιήστε τον στη θέση οποιουδήποτε μη πολικού διαλύτη που χρησιμοποιούν για την εξαγωγή της βασικής κοκαΐνης από το μείγμα αντίδρασης. Επίσης, η σύνθεση ενός φαρμάκου είναι κάτι άλλο. Απλά εξάγετε και καθαρίζετε ένα φάρμακο που βιοσυντέθηκε από ένα φυτό.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Ναι έχετε δίκιο δεν είναι σύνθεση αλλά εκχύλιση και χρησιμοποιούν ακετόνη οπότε απλά την αντικαθιστώ με διαιθυλαιθέρα;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Η ακετόνη αναμιγνύεται με το νερό και είναι δύσκολο να διαχωριστεί. Ο διαιθυλαιθέρας δεν
Το χλωροφόρμιο δεν διαχωρίζεται. Εξάνιο επτάνιο ξυλόλιο τολουόλιο κηροζίνη οκτάνιο κάτι που δεν αναμιγνύεται με το νερό είναι αυτό που αντικαθιστά. Το HCL της κοκαΐνης είναι ελάχιστα διαλυτό στην ακετόνη. Η ακετόνη αναμιγνύεται στην κοκαΐνη και μετά φιλτράρεται και η κοκαΐνη είναι στο φίλτρο και η ακετόνη διαλύει κάποιες νοθευτικές ουσίες, αφαιρώντας τες έτσι από την κοκαΐνη
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Ναι παρήγγειλα αιθέρα και χλωροφόρμιο θα χρησιμοποιήσω τον αιθέρα για να εκχυλίσω τη βασική κοκαΐνη και να την στεγνώσω και να τη διαλύσω ξανά σε χλωροφόρμιο και να τη φιλτράρω που θα πρέπει να απαλλαγεί από τις ακαθαρσίες!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,049
Points
93
Εργαστείτε με χλωροφόρμιο με προσοχή. Για exp, εκρήγνυται όταν έρχεται σε επαφή με ισχυρό αλκάλιο.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Έχω περάσει την κοκαΐνη μου από χλωροφόρμιο μερικές φορές, αλλά ποτέ δεν έβγαλα πολλά. Η καλύτερη μέθοδος που έχω καταλήξει είναι να την βάλω σε παγωμένο νερό και να την αφήσω να καθίσει και να κατακαθίσει και οτιδήποτε μπορείτε να δείτε δεν είναι κοκαΐνη. Πρέπει να είστε προσεκτικοί με την κοκαΐνη και τη θερμότητα. Όλη η κοκαΐνη που έχω δει ποτέ στη ζωή μου έχει κάποιο είδος ζάχαρης μέσα ( μαννιτόλη ίσως) αλλά αν ζεστάνεις την κοκαΐνη λιώνει σε κάτι μεταξύ διαυγούς laffy taffy και σιροπιού καραμέλας. Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να το φτιάξεις.
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Πώς θα εξάγετε τότε την κοκαΐνη από το νερό; Σκοπεύω να κάνω μια διαδικασία καθαρισμού αλλά έχει περάσει ένα καλό χρονικό διάστημα έψαχνα να κάνω μια "πλύση με ακετόνη" αλλά IV έψαχνα τη μέθοδο αιθανόλης και παγωμένου νερού.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να εξουδετερώσετε την hcl και να την καταβυθίσετε ως ελεύθερη βάση. Αυτός είναι ο ΜΟΝΟΣ τρόπος που γνωρίζω για να βγάλεις την κοκαΐνη από το νερό. Σίγουρα δεν μπορείς απλά να την εξατμίσεις. Αφού έχεις κάνει μια α/β εκχύλιση και στη συνέχεια φυσαλίδες hcl μέσω άνυδρης ακετόνης ή του αγαπημένου σου αιθέρα, για να κατακρημνιστεί η hcl, αυτή μπορεί να εξατμιστεί
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω άνυδρη ισοπροπυλική αλκοόλη ή αιθανόλη για την ανακρυστάλλωση, καθώς είναι πιο εύκολο να τα στραγγίξω εκεί που βρίσκομαι.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
73
Reaction score
35
Points
18
Κάνουν την κρυστάλλωση με διαιθυλαιθέρα. Όχι την εκχύλιση
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Μπορείτε να εξηγήσετε τη διαδικασία, παρακαλώ;
 
Top