Question Ορισμένες βασικές πλύσεις σε ερωτήσεις μικροκλίμακας

schoolbuoy

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας,

Έχω κάποιες ερωτήσεις

1.) το 99% IPA από το φαρμακείο δεν είναι "εργαστηριακής ποιότητας";
1α.) πόσο καιρό θεραπεύετε την πλυμένη μεθαμφεταμίνη, ας πούμε σε θερμοκρασία δωματίου; χρησιμοποιεί κανείς λάμπα θερμότητας;
1β.) πως μυρίζει το γεράνι; ρώτησα ένα σωρό ανθρώπους και κανείς δεν φαίνεται να ξέρει!

2.) για να κάνετε ανυδρογόνο ακετόνη, χρησιμοποιήστε θειικό μαγνήσιο ή αλλιώς άλατα μπάνιου βάλτε τα μέσα (το έχω στο σημείωμά μου @ x temp + y time)
Είναι αυτή η διαδικασία εφικτή είτε σε

i. Φούρνος μικροκυμάτων
ii. φούρνος τοστιέρας υψηλής θερμοκρασίας
Αυτό θα ήταν για κατάσταση μικροσύνθεσης, όχι για μεγάλες ποσότητες.

2α.) Θα δημιουργούσε το ψήσιμο του αλατιού μπάνιου χαρακτηριστική/ενοχλητική/προφανή οσμή;
Σας ευχαριστώ όλους.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,430
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Το αλάτι μπάνιου σημαίνει κάτι άλλο. Το EPSOM SALT μπορείτε να το ψήσετε και να το χρησιμοποιήσετε με αυτόν τον τρόπο, αλλά υπάρχει μια διαδικασία. 3α μοριακό κόσκινο και μπορείτε να αλατίσετε το νερό έξω είναι 2 άλλοι τρόποι για να το στεγνώσετε.
Το 99%iPad δεν είναι εργαστηριακής ποιότητας. Το Reagent grade είναι η χαμηλότερη "εργαστηριακή ποιότητα" που το 1% νερό πονάει περισσότερο από όσο πιθανόν αντιλαμβάνεσαι. Όταν διαβάζετε πατέντες και επιστημονικές κριτικές από ομοτίμους, αγοράζουν χημικά ποιότητας αντιδραστηρίου και στη συνέχεια τα αποστάζουν για να επιτύχουν σοβαρή καθαρότητα
 
Top