Question Ασφάλεια

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Γεια σας, είμαι ενεργός στο φόρουμ εδώ και πολύ καιρό και ήθελα να μάθω πόσο ασφαλές είναι καθόλου. Δεν μιλάω για την αγορά προϊόντων, περισσότερο για το αν το φόρουμ είναι ασφαλές, είναι ενεργό στο darknet που υποψιάζομαι ότι είναι σχετικά ασφαλές, αλλά και στο clearnet που μου δίνει κάτι να σκεφτώ ότι οι αρχές δεν θα το αφήσουν απαρατήρητο. Το φόρουμ είναι επίσης καλά διαφημισμένο, οπότε μου είναι δύσκολο να το αντιληφθώ ως υπόγειο φόρουμ/αγορά. Το ερώτημά μου είναι τι εξασφαλίσεις υπάρχουν από τον φορέα εκμετάλλευσης του Site αν δραστηριοποιείστε μέσω darknet ή clearnet; Και τι μπορώ να κάνω καλύτερα για τη δική μου ασφάλεια για να είμαι ενεργός σε αυτό το φόρουμ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Μου είπαν ότι η διεύθυνση του clearnet είναι απλώς μια πύλη προς τον ιστότοπο onion. Κάνω μόνο βιτρίνα μέσω του clearnet και δεν στέλνω μηνύματα ή οτιδήποτε άλλο που ακούγεται πολύ σαν συνωμοσία για την κατασκευή. Έχω δει μερικά ωραία πράγματα τελευταία. Ο κόσμος μιλάει πολύ για το πρόγραμμα; Λειτουργικό σύστημα; Λέγεται ουρές που κατεβάζεις το λειτουργικό σύστημα σε αυτό, μετά συνδέεις το memory stick κατά την εκκίνηση και τότε ο υπολογιστής τρέχει ένα διαφορετικό λειτουργικό σύστημα και όλα πηγαίνουν στη συσκευή USB και τίποτα δεν φαίνεται στον υπολογιστή μετά. Είδα επίσης κάποιον να παίρνει μια μικροσκοπική συσκευή τύπου usc και να της δίνει stealth. Αυτός ο τύπος πήρε μια κάρτα μνήμης micro ή κάτι τέτοιο και τεμάχισε ένα καλώδιο micro USB τύπου USB σε c και το έβαλε έτσι ώστε να μοιάζει απλά με καλώδιο φόρτισης αλλά στην πραγματικότητα είναι μια μονάδα flash. Αυτά είναι μαλακίες του James Bond, είναι απίθανο να εξετάσουν προσεκτικά ένα καλώδιο φόρτισης, αλλά θα μπορούσε να έχει ένα λειτουργικό σύστημα και όλα τα αρχεία για να τρέξει η συσκευή απαρατήρητα. Στην πραγματικότητα, πρέπει να το κάνω αυτό ο ίδιος.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Επομένως, χρησιμοποιείτε ήδη την ουρά και, ως εκ τούτου, επισκέπτεστε μέσω του Tor; Οι άλλες συστάσεις μου θα ήταν pgp για να κρυπτογραφήσετε τα δικά σας μηνύματα (Έχετε kleo στο tails). Έχω ακούσει ότι ο πωλητής πρέπει να έχει το δημόσιο κλειδί του στη σελίδα του. Έχετε επίσης προεγκατεστημένο το πορτοφόλι feather, οπότε χρησιμοποιήστε το XMR
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Σας ευχαριστώ πολύ, θα πάρω σίγουρα ουρές. Το καλώδιο φόρτισης είναι φοβερό γιατί είδα πέλμα μόλις πριν από λίγες ημέρες.

Λόγω της ουράς είχα μια άλλη ερώτηση, θα ήταν δυνατόν να εκκινήσει ένα smartphone;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Ναι, δεν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε σε ένα τηλέφωνο. Είναι πραγματικά ασφαλέστερο σε υπολογιστή.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Το Tails δεν θα λειτουργήσει με smartphones, αλλά αν αποκτήσετε ένα τηλέφωνο google pixle μπορείτε να κατεβάσετε το graphene os που παρέχει περίπου την ασφαλέστερη ποσότητα ασφάλειας που μπορείτε να έχετε με ένα τηλέφωνο. Θα σας συμβούλευα να αποφύγετε τα τηλέφωνα αν είναι δυνατόν.
 
Top