Προβλήματα και λύσεις

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
139
Points
33
Κατά τη διαδικασία της μαγειρικής, ειδικά για τους αρχάριους, αναπόφευκτα θα προκύψουν ερωτήσεις, παρανοήσεις και αμφιβολίες.
Σε αυτή την ενότητα μπορείτε να θέσετε όλες τις ερωτήσεις σας και να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας με άλλους χρήστες του φόρουμ.
Και ενώ μπορείτε πάντα να βασίζεστε στην υποστήριξη και τις συμβουλές των διαχειριστών του φόρουμ, σε πολλές περιπτώσεις οι βασικές ερωτήσεις μπορούν να απαντηθούν από χρήστες του φόρουμ BB που έχουν εμπειρία στη μαγειρική και έχουν αντιμετωπίσει τις ίδιες δυσκολίες με εσάς.
Κάντε ερωτήσεις, μοιραστείτε εμπειρίες, κάντε τα πρώτα σας βήματα στον κόσμο της μαγειρικής ναρκωτικών.
Μετά από λίγο καιρό, μπορεί να βρεθείτε να συμβουλεύετε τους ίδιους νέους μάγειρες και να σκέφτεστε: "Ήμουν κι εγώ ο ίδιος ένας βλάχος πριν από λίγο καιρό, lol".
 

whaddya

Don't buy from me
New Member
Joined
May 1, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Στην υγειά μας από την Κεντρική Ευρώπη,
τα πρόσφατα γεγονότα γύρω από την ομάδα Arena στη Ρουμανία με άφησαν ξεκρέμαστο μαζί με πολλούς άλλους σε όλη την Ευρώπη. Εγώ που είμαι απλώς ένας μέσος τελικός χρήστης που αρρωσταίνει από τις ακαθαρσίες και την απόλυτη έλλειψη οποιασδήποτε τιμής των αγοραπωλησιών στο δρόμο, έχω αποφασίσει εδώ και καιρό να "φτιάξω το δικό μου" - ήμουν περισσότερο από ευτυχής να βρίσκομαι στην άκρη της αλυσίδας αγοράζοντας ένα μπουκάλι Arena (1500x50mg) τώρα και τότε. Σέρνοντας και στα τέσσερα γύρω από το σπίτι, ελπίζοντας για κάποια ξεχασμένα ψίχουλα, ψάχνω ταπεινά για έναν τρόπο χωρίς ταλαιπωρία, χωρίς σκατά, για να προμηθεύομαι μερικές δεκάδες γραμμάρια εφεδρίνης, ιδανικά μηνιαίως ή διμηνιαίως ή έτσι.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

ps: Συγγνώμη για τα σπασμένα αγγλικά μου.
 

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Χρησιμοποιώ τώρα άλας νατρίου (Na) [cas 5449-12-7] για την παραγωγή P2P. Στη διαδικασία σύνθεσης, χρησιμοποίησα φωσφορικό οξύ αντί για υδροχλωρικό οξύ. Το πρόβλημα που έχω τώρα είναι: φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με την καθαρότητα του κρυστάλλου P2P. Αναφλέγω τον κρύσταλλο και διαπιστώνω ότι το κατάλοιπό του είναι μια λευκή σκόνη. Υπό κανονικές συνθήκες, το κατάλοιπό του θα έπρεπε να είναι διαφανές και παχύρρευστο. Ο λόγος για τον οποίο χρησιμοποιώ φωσφορικό οξύ είναι επειδή αν δεν χρησιμοποιήσω φωσφορικό οξύ στη διαδικασία, αργότερα όταν χρησιμοποιήσω P2P για τη σύνθεση μεθαμφεταμίνης, πρέπει να χρησιμοποιήσω κόκκινο φώσφορο, ο οποίος είναι σχετικά δύσκολο να αποκτηθεί. Αυτό που αναρωτιέμαι τώρα είναι πώς χρησιμοποιείται το φωσφορικό οξύ κατά τη διάρκεια της διαδικασίας; Όπως η θερμοκρασία, η συγκέντρωση και ούτω καθεξής. Σας ευχαριστώ πολύ για τη διαφώτισή σας.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Το P2P είναι υγρό σε κανονική κατάσταση.
 
View previous replies…

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Συγγνώμη, λάθος, χρησιμοποιούμε το άλας νατρίου (Na) [cas 5449-12-7] για την παραγωγή P2P ‧ και στη συνέχεια χρησιμοποιούμε P2P για την παρασκευή εφεδρίνης. κρυσταλλώνει. και το κάψαμε για να το ελέγξουμε. και διαπιστώσαμε ότι το υπόλειμμα είναι λευκή σκόνη. και Υπό κανονικές συνθήκες, το υπόλειμμα του θα πρέπει να είναι διαφανές και παχύρρευστο. έτσι υποψιαζόμαστε αν είναι ο λόγος του φωσφορικού οξέος, αν ναι, πώς το χρησιμοποιούμε . Σας ευχαριστώ πολύ για τη διαφώτισή σας.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Πρέπει να ελέγξετε το σημείο τήξης του και να το συγκρίνετε με τα βιβλιογραφικά δεδομένα. Η μέθοδός σας δεν είναι αξιόπιστη.
 

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
εδώ είναι το τελευταίο αποτέλεσμα: χρησιμοποιούμε άλας νατρίου (Na) [cas 5449-12-7] για να παράγουμε P2P, άλας νατρίου (Na) [cas 5449-12-7] και Hcl για να αντιδράσουμε. τώρα το αποτέλεσμα όπως φαίνεται στο παρακάτω βίντεο. τι πρέπει να κάνουμε στο επόμενο βήμα; να προσθέσουμε NaoH; μπορείτε να δώσετε λεπτομερείς οδηγίες;
 

Attachments

  • AMsKN8vRcZ.MP4
    2.7 MB · Views: 0

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Υποθέτω ότι πρέπει να διαχωρίσετε τα στρώματα. Υπάρχει μείγμα μετά την υδρόλυση ή όχι;
 
Top