MDP2P από γλυκιδικό PMK

JoeShmo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Έχω βγει από το παιχνίδι εδώ και χρόνια... έτρεχα μια επιχείρηση για ένα διάστημα που έκανα παρτίδες των 250g χρησιμοποιώντας τη μέθοδο Al/Hg. Έχω κάνει mdp2p σε όλη τη διαδρομή από το ξύρισμα του φλοιού της ρίζας sass μέχρι που ανακάλυψα το γλυκιδικό PMK. BIG game changer lol. Εν πάση περιπτώσει ive βρέθηκε myseld πάρει πίσω στη δράση και πάλι και έχουν προμηθευτεί έναν προμηθευτή PMK. Παρήγγειλα 2 κιλά λάδι από αυτούς ( κάθισαν στην κατάψυξη για ένα χρόνο ενώ έχτιζα το εργαστήριο) τα απόσταξα και ήταν πολύ κίτρινα. τέλος πάντων προχώρησα έκανα την αντίδραση al/hg μου και χαμηλά και ιδού δεν πήρα ούτε ένα πράγμα ούτε ένα γραμμάριο.. και λάβετε υπόψη ότι έτρεξα αυτή την αντίδραση για χρόνια το ξέρω σαν την πλάτη του χεριού μου.. έτσι είπα ***** it the shits gone bad. Το πέταξα έξω και αγόρασα λίγο pmk glycidate. Το οποίο με φέρνει στην ερώτησή μου. όταν συνήθιζα να αποστάζω το λάδι μου pmk έπαιρνα πάντα νερό λευκό όμορφο mdp2p που ποτέ δεν πάγωσε στην κατάψυξη.. έγινε πολύ παχύρρευστο σαν σιρόπι αλλά ποτέ δεν πάγωσε. Μόλις τελείωσα την απόσταξη περίπου 1,2l χθες το βράδυ και το έβαλα στην κατάψυξη και όλο το πράγμα έχει παγώσει σε όμορφο σούπερ λευκό διαυγή κρύσταλλο. Δεν θυμάμαι το mdp2p μου να παγώνει.

Επίσης, μόλις μπήκα εδώ αυτό είναι ένα όμορφο site, μου λείπει η κυψέλη. Ψάχνω για μια αντίδραση για τη χρήση μεθυλαμίνης hcl και δεν χρειάζεται να το αεριοποιήσω, και μια διαδρομή nabh4 ώστε να μπορώ να κλιμακώσω στο ελάχιστο κάνοντας 1 kg κάθε φορά. δεν θέλω να μπλέξω με τις μικρές αντιδράσεις 250 πια και μισώ να κόβω τόσο πολύ αλουμινόχαρτο. έχει κανείς ένα καλό νήμα; είδα κάποιον που δημοσίευσε labtops παλιά διαδρομή nabh4 αλλά αυτός αεριοποιεί.. θέλω απλά να το διαλύσω σε μεθανόλη.. υπάρχει μια διαφορετική μέθοδος για αυτό;

Ευχαριστώ Οικογένεια Κοιτάζοντας προς τα εμπρός σε αυτό το νέο δικτυακό τόπο και να πάρει τα μυαλά των ανθρώπων πιο έμπειρους από μένα.
 

roths*****33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Μπορείτε να βασικοποιήσετε αργά την hcl μεθυλαμίνη με υδροξείδιο του νατρίου για να λάβετε ελεύθερη μεθυλαμίνη.

Πώς ήταν η ρύθμιση της απόσταξης MDP2P; Αυτή τη στιγμή εργάζομαι για τη βελτιστοποίηση της απόσταξης με ατμό, σχεδιάζω να προσθέσω ανθρακικό κάλιο για να αυξήσω την απόδοση από 225 ml αποσταγμένο νερό με μόνο 3 ml MDP2P σε αυτό
 

JoeShmo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Γεια σας, ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποιώ μια πολύ βασική εγκατάσταση για την απόσταξη... αλλά έχω ένα κενό που τραβάει σαν τρελό. είναι πολύ ωραίο. Χρησιμοποιώ έναν μαγνητικό αναδευτήρα, με το υφασμάτινο γυάλινο θερμαντικό μανδύα 3l μου πάνω του... προσαρμογέα τριών τρόπων, temp rig ontop... κανονικό 300mm liebig... απομάκρυνση κενού και τη φιάλη υποδοχής μου.. πολύ απλή και απλή.. χρησιμοποιούσα την εναέρια στήλη vigreux αλλά όταν έκανα pmk πετρέλαιο το βρήκα χρονοβόρο και όχι απαραίτητο... παίρνω πάντα νερό λευκό καθαρό καθαρό πετρέλαιο υψηλής ποιότητας.

Απόσταξη με ατμό... γιατί; για να μην χρειάζεται να έχετε κενό; Εγώ τραβάω περίπου στους 130c σε 1 torr... το παλιό μου κενό με έβαζε να τραβάω στους 160 σε περίπου 10torr

οπότε χρειάζομαι πραγματικά να απαντηθεί αυτή η ερώτηση αν έχετε εμπειρία με αυτό ή αν κάποιος άλλος θέλει να συμβάλει... υποτίθεται ότι το mdp2p παγώνει;;; Ive ποτέ δεν είχε συμβεί πριν και αυτό το νέο υλικό προμηθευτών παγώνει.. είναι αυτό δεν mdp2p; εκτός από την πτώση μιας παρτίδας πώς αλλιώς μπορώ να πω χωρίς σοβαρό εργαστηριακό εξοπλισμό;
 

roths*****33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Έχετε δίκιο, πρέπει να δοκιμάσω την απόσταξη υπό κενό. Έχω μια αντλία κενού με περιστρεφόμενο πτερύγιο 1 hp αλλά υπερθερμαίνεται σε 20 λεπτά, θα δω αν μπορώ να δουλέψω γύρω από αυτό να βρω λύσεις.

Συνήθως δοκιμάζω τις κετόνες μου με δισουλφικό νάτριο και βλέπω αν κάνει προσμίξεις.
 

JoeShmo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Γεια σας, ευχαριστώ Roths*****33. Δεν είχα ξανακούσει για αυτό το τεστ, αλλά κάνοντας λίγο εύκολη ανάγνωση αποδεικνύεται ότι ναι, αυτό θα έδειχνε τουλάχιστον ότι υπάρχει μια κετόνη ή αλδεΰδη. αυτό είναι ένα σημείο εκκίνησης τουλάχιστον... υποθέτω ότι το να τρέξεις μια άλλη παρτίδα θα ήταν ο μόνος σίγουρος τρόπος για να το αποδείξεις. Πήγα στον προμηθευτή και μου είπαν ότι ναι, παγώνει... απλά δεν το έχω ξαναδεί να συμβαίνει.

Εν πάση περιπτώσει εκτιμώ πραγματικά την απάντησή σας, κατά κάποιο τρόπο σκέφτηκα ότι κάποιοι άλλοι άνθρωποι θα μπορούσαν να χτυπήσουν με βάση όλες τις απόψεις.
αυτό θα πρέπει να είναι κάτι πολύ συνηθισμένο για τους ανθρώπους που δουλεύουν με mdp2p αφού υποτίθεται ότι το αποθηκεύετε στην κατάψυξη.
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Μιλάτε ακόμη και σοβαρά;
Σοβαρά φίλε, πραγματικά εκπλήσσομαι που είχες επιτυχία σε οποιοδήποτε συνθετικό.
Το PMK methyl/ethyl glycidate ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PMK. Διαφορετικά δεν θα υπήρχαν οι δύο λέξεις methyl/ethyl glycidate μετά από αυτό, δεν νομίζεις;
Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σύνθεση για τον απλούστατο λόγο ότι δεν είναι ΚΕΤΟΝΗ.
πρέπει να το υδρολύσετε και να το αποκαρβοξυλίσετε για να προκύψει PMK, το οποίο αργότερα μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σύνθεση.
 

JoeShmo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
δηλαδή μου λες ότι αφού ρίξω τη σκόνη πίσω στο λάδι και την αποστάξω δεν είναι κετόνη; εννοώ ότι αυτό μου βγάζει το μυαλό τόσο πολύ έξω... παρήγαγα κιλά mdma που είχαν εργαστηριακά ελεγχθεί για την καθαρότητα από την energy control στην Ισπανία... το έκανα αυτό κάνοντας αυτή ακριβώς τη μέθοδο. έριχνα τη σκόνη σε όξινο νερό για μια ώρα και το λάδι έπεφτε έξω.. μάζευα το λάδι.. το εξουδετέρωνα με πλύσιμο . το απόσταζα και το χρησιμοποιούσα.. το έκανα για χρόνια
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Δεν αναφέρατε καμία υδρόλυση στην ανάρτησή σας, κάτι που είναι πολύ ασαφές.
Επίσης, αν ξεκινήσετε με PMK et-gly χρειάζεστε πρώτα μια βασική υδρόλυση για να πάρετε το καρβοξυλικό οξύ από τον εστέρα και στη συνέχεια τη διαδικασία HCl για να μετατρέψετε το εποξείδιο σε κετόνη απελευθερώνοντας CO2.
Εάν το αρχικό σας υλικό είναι πραγματικό και κάνετε τη σωστή διαδικασία θα πάρετε υψηλής ποιότητας PMK που λειτουργεί θαυμάσια για σύνθεση.
 

JoeShmo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Ναι, αφού έγραψα μια απάντηση σε σένα που περιλάμβανε την υδρόλυση κάθισα πίσω και είπα: "Στοιχηματίζω ότι αυτό εννοείς... ναι, όποιος εργάζεται με γλυκιδικά pmk θα πρέπει να είναι ασφαλής να υποθέσει ότι απλά ξέρει ήδη πώς να το μετατρέψει πίσω σε pmk.. συγγνώμη για τη σύγχυση εκεί.
 

JoeShmo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
αλλά τι γίνεται ξέρει κανείς άλλος για το πάγωμα του mdp2p σε κρύσταλλο;
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
43
Points
28
Δεν μπορώ να βρω γιατί έκανε από την PMK Oil,?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Απ' ό,τι καταλαβαίνω, και μόλις ετοιμαζόμουν να ρωτήσω σχετικά, είναι ότι πρέπει να το αντιδράσετε με ένα οξύ (διάβασα HCL, αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν η ισχύς - νομίζω ότι ήταν 35%) και στη συνέχεια να προχωρήσετε με το PMK.

Πρέπει να διαβάσω λίγο πάνω στην περιοχή, αλλά απ' ότι κατάλαβα ήταν ότι μετά από αυτό πρέπει απλά να κάνεις μια αναγωγή.
Έχω δίκιο έστω και σε αυτό;

Περιμένω αναρροφητήρα και έχω αρκετά καλή πίεση νερού οπότε θα c τι μπορεί να τραβήξει.

Εν πάση περιπτώσει - πίσω στην ανάγνωση σχετικά με αυτό lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, άρα πρέπει να εκτελέσετε μια αντίδραση οξέος/βάσης από ό,τι φαίνεται... λάθος μου.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Η άλλη μου ερώτηση παραμένει όμως, μπορείτε να ξεφύγετε με τη χρήση NaBH4 αντί για κάτι όπως LiAlH4
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Α, επίσης, εννοώ για το τελικό βήμα αφού έχετε το MDP2P για την αναγωγική αμίνωση....προφανώς χαχα δεν ξέρω γιατί ένιωσα ότι έπρεπε να το διευκρινίσω αυτό σε ένα δωμάτιο γεμάτο χημικούς!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Α, και όσον αφορά το σημείο πήξης δεν μπορείτε απλά να αναζητήσετε το σημείο πήξης του MDP-2-P; Ή μήπως μιλάτε για το γλυκιδικό οξύ που παγώνει;
 
Top