Question Κατασκευαστής παρακαλώ απαντήστε μου!

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Έι! Υπάρχει καλό περιθώριο κέρδους ως κατασκευαστής, αξίζει το ρίσκο να ξεκινήσετε μια επιχείρηση; Ευχαριστώ, παιδιά.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
445
Reaction score
679
Points
93
Φυσικά, οι κατασκευαστές έχουν το μέγιστο δυνατό κέρδος και τον έλεγχο της ποιότητας των προϊόντων.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Σας ευχαριστώ για την ευγενική απάντηση στην ερώτησή μου! Η τελευταία ερώτηση θα ήταν πόσο θα ήταν το αρχικό κεφάλαιο; αν δεν σας πειράζει που ρωτάω.
 
View previous replies…

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
445
Reaction score
679
Points
93
Μπορείτε να ξεκινήσετε με ένα σετ εργαστηριακών ποτηριών (200-300 ευρώ) και ένα σετ χημικών αντιδραστηρίων για 500-1000 ευρώ
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Συγγνώμη που σας παίρνω πάλι το χρόνο σας, αλλά ας πούμε ότι έχω μεταξύ 10Κ - 100Κ να επενδύσω ως αρχικό κεφάλαιο. Αυτό θα ήταν άχρηστο αφού είπατε ότι μπορείτε να ξεκινήσετε με 1k3;
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
common sens είναι το μόνο που χρειάζεστε για να απαντήσετε μόνοι σας σε αυτή την ερώτηση
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
445
Reaction score
679
Points
93
Πρέπει να ξεκινήσετε με τα πιο απλά πράγματα και να αυξήσετε σταδιακά το επίπεδο, την πολυπλοκότητα της σύνθεσης και τους όγκους παραγωγής.

Με προϋπολογισμό 100 χιλ. μπορείτε να στήσετε ένα καλό εργαστήριο με εξαερισμό, αντιδραστήρα, φίλτρο καρυδιού και μεγάλο αριθμό αντιδραστηρίων. Αλλά πριν από αυτό, πρέπει να αποκτήσετε βασικές δεξιότητες.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Σας αγαπώ! Αν μπορούσα να σας δώσω φιλοδώρημα για τη βοήθεια, θα το έκανα αμέσως τώρα. Σας ευχαριστώ και πάλι!
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Θα πίστευα, ότι οι έμποροι παίρνουν το μεγαλύτερο κομμάτι, τουλάχιστον στην παρασκευή κοκαΐνης/ηρωίνης.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Μαγειρεύοντας μεγάλες παρτίδες δεν είναι τόσο διασκεδαστικό να σκέφτεσαι να το κάνεις και οι ποινές είναι υψηλότερες, αν έχω την επιλογή να επιστρέψω στο σημείο που ξεκίνησα δεν θα ήμουν ο πιο σκληρά εργαζόμενος τύπος από όλη την αλυσίδα, και τα κέρδη είναι χαμηλότερα από τους μεγάλους μεταπωλητές που μπορούν να αγοράσουν τις μεγάλες παρτίδες σας, και τα τελικά προβλήματα είναι περισσότερα από ό, τι έχετε ζήσει είχατε.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Δεν είναι τόσο εύκολο όσο θα μπορούσαν να νομίζουν οι άνθρωποι, πολλά πράγματα μπορούν να πάνε στραβά, πρέπει να λάβετε υπόψη σας πολλούς παράγοντες και πάντα παλεύετε με κάτι, πολύ αγχωτικό
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Λίγο πολύ το ίδιο με τη ζωή αυτή καθεαυτή.
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Δεν μπορείτε να κλειστείτε στη φυλακή για πολλά χρόνια απλά και μόνο επειδή εργάζεστε με πλήρη απασχόληση
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Λοιπόν, αναμφισβήτητα ναι, μπορείτε. Και πολύ πολλά χρόνια πίσω)))
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Ενώ η διατήρηση μιας εργασίας πλήρους απασχόλησης μπορεί πράγματι να μειώσει την πιθανότητα φυλάκισης, είναι σημαντικό να αναγνωρίσουμε ότι η νόμιμη απασχόληση δεν εγγυάται ασυλία από τη φυλάκιση. Ακόμη και άτομα που είναι νομοταγείς πολίτες και διατηρούν σταθερή απασχόληση μπορεί να βρεθούν μπλεγμένα σε νομικά ζητήματα ή να αντιμετωπίσουν φυλάκιση λόγω διαφόρων παραγόντων, όπως άδικες κατηγορίες, συστημικές προκαταλήψεις στο σύστημα ποινικής δικαιοσύνης ή απρόβλεπτες περιστάσεις. Επομένως, ενώ η εργασία πλήρους απασχόλησης μπορεί να προσφέρει σταθερότητα και να μειώσει την έκθεση σε εγκληματικές δραστηριότητες, δεν εξαλείφει τον πιθανό κίνδυνο φυλάκισης. Η αντιμετώπιση των συστημικών ζητημάτων στο νομικό σύστημα, η υπεράσπιση της δίκαιης και αμερόληπτης δικαιοσύνης και η υποστήριξη πρωτοβουλιών που προωθούν την επανένταξη και την πρόληψη του εγκλήματος αποτελούν κρίσιμα βήματα για τη διασφάλιση μιας δίκαιης και ισότιμης κοινωνίας για όλους.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Πραγματικά συγκρίνετε την παρασκευή ναρκωτικών και το να σχετίζεστε με ανθρώπους που διαπράττουν παρόμοια εγκλήματα με την εργασία πλήρους απασχόλησης; Μιλάτε σοβαρά; Φυσικά υπάρχουν ορισμένες περιστάσεις που δεν μπορείτε να προβλέψετε και σίγουρα μπορεί να κατηγορηθείτε ψευδώς, αλλά η παρασκευή ναρκωτικών είναι πραγματικά ένα σοβαρό έγκλημα και η αστυνομία αναζητά ενεργά εμπόρους και παρασκευαστές ναρκωτικών. Αυτή η σύγκριση είναι απλά μια μαλακία και δείχνει ότι δεν έχετε μεγάλη εμπειρία σε αυτό το είδος εργασίας.
 
Last edited:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Ναι, πραγματικά. Και μπορώ να σας πω από την εμπειρία μου, ότι είστε νέος και φιλόδοξος και αυτό είναι καλό. Ωστόσο, η συμβουλή μου θα ήταν να ανοίξετε το μυαλό σας, να βγείτε από το κουτί, να ενεργοποιήσετε τη φαντασία σας και θα διαπιστώσετε, ότι μερικές φορές αξίζει να συμφωνείτε να διαφωνείτε. Καθώς η γνώση δεν προέρχεται πάντα από τη σοφία των άλλων. Συχνά προέρχεται από τη δική σας εμπειρία ζωής. Και θα σας αφήσω να το ανακαλύψετε μόνοι σας, στην πορεία της ζωής σας.
Και σχετικά με τη δική μου εμπειρία, μπορώ να σας πω, ότι είμαι πάνω από 45 ετών και η εμπειρία μου σε αυτή την επιχειρηματική γραμμή ξεκίνησε μόλις πριν από 26-27 χρόνια. Η δική σας εμπειρία είναι φυσικά πολύ μεγαλύτερη, ωστόσο και η δική μου δεν είναι τόσο άθλια.
Αλλά εκτιμώ τη γνώμη σας. Ευχαριστώ που την μοιράστηκες μαζί μας!
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Μόνο ένα άτομο χωρίς αυτή την εμπειρία στον κλάδο μπορεί να συγκρίνει την επιχείρηση φαρμάκων με την εργασία πλήρους απασχόλησης. "ότι είστε νέος και φιλόδοξος" ευχαριστώ για αυτά τα συγκινητικά λόγια, είναι ευγενικό εκ μέρους σας, είμαι πολύ νέος και φιλόδοξος, θα κατακτήσω τον κόσμο!

"Είμαι πάνω από 45 ετών και η εμπειρία μου σε αυτόν τον επιχειρηματικό κλάδο έχει ξεκινήσει μόλις πριν από περίπου 26- 27 χρόνια." και πάλι δείχνετε έλλειψη εμπειρίας μοιράζοντας περιττές πληροφορίες. Ίσως λες ψέματα τότε είναι καλό.
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Lol! Συνεχίστε! Έχεις ακόμα πολλά μαθήματα να μάθεις, μην χάνεις τον χρόνο σου! )) Καθώς αρχίζεις να χάνεις το χέρι σου.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Ναι, ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σας, έχω ακόμα πολύ χρόνο να είμαι 16 ετών παιδί και να κάνω ηλίθια πράγματα
 
Top