Νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες μεγάλης κλίμακας

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Θα ήθελα να μάθω περισσότερα για το ξέπλυμα χρήματος σε μεγάλες ποσότητες

Ποιες τεχνικές χρησιμοποιούν οι ξέπλυμα χρήματος ?
Σε ποιες εταιρείες επενδύουν ;
Πώς αποκτούν τραπεζικούς λογαριασμούς με τα μετρητά σε αυτούς ;

Ξέρω ότι πολλά καρτέλ πηγαίνουν στη Ντουμπάι και δίνουν τα χρήματά τους σε εταιρεία εμπιστοσύνης, αλλά πώς η εταιρεία εμπιστοσύνης ξεπλένει τα χρήματα.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
ανοίξτε έναν τραπεζικό λογαριασμό με ψεύτικο όνομα είναι εύκολο, αν ψάξετε στο φόρουμ υπάρχει επίσης ένα σεμινάριο, απλά ελέγξτε το
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Όχι πάντα Είχα έναν ψεύτικο τραπεζικό λογαριασμό και μέτρησαν τα χρήματά μου ήταν μόνο Ζευγάρι από χιλιάρικα, ήθελαν αποδείξεις για το από πού προέρχονται τα χρήματα και τα στοιχεία του ατόμου που τα στέλνει Μου έβαλαν 6 μήνες για να το επαναφέρουν στο φυσιολογικό έκλεισαν το λογαριασμό μετά από αυτό κολλήστε στο BTC
 
  • Like
Reactions: vis

DaxUK

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
20
Points
3
Διαβάστε το νήμα μου
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
49
Points
28
Νομίζω ότι εννοεί να το κάνει να φαίνεται απολύτως νόμιμο. Υπάρχουν πολλά τεχνάσματα. Ο μπαμπάς των φίλων μου αγοράζει ένα αυτοκίνητο κάθε μήνα και το πουλάει μετά από 30 ημέρες. Έχει επίσης μια προσωπική σύνδεση με μια από αυτές τις αγορές δωροεπιταγών όπου αγοράζει μερικές εκατοντάδες ράφια δωροεπιταγών αυτοκινήτων και τα πουλάει πίσω στον τύπο μείον 3% παίρνει μια απόδειξη και όλα τα 9 μέτρα. Κάνει πολλά κρυπτογραφικά και ημερήσια χρηματιστηριακά προϊόντα και τα αφαιρεί περίπου 10% το μήνα και όλα είναι νόμιμα όταν τελειώνει.
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Βρείτε πλούσιους ppl, δώστε τους βρώμικα μετρητά για να επενδύσουν τα νόμιμα χρήματά τους στην εταιρεία σας. Για παράδειγμα, δώστε τους 50 χιλ. ώστε να επενδύσουν 40-45 χιλ. από τον τραπεζικό τους λογαριασμό στην εταιρεία σας. Τώρα έχετε μια νόμιμη εταιρεία πλήρως εξοφλημένη. Στη συνέχεια, ανοίξτε κάποιο είδος εταιρείας που λειτουργεί μόνο με μετρητά, όπως πλυντήριο, φαστ φουντ, πίτσα, πλυντήριο αυτοκινήτων και φτιάξτε ψεύτικα τιμολόγια ή αποδείξεις.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Επιχειρήσεις που δεν μπορούν να ελεγχθούν - τα πλυντήρια είναι καλά. Τα ινστιτούτα μαυρίσματος. Σαλόνια μασάζ. Η "πώληση τέχνης" είναι μια άλλη καλή περίπτωση - η αξία είναι εγγενής ή υποκειμενική, με άλλα λόγια, το προϊόν είναι μοναδικό και κοστίζει ό,τι είναι διατεθειμένος να πληρώσει ο αγοραστής. Στούντιο ζωγραφικής ή διάφορες χειροτεχνίες. Ακόμα και μουσική.

Υπάρχει ένα φόρουμ στο σκοτεινό δίχτυ με το όνομα "Dread" που θα μπορούσε πιθανώς να σας πει όλα όσα θα θέλατε να ξέρετε. Δεν έχω περάσει χρόνο εκεί, αλλά έχω έναν φίλο που ορκίζεται σε αυτόν τον ιστότοπο.
Γεμάτη χρήσιμες πληροφορίες για ανθρώπους "σαν κι εμάς".
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Νομίζω ότι ένα μεγάλο πράγμα είναι να έχετε μια νόμιμη εταιρεία που μπορείτε να καθαρίσετε τα χρήματά σας όμως. Έχετε λοιπόν μια μέτρια επιχείρηση (πλυντήριο αυτοκινήτων). Δεν βγάζει πολλά χρήματα, αλλά μπορείτε να βάλετε κάποια από τα παράνομα χρήματά σας σε αυτήν και να το αποκαλέσετε κέρδος
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
@miner21 μπορεί να είναι πραγματικά πραγματικά πιο εύκολο, να δημιουργήσετε τα δικά σας nft και στη συνέχεια να τα αγοράσετε με το monero σας. Δεν χρειάζεται να αλλάξετε το κρυπτονόμισμα σας σε μετρητά και δεν χρειάζεται να ανοίξετε κάποιο είδος εταιρείας. Θα πληρώσετε φόρους για τα κέρδη σας από το nft σας και θα έχετε ξεπλύνει τα χρήματά σας.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Ξέχασα τα NTFs. Υπάρχουν ακόμα; Ξέρω ότι έχασαν τη δημοτικότητά τους όταν έπεσε η κρυπτογράφηση. Επέστρεψαν;
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
@miner21 ναι, έχουν λιγότερη δημοτικότητα από ό, τι πριν από χρόνια, αλλά εξακολουθούν να λειτουργούν και μια καλή αγορά
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Θα πρέπει να τα ξανακοιτάξω αυτά. Πήρα μερικά όταν πρωτοξεκίνησαν και τα ξέχασα. Ίσως είμαι πλούσιος! Haha
 
Top