Πώς να ξεπλύνετε τα χρήματά σας με 2 κλικ

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
52
Reaction score
50
Points
18
Θα χρησιμοποιήσουμε απλό αλγόριθμο που απαιτεί:
1) Το μαύρο κρυπτό σας. (Ας πούμε ότι χρησιμοποιείτε bitcoin)
2) Κάποια πορτοφόλια κρυπτογράφησης που διαθέτουν λειτουργία ανταλλαγής.
(Χρησιμοποιώ το Trust ή το Metamask)

1 ΒΗΜΑ:
Ανταλλάξτε το μαύρο κρυπτονόμισμα σε μάρκες XMR.

2 ΒΗΜΑ:
Στείλτε τα XMR σας σε ένα άλλο πορτοφόλι XMR (2 ή περισσότερες φορές).

3 ΒΗΜΑ:
Δημιουργήστε νέο λευκό πορτοφόλι XMR και στείλτε εδώ όλα τα monero που έχετε.

4 ΒΗΜΑ:
Ανταλλάξτε τις τελικές μάρκες XMR με ό,τι χρειάζεστε, bitcoin για παράδειγμα.

Ωραία! Τώρα έχετε καθαρά Bitcoins από δωρεάν λογαριασμούς κρυπτο-πορτοφολιού και μικρή προμήθεια.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
32
Points
18
Πώς είναι αυτό το ξέπλυμα χρήματος; Παίρνετε καθαρά νομίσματα Monero, αλλά το νόημα του ξεπλύματος χρημάτων είναι ότι παίρνετε αυτά τα νομίσματα καθαρά και στην τράπεζά σας νόμιμα.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
52
Reaction score
50
Points
18
Παίρνετε σαφείς μάρκες (όχι μόνο monero), και μπορείτε να αγοράσετε εικονική cc, ή τραπεζικό λογαριασμό και να πουλήσετε κρυπτογράφηση στον ιστότοπο bestchange.
Ή να το ανταλλάξετε με μετρητά, στο sity μου μπορείτε να πουλήσετε το crypto σας για μετρητά, όπλα σε όπλα.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
32
Points
18
Ας πούμε λοιπόν ότι τα κάνατε όλα αυτά και πουλήσατε όλα τα νομίσματα Monero σας για μετρητά. Τώρα έχετε 100 000€ μετρητά, πώς είναι αυτά τα 100 000€ καθαρά τώρα; Τώρα έχετε απλώς 100 000€ μετρητά λέγοντας ότι πουλήσατε τα νομίσματά σας. Και πάλι δεν είναι καθαρά με κανέναν τρόπο.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
52
Reaction score
50
Points
18
το πράγμα είναι ότι το bitcoin είναι σε θέση να παρακολουθεί (συναλλαγή blockchain)
αλλά σε monero είναι εξωπραγματικό να παρακολουθείτε από ποια διεύθυνση τα χρήματα ήρθαν στο δικό σας, και χρησιμοποιώντας 2-3 xmr πορτοφόλια κρυπτογραφία σας γίνει πλήρης untrackable και σαφές, ναι από πουθενά)
Και αν πουλήσετε το κρυπτονόμισμα σας μετά τη χρήση της μεθόδου μου, θα λάβετε καθαρά μετρητά ΟΧΙ ΚΑΘΑΡΑ όπως τα παίρνετε από τη δουλειά
Θα είναι σαφές ότι δεν τα παίρνετε από τα ναρκωτικά
 

KonataEngy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
εναλλακτικά, απλά μην συνδέετε τις δραστηριότητες φαρμάκων με την κρυπτογράφησή σας.
και απλά χρησιμοποιήστε έναν κρυπτόμικρο για να κάνετε το ίδιο πράγμα

Moneros αρκετά γλυκό, αλλά δεν είναι το καταραμένο πλυντήριο χρημάτων
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
52
Reaction score
50
Points
18
τουλάχιστον, η καλύτερη εναλλακτική λύση για τα μίξερ bitcoin
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Δεν είναι 100% σωστό να πούμε ότι πλένεται μετά τα βήματά σας :)

Αυτό θα ήταν μάλλον "ανωνυμοποίηση των νομισμάτων σας" αντί για πλύσιμο - αλλά είναι μια γρήγορη και χρήσιμη τεχνική!

Για το σκοπό αυτό, δεν χρησιμοποιώ επιλογές ανταλλαγής πορτοφολιών αλλά μάλλον ένα σύστημα πολλαπλών πορτοφολιών και γεφυρώνω τα νομίσματα από BTC σε XMR μέσω υπηρεσιών όπως η Majestic Bank από την Κύπρο χρησιμοποιώντας δύο διαφορετικά πορτοφόλια, το καθιστά πιο ασφαλές αν χρησιμοποιείτε ένα αποκλειστικό πορτοφόλι XMR για το XMR σας από το πρώτο βήμα.

Το ξέπλυμα τους θα απαιτούσε να εισαγάγετε αυτά τα νομίσματα ως καθαρά μετρητά στους επαγγελματικούς/προσωπικούς σας λογαριασμούς.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ο @KokosDreams, έχει δίκιο.

Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το ξέπλυμα χρήματος.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Θα μπορούσε να είναι το πρώτο βήμα εάν τα χρήματα θα ξεπλένονταν με κρυπτογράφηση.

Διαφορετικά, θα το χαρακτήριζα απλώς ως "ανωνυμοποίηση" των κρυπτογράφων.

VMRXsahJtI
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
52
Reaction score
50
Points
18
Σας ευχαριστούμε για τη συζήτησή σας!
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Όσον αφορά την ανωνυμοποίηση, μου αρέσει να χρησιμοποιώ το μίξερ Wasabi Wallet και στη συνέχεια να κάνω εμπόριο στο XMR. Ο @HEISENBERG έχει ένα εξαιρετικό άρθρο για το Wasabi κάπου εδώ γύρω. Χρησιμοποιεί το TOR και έχει ενσωματωμένο μίξερ BTC.

Το να έχεις τα χρήματά σου και να μπορείς να τα ξοδεύεις νόμιμα χωρίς ανησυχία είναι το δύσκολο κομμάτι.

Ανάλογα με το για πόσα χρήματα μιλάτε, θα μπορούσατε να κάνετε κάτι τέτοιο:

Να δημιουργήσετε ένα "επίσημο" επαγγελματικό πορτοφόλι και να του στέλνετε ανώνυμες "πληρωμές" από τυχαία πορτοφόλια που εγκαταλείπετε στη συνέχεια. Να αποκαλείτε τον εαυτό σας Σύμβουλο Ασφαλείας του Darknet και να δημιουργείτε αρχεία με τις ώρες που κλείνετε σε φανταστικούς πελάτες, τα οποία να ευθυγραμμίζονται με τις πληρωμές. Στη συνέχεια, χρησιμοποιήστε αυτά τα τιμολόγια για να υποβάλλετε τους φόρους σας.

Αν σας ρωτήσουν οι αρχές, απλά πείτε κάτι σαν... "Δεδομένης της επικίνδυνης φύσης ορισμένων πελατών, η πολιτική της εταιρείας μου είναι να μη ζητά ή να μη δέχεται ποτέ πληροφορίες από πελάτες που δεν εμπίπτουν στα όρια του θέματος για το οποίο έχω προσληφθεί για να συμβουλεύω". "Η ανωνυμία είναι επίσης απαραίτητη για την ασφάλειά μου, σε περίπτωση που αντιληφθώ εγκληματικές δραστηριότητες τις οποίες είμαι επαγγελματικά υποχρεωμένος να αναφέρω στις αρμόδιες αρχές".

Αυτό θα έκανα κι εγώ, αλλά είμαι εγκληματική ιδιοφυΐα. Δεν έχω ιδέα τι θα έκανε κάποιος άλλος.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Ευχαριστώ που με υπέδειξες και πάλι προς την κατεύθυνση του πορτοφολιού Wasabi!

Το είχα ξεχάσει τελείως, θα το δοκιμάσω σίγουρα και θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ!


Νομίζω ότι αυτή η ιδέα μπορεί να γίνει πιο δημιουργική.

Γιατί θα πρέπει να μεταμφιέσετε τις πληρωμές από τους πελάτες ως νόμιμες πληρωμές για να πληρώσετε στη συνέχεια φόρους από αυτές και να χρησιμοποιήσετε το άλλοθι ότι είστε "σύμβουλος ασφαλείας του darnet" που σημαίνει ότι δραστηριοποιείστε στο darknet και υποστηρίζετε πρόθυμα εγκληματίες, ουσιαστικά παραδέχεστε ότι τα χρήματά σας προέρχονται ενδεχομένως από παράνομες πηγές, ακόμη και αν δεν έχετε διαπράξει έγκλημα ο ίδιος...Εννοώ ότι μάλλον δεν είστε δικηγόρος και είναι το darknet ακόμα :D Απλά αφήστε το darknet έξω από την εξίσωση και προσπαθήστε να σκεφτείτε μια πραγματική ψεύτικη επιχείρηση για να ξεπλύνετε τα χρήματα, αν χρειάζεται να είναι επιχείρηση.

Μια πιο έξυπνη επιλογή, αν θέλετε να παραμείνετε στην κρυπτογραφική σφαίρα, είναι να ανωνυμοποιήσετε τα νομίσματά σας αφού τα λάβετε και στη συνέχεια να τα στείλετε σε ένα νέο hot wallet το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να αγοράσετε κάτι από εσάς, όπως ένα NFT ή μια άλλη μορφή προϊόντος/αξίας που θα μπορούσε να πωληθεί ψηφιακά και αφορολόγητα υπό ορισμένες συνθήκες.
Άλλες δυνατότητες θα ήταν να διανείμετε το κεφάλαιο σε ένα αυτοδημιούργητο δίκτυο ψεύτικων εταιρειών που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την αγορά υπηρεσιών από εσάς.

Υπάρχουν και άλλα άλλοθι που θα μπορούσατε να σκεφτείτε και τα οποία δεν έχουν καμία σχέση με το darknet.
 
View previous replies…

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Πριν σχολιάσω περαιτέρω, θέλω να δηλώσω απερίφραστα, και για την ιστορία, ότι ΔΕΝ εμπλέκομαι σε ΚΑΜΙΑ εγκληματική δραστηριότητα και ότι κάθε χρόνο είναι μεγάλη μου τιμή να δηλώνω επιμελώς ΚΑΘΕ σεντ εισοδήματος. Διότι μέσω αυτής της ενέργειας, αν και ασήμαντη και μηδαμινή σε σύγκριση με πολλές ευλογίες που μας χαρίζει το κράτος, είμαι σε θέση να εκφράσω ολόψυχα τη συγκλονιστική ευγνωμοσύνη μου και να συνεισφέρω με περηφάνια το πενιχρό μερίδιό μου, όπως είναι το καθήκον κάθε ευτυχισμένου και πιστού πολίτη!

Η πώληση του NFT λειτουργεί, αλλά πόσο καιρό θα πάρει μέχρι να προσπαθήσουν να κάνουν κάτι γι' αυτό;

Το θέμα με τις πολλαπλές εταιρείες είναι πολύ πιο δύσκολο από ό,τι ήταν παλαιότερα, και φαίνεται ότι είναι πολλή δουλειά και νομικά έξοδα.

Εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο η δική μου, αλλά είναι σίγουρα πιο κατάλληλη για τις ΗΠΑ.

Πολλοί εγκληματίες, (ξεκινώντας από τον Αλ Καπόνε), δεν συλλαμβάνονται για τα εγκλήματά τους. Στην πραγματικότητα μπαίνουν στη φυλακή για φοροδιαφυγή, επειδή πολλές φορές η αστυνομία δεν μπορεί να αποδείξει το έγκλημα, αλλά η Εφορία μπορεί να αποδείξει ότι φοροδιαφεύγουν για τα λάφυρά τους. Μια άλλη σημαντική λεπτομέρεια είναι ότι η IRS δεν μπορεί να αποκαλύψει το περιεχόμενο των φορολογικών σας δηλώσεων χωρίς ένταλμα υπογεγραμμένο από ομοσπονδιακό δικαστή. (Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο πήρε τόσο πολύ καιρό για να πάρουν τις φορολογικές δηλώσεις του Τραμπ).

Το καλύτερο είναι ότι οι δύο ερωτήσεις που θα έβαζαν τρικλοποδιά σε πολλά σχέδια ξεπλύματος, έχουν ενσωματωμένες απαντήσεις που δεν απαιτούν καμία απόδειξη παρά μόνο μια γρήγορη εξήγηση!
  1. Η δυνατότητα να αποδειχθεί από ποιον και από πού προήλθε το εισόδημα. Εγώ τα παρέχω, απλά τυχαίνει να είναι ανώνυμα. Στις περισσότερες περιπτώσεις σίγουρα θα το επεδίωκαν αυτό, αλλά σε αυτή την περίπτωση η ανωνυμία είναι προφανώς ο φυσιολογικός και μόνος ασφαλής τρόπος διεξαγωγής των επιχειρήσεων
  2. Για την εφορία είναι ύποπτο αν η επιχείρησή σας ασχολείται με πολλά κρυπτονομίσματα. Αλλά εδώ είναι προφανές για τον ελεγκτή ότι η κρυπτογράφηση είναι ο μόνος πρακτικός τρόπος για τη διεξαγωγή επιχειρήσεων.
Ένα άλλο πράγμα που μου αρέσει είναι ότι μπορεί να είναι ένα win-win. Μόλις ο ελεγκτής καταλάβει την επιχείρηση, θα πιστέψει όλα όσα του λέτε, αλλά θα συνεχίσει να ψάχνει. Θα συνεχίσει να σκάβει επειδή είναι ένα λειτουργικό γρανάζι σε μια τεράστια γραφειοκρατία και πρέπει να βρει κάτι για να δείξει στο αφεντικό του ότι έχει αξία. Οπότε, αφού εσύ ελέγχεις τα πάντα, απλά πέτα του ένα μικρό κόκαλο και θα σταματήσει να σκάβει. Επίσης, θα συμφωνήσει μαζί σας ότι επρόκειτο για αβλεψία, αφού του πείτε πόσο έξυπνος είναι επειδή δεν το είδατε καν.

Τι λες;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Ωραία, μια μακροσκελής απάντηση :)

Επιτρέψτε μου να βουτήξω σε αυτό!

Είσαι πολύ ευγενής πολίτης :D :D

Έχουν σκάψει τον δικό τους τάφο με την καταπολέμηση των κρυπτών/NFTs.

Όσο δεν δηλώνουν τα NFTs ως αξιόγραφα, αυτό μπορεί να συνεχιστεί σε δικαιοδοσίες που επιτρέπουν τις αφορολόγητες πωλήσεις NFTs υπό ορισμένες συνθήκες.
Ακόμα και αν οι ΗΠΑ, η ΕΕ ή άλλα έθνη πρέπει να καταπολεμήσουν αυτό το σύστημα ξεπλύματος χρήματος, θα υπάρχουν σίγουρα μερικές παράνομες δικαιοδοσίες όπου αυτό θα παραμείνει μια πιθανή επιλογή!

Και ακόμη και αν το καταπολεμήσουν αυτό στις πολιτείες δηλώνοντας την ασφάλεια των NFTs, αυτό θα είναι μια καταπληκτική αλλαγή για τη βιομηχανία κρυπτογράφησης, οπότε θα ήμουν ευτυχής και με τα δύο αποτελέσματα στην πραγματικότητα!


Είναι σίγουρα και θα πρέπει επίσης να είναι :) Τίποτα δεν έρχεται εύκολα και το ξέπλυμα χρήματος μέσω εταιρειών είναι ένα προνόμιο που πρέπει να κερδηθεί.

Εδώ το ερώτημα θα ήταν επίσης - είναι το ποσό που πρέπει να ξεπλυθεί ένα μεγάλο ποσό που πρέπει να ξεπλυθεί με τη μία ή είναι μάλλον ένα επαναλαμβανόμενο ποσό που πρέπει να ξεπλυθεί σε συχνή βάση. Το πρώτο καθιστά το "εταιρικό μοντέλο" μια πολύτιμη επιλογή, το δεύτερο απαιτεί σίγουρα περισσότερες δεξιότητες και γνώσεις!


Εκεί δεν μπορώ να πω τίποτα καθώς δεν είμαι πολίτης των ΗΠΑ, όλοι οι συναγερμοί μου μόλις έπεσαν όταν εννοούσατε ότι τα έσοδα από το darknet δηλώνονται ως πραγματικά έσοδα από το darknet, αλλά επομένως προκύπτουν από βασικά νόμιμη εργασία


Είναι σίγουρα μια τολμηρή μέθοδος και απαιτεί κάποια κότσια, αυτό είναι σίγουρο!

Κατάλαβα από την πρώτη στιγμή ότι αυτό θα λειτουργήσει αλλά μπορεί να εγείρει υποψίες που θα μπορούσαν να εξαλειφθούν με propper ιστορικό και ατράνταχτα άλλοθι. Παρόλα αυτά, είναι η τόλμη που με ενοχλεί, η τόλμη να συνδέσεις την προσωπικότητά σου με το darkweb :D. Αλλά συχνά αυτές οι μέθοδοι εγείρουν λιγότερες υποψίες από άλλες μεθόδους που προσπαθούν να επινοήσουν μια ιστορία που δεν συνέβη ποτέ.

Είναι συχνά μια πολύτιμη επιλογή να συμπεριλάβετε μια μερική αλήθεια σε ένα ψέμα, για να διευκολύνετε το ψέμα και επίσης για να διευκολύνετε το ψέμα να γίνει πιστευτό.

Σαν να σκέφτονται "κι αν αυτά τα κρυπτογραφήματα προέρχονται από το darknet;" και εσείς παραδέχεστε ότι όντως είναι, αλλά νόμιμα :D


Τώρα, που το σκέφτηκα περισσότερο, πραγματικά πιστεύω ότι αυτή είναι πράγματι μια ιδιοφυής ιδέα!

Χρειάζεται κάποιος που να έχει πλήρη επίγνωση του σε τι μπαίνει!

Προχωρήστε κύριε, το εγκρίνω. :D
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93

Επίσης, ένα ενδιαφέρον γεγονός, αλλά είναι αλήθεια! Εδώ βρίσκεται η διαφορά μεταξύ ενός πραγματικού gangstar και ενός εγκληματία... ο gangstar (όπως τον φανταζόμαστε από τις ταινίες) βρίσκει έναν τρόπο να εισάγει αυτά τα παράνομα έσοδα στον νόμιμο κόσμο, να τα χρησιμοποιήσει εκεί σε επιχειρήσεις/ακίνητα ή περιουσιακά στοιχεία, ενώ ο εγκληματίας μένει στη σκιά.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Αυτή ήταν μια διασκεδαστική άσκηση.

Τα προβλήματα που επισημαίνετε υπάρχουν σίγουρα, αλλά αν μπορείτε να τα ξεπεράσετε με την πρώτη φορά, πιθανώς δεν θα έχετε πρόβλημα στη συνέχεια.

 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Ήταν πράγματι μια διασκεδαστική άσκηση!

Είναι αλήθεια αυτό που είπατε :D Μείνετε ασφαλείς!
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Συγγνώμη που έκανα tabbing και πάτησα το κουμπί post πριν τελειώσω. Εδώ είναι αυτό που σκόπευα να δημοσιεύσω.

@HEISENBERG Αν το δείτε αυτό, διαγράψτε το παραπάνω ημιτελές. Ευχαριστώ

Αυτή ήταν μια διασκεδαστική άσκηση.

Τα προβλήματα που επισημαίνεις υπάρχουν σίγουρα, αλλά αν μπορείς να τα ξεπεράσεις με την πρώτη φορά, πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα στη συνέχεια.


Δύο σχόλια σχετικά με αυτό...
  1. Νομίζω ότι αυτή η ιδέα είναι καλύτερη για 200.000 - 350.000 δολάρια ετησίως ή λιγότερο, επειδή αυτό είναι το εύρος για έναν υψηλό σύμβουλο ασφάλειας στον κυβερνοχώρο και δεν θα εγείρει σημαίες
  2. Αν είστε πειθαρχημένοι, θα μπορούσατε να εργαστείτε με το μεγάλο ποσό, απλά βάζοντάς το με το κουτάλι λίγο κάθε φορά
Το μεγαλύτερο όφελος από αυτό κατά τη γνώμη μου, είναι ότι είμαι ελεύθερος να ξοδεύω τα χρήματά μου χωρίς να ανησυχώ. Χεκ, θα μπορούσατε πιθανώς να ωθήσετε τις δαπάνες σας στα 500.000 δολάρια χωρίς πρόβλημα, αλλά πέρα από αυτό γίνεται προφανές ότι ξοδεύετε περισσότερα από όσα ισχυρίζεστε.


Αφού σκέφτηκα το όλο θέμα του darknet που αναφέρατε, μάλλον είναι καλή ιδέα να το αποφύγετε. Δεν θα μπορούσες όμως να είσαι σύμβουλος, επειδή οι σύμβουλοι εργάζονται για εταιρείες που μπορούν να παρακολουθούν.

Νομίζω ότι ο κύριος στόχος είναι να έχεις πελάτες με τους οποίους δεν μπορείς να επικοινωνήσεις εύκολα. Φαίνεται ότι το να έχεις πελάτες από λιγότερο εκσυγχρονισμένες περιοχές, (Αφρική, Νότια Αμερική κ.λπ.), ή μη συνεργάσιμες χώρες, (Ρωσία, Ιράν κ.λπ.), θα ήταν αρκετά καλό. Έτσι, ίσως να ισχυρίζεστε ότι βοηθάτε τους ξένους επιχειρηματίες να μάθουν την κουλτούρα των ΗΠΑ/ΕΕ και τους κανόνες επιχειρηματικής δράσης. Γαμώτο! Μου αρέσει αυτό!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Ααα ωραίο :D Νόμιζα ότι με το τελευταίο σας μήνυμα η ωραία μας συζήτηση είχε ήδη τελειώσει!

Είναι πράγματι μια διασκεδαστική άσκηση και πάντα μου αρέσει να σκέφτομαι προκλητικές σκέψεις όπως αυτή.

Έτσι νομίζω κι εγώ, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να σωθεί οριστικά αφού πέρασε μια φορά. Πολλοί άλλοι παράγοντες θα μπορούσαν να επηρεάσουν μια τέτοια επιχείρηση, όπως οι έρευνες LE προς το μέρος σας για άλλες υποθέσεις, η κλιμάκωση της επιχείρησής σας και επομένως περισσότερες υποψίες προς το μέρος σας από την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς ή άλλους.

Νομίζω ότι δεν υπάρχουν όρια στο πώς μπορεί να γίνει αυτό, εξαρτάται απλώς από το πώς :D

Μιλώντας για το πώς, η σκέψη να συμπεριλάβετε το θέμα του darknet στην αφήγηση θα έκανε εύκολο να εξηγήσετε γιατί τα έσοδα θα προέρχονται από κρυπτογράφηση και η απομάκρυνση από αυτό το θέμα θα απαιτούσε την αποσυσχέτιση όλων των πληρωμών με κάποια μορφή ούτως ή άλλως, καθώς τότε το γεγονός ότι θα προέρχονται από το darknet θα μπορούσε να αποτελέσει σπάσιμο του λαιμού. Είναι σωτήριο να πούμε ότι θα ήταν πιο δύσκολο αλλά πιο ασφαλές θα υπέθετα.

Γαμώτο, αυτό είναι άγριο.

Πραγματικά πρόσωπα με τα οποία μπορείτε να επικοινωνήσετε σε περίπτωση που "κάποιος" έχει ερωτήσεις. Καθώς πρόκειται για μια επιχείρηση που βασίζεται σε υπηρεσίες, είναι πολύ εύκολο να παρασχεθεί μια αφορολόγητη νομική δομή, μια LLC θα μπορούσε να φανεί χρήσιμη. Η εξοικονόμηση φόρων θα επέτρεπε πολύ ελκυστικές πληρωμές για τους ψεύτικους πελάτες. Για την περαιτέρω απόκρυψη της ταυτότητας, η LLC θα μπορούσε να ανήκει σε άλλη LLC που λειτουργεί σε άλλη δικαιοδοσία η οποία έχει διπλές φορολογικές υποχρεώσεις με τη δικαιοδοσία της πρώτης LLC.
Είναι επίσης δυνατό η δομή αυτή να ανήκει σε ανώνυμο καταπίστευμα για περαιτέρω συγκάλυψη της ταυτότητας.

Αστείο να το σκεφτεί κανείς :D
 
Top