Question Πώς να αποκτήσετε καλύτερα ορισμένες χημικές ουσίες

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να προμηθευτείτε νιτρομεθάνιο και άλλους διαλύτες όπως DCM κ.λπ. στο Ηνωμένο Βασίλειο;
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Το νιτρομεθάνιο το παίρνετε από τα καύσιμα RC και το DCM είναι στο eBay
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Απαγόρευση της DCM στο Ηνωμένο Βασίλειο
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Από τη στιγμή που 😳
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Δεν απαγορεύεται αλλά χρειάζεται ειδική άδεια ή χρειάζεται εταιρεία, νομίζω ότι η απαγόρευση έγινε το 2018; Ίσως, μάλλον κάνω λάθος. Απαγορεύτηκε λόγω περιβαλλοντικών ανησυχιών με την ατμόσφαιρα, την ίδια στιγμή που απαγορεύτηκαν όλα τα άλλα, όπως το θειικό οξύ.

Δεν μπορείτε να αγοράσετε ούτε απογυμνωτικά βαφής με βάση το DCM χωρίς άδεια ή εταιρεία βαφής.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Γαμώτο, έλειπα πολύ καιρό. 😂😂
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Τα A***** εξακολουθούν να πωλούν αλλά απαιτούν δήλωση για τη χρήση τους, βασικά αν οι απαντήσεις σας είναι αρκετά καλές εξακολουθούν να πωλούν σε απλούς ανθρώπους όπως ο Joe blogg's. Αλλά έχοντας μια καλή απαντήσεις για συζήτηση και την ερμηνεία της εταιρείας, και αν αισθάνονται ότι είναι ένας βάσιμος λόγος για να πουλήσει.
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Το DCM είναι επίσης απαγορευμένο στη Βραζιλία. Το σκατένιο είναι ότι πολλές συνθέσεις χρησιμοποιούν DCM αλλά δεν δίνουν εναλλακτική λύση σε αυτό.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Αποστάξτε καύσιμο RC, δεν θα πάρετε πολλά, αλλά συγκριτικά είναι φτηνό. Το έχω κάνει πολλές φορές, θα αποστάξετε πρώτα ένα αζεατρόπ μεθανόλης/νιτρομεθανίου σε θερμοκρασία περίπου 60-70 και στη συνέχεια μόλις οι θερμοκρασίες φτάσουν τους 100C θα αρχίσετε να αποστάζετε πάνω από καθαρό νιτρο. Βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε στήλη vigreux.

Για DCM, παραγγείλετε από το constantylious777. Θα σας το στείλει από την Πολωνία πολύ φτηνά.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Τα καύσιμα RC όπως 16 έως 20% από τα περισσότερα μέρη, ωστόσο έχω μια εταιρεία που πουλάει καύσιμα για σκάφη RC. Αυτό είναι σαν 60% νίτρο, και 5 λίτρα κοστίζουν κοντά στις 200 λίρες!!! Αλλά αυτό είναι το πώς έχω πάρει το νιτρο μέχρι τώρα, μακρές αποστάξεις καυσίμου RC πολλές φορές.
Το χειρότερο μέρος είναι 1Ltr του 20% νίτρο αποδίδει ίσως 120ml αν είστε καλός, αλλά η πυκνότητα είναι πάντα από έτσι ώστε να ξέρετε ότι το αζεότροπο με μεθανόλη εξακολουθεί να μολύνει το νίτρο σας.
 
View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Θα λέγατε ότι εξακολουθείτε να έχετε μόλυνση με μια στήλη vigreux;
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Συγγνώμη, πρέπει να γελάσω με αυτό γιατί μισώ τα αζεοτροπικά, ναι 100% παίρνετε μόλυνση. Το γεγονός ότι η μεθανόλη και το νιτρομεθάνιο σχηματίζουν ακόμη και ένα θα πρέπει να σας το λέει αυτό, ακόμη και μοριακά κόσκινα δεν μπορούν να εφαρμοστούν για να αφαιρέσουν το υπόλοιπο % της μεθανόλης, και πιστέψτε με προσπάθησα.

Ίσως αν πάρεις μια στήλη ύψους 2mtrs και κάνεις απόσταξη για μια εβδομάδα πολλές φορές να πλησιάσεις, αλλά ζύγισε το σε grad κύλινδρο σε ζυγαριά. Ποτέ δεν θα πετύχεις την πυκνότητα του καθαρού νίτρο ποτέ.

Συγγνώμη αν αυτά είναι άσχημα νέα, τα καλά νέα είναι ότι η μεθανόλη στο 99,9% των περιπτώσεων είναι μια μικρή ενόχληση. Οπότε, απλά φτάστε όσο πιο κοντά στην πυκνότητα μπορείτε και είναι ακόμα χρησιμοποιήσιμο νίτρο!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Για τους δικούς μου σκοπούς η μεθανόλη δεν αποτελεί πρόβλημα, γνωρίζετε άλλες περιπτώσεις όπου αποτελεί πρόβλημα εκτός από τη στοιχειομετρία;
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Ναι, κάνω μόνο μία πραγματικά, στη ζύμωση της βιομάζας για την παραγωγή αιθανόλης προς κατανάλωση. 15ml είναι αρκετά για να σας τυφλώσουν και να σας σκοτώσουν, οπότε αυτή είναι η μόνη μου ανησυχία με τη μεθανόλη. Δεν έχω τελειώσει ακόμα το πτυχίο μου, οπότε, ίσως κάποιος με περισσότερες γνώσεις να σχολιάσει και να σας δώσει ένα άλλο παράδειγμα;
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Έπρεπε να ήμουν πιο συγκεκριμένος, εννοώ πού τίθεται θέμα μόλυνσης του νιτρομεθανίου από μεθανόλη σε αντιδράσεις για τις οποίες θα χρησιμοποιούσατε νιτρο.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Δεν το έχω κάνει αυτό, δεν μπορώ να αποδείξω ότι λειτουργεί, αλλά από την ανάγνωσή μου φαίνεται να λειτουργεί. Μπορείς να παραγγείλεις Ν-μεθυλακεταμίδιο από εκεί που παραγγέλνει κανείς χημικά, οι ξένες ιστοσελίδες δημοπρασιών είναι καλές, και να το υδρολύσεις με ένα οξύ ή μια βάση, iirc, σε οξικό οξύ και μεθυλαμίνη. Λειτουργεί το ίδιο με την παρασκευή μεθυλαμίνης από Ν-μεθυλοφορμαμίδιο.

Ίσως πρέπει να σκεφτείς είτε να βρεις ένα υποκατάστατο χημικό, είτε να παραγγείλεις μέσω της μαύρης αγοράς για dcm. Ο αιθέρας λειτουργεί πολλές φορές, αλλά έχει τα δικά του θέματα που χρειάζονται λίγη επιπλέον προσοχή.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Έχω ένα παλιό βιβλίο οργανικής χημείας που μου χαρίστηκε από το κλειστό τμήμα χημείας του κολεγίου στο οποίο φοίτησα. Αυτό είναι ένα εγχειρίδιο για το πώς να φτιάχνεις τα πάντα.
Η μέθοδος απαιτεί μονοχλωροξικό οξύ, νιτρώδες νάτριο και ανθρακικό νάτριο, αυτό έχει εξηγηθεί λεπτομερώς από τον G. Patton σε ένα νήμα εδώ.
Υπάρχουν μερικές άλλες μέθοδοι αλλά η αγορά θα ήταν πιο εύκολη.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Μπορώ να φανταστώ ότι είναι δυνατή η αγορά τους μόνο εντός του Ηνωμένου Βασιλείου έναντι απόδειξης εμπορικής άδειας.
Υπάρχουν πολλά νιτροαιθάνιο/νιτρομεθάνιο που πωλούνται στο Ebay, αλλά πολλοί πωλητές ζητούν κάποια μορφή απόδειξης.

Υποθέτω ότι αυτό θα ήταν εύκολο να πλαστογραφηθεί, μπορείτε να προσπαθήσετε να βρείτε αριθμούς μητρώου εταιρειών που μπορεί να έχουν κάποια σχέση με οποιαδήποτε περίπτωση χρήσης της χημικής ουσίας, αλλά δεν έχουν παρουσία στο διαδίκτυο, ώστε να είναι δύσκολο να βρείτε επαφές. Μπορείτε να βρείτε αυτούς τους αριθμούς σε διάφορους ιστότοπους, πρέπει να υπάρχουν ειδικοί ιστότοποι μόνο για τις εταιρείες του Ηνωμένου Βασιλείου, αλλά σίγουρα και ειδικοί ιστότοποι της ΕΕ για όλες τις εγγεγραμμένες εταιρείες στην ΕΕ. Θα το δοκίμαζα αυτό μόνο όταν παραγγέλνω σε μια διεύθυνση που δεν μπορεί να συσχετιστεί με μένα

Μια άλλη επιλογή είναι η Γερμανία, η Πολωνία ή η Κίνα. Υπάρχουν πολλοί πωλητές σε καθεμία από αυτές τις χώρες που μπορούν να σας στείλουν αυτές τις χημικές ουσίες, οι οποίοι μπορεί να είναι πρόθυμοι να τις επανασημειώσουν.
Μόλις έστειλα περίπου 30 κιβώτια που περιείχαν 1x20L δοχείο σε κάθε κιβώτιο με μεθανόλη, αιθανόλη, μεθυλαμίνη και παρόμοια υγρά χημικά προϊόντα. Τα έχω απλώς επισημάνει ως είδη καθαρισμού και όλα έχουν περάσει από την Πολωνία μέσω Γερμανίας στο Βέλγιο.

Δεδομένου ότι η μεταφορά αυτών των αγαθών από άποψη υλικοτεχνικής μεταφοράς από χώρα σε χώρα δεν είναι παράνομη αλλά απλώς περιορισμένη, αυτό θα μπορούσε να σας δώσει μια άλλη δυνατότητα.
Μπορείς να το κάνεις με τον κλασικό τρόπο και να τα αγοράσεις σε μια χώρα όπως η Πολωνία από μια εταιρεία που δεν θα σου κάνει ερωτήσεις, να πάρεις επίσημα έγγραφα εξαγωγής/εισαγωγής και να τα στείλεις με επίσημο courier...υπάρχουν επίσης πολλοί ιδιώτες courier που δραστηριοποιούνται στο Ebay που οδηγούν εβδομαδιαία από την Πολωνία πίσω στο Ηνωμένο Βασίλειο και αντίστροφα, αν βρεις κάποιον που έχει ακόμα χωρητικότητα στο φορτηγό του θα μπορούσες να κλείσεις το χώρο αρκετά φθηνά, επίσης κάνουν λιγότερες ερωτήσεις συνήθως.
Σε αυτή την περίπτωση θα χρησιμοποιούσα κλεμμένα ή ψεύτικα εταιρικά στοιχεία για τον ταχυμεταφορέα καθώς και μια διεύθυνση που φαίνεται coprorate αλλά δεν μπορεί να συσχετιστεί με εμένα.

Ελπίζω ότι αυτό θα μπορούσε να βοηθήσει. :)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Όλα αυτά τα πράγματα είναι πολύ αληθινά δυστυχώς στο Ηνωμένο Βασίλειο, οι μέθοδοι που περιγράφετε είναι τρόποι για να παρακάμψετε αυτά τα ζητήματα 100%

Ο εναλλακτικός τρόπος είναι να χρησιμοποιήσουμε sythn's που παραλείπουν τη νιτροποίηση, αλλά μερικά όπως η παραγωγή DOM, Mescaline αυτά τα στυρένια δεν θα νιτροποιηθούν κάτω από την καθαρή θέληση και την αποφασιστικότητα ενός υπόγειου χημικού και μόνο. Παίρνουν αυτές τις απαγορευμένες πρόδρομες ουσίες & χημικές ουσίες που είναι δύσκολο να αποκτηθούν, και μόνο η κατοχή τους είναι τόσο κακή όσο και η δίωξη για τις ενώσεις που αγαπάμε να φτιάχνουμε! Και ακριβώς το ίδιο που οι μέθοδοι που περιγράφεις υπόκεινται στην ίδια Β.Σ. μέσω των νόμων περί απάτης κλπ, γιατί αν κάποιος είναι πρόθυμος να αποκτήσει την κατηγορία για κατοχή αυτών των χημικών ουσιών. Τότε δύο κατηγορίες και φυλάκιση δεν θα αποτρέψουν τον πιο αποφασισμένο από τους υπόγειους χημικούς.

Η επανασήμανση μιας ουσίας εν γνώσει της είναι εξίσου κακή με τα πλαστά έγγραφα και τις άδειες, και μου έχουν πει ότι τίποτα δεν μπορεί να εκνευρίσει έναν δικαστή περισσότερο από την υπεράσπιση της άγνοιας!

Εξακολουθούν να είναι καλές πληροφορίες ή/και ιδέες για το πώς οι άνθρωποι αποκτούν αυτές τις χημικές ουσίες, απλά θα ήθελα να ήταν λίγο πιο φιλελεύθερο να κάνεις πράγματα στη ζωή, κοίταξα στα ρινικά αποσυμφορητικά στα καταστήματα σήμερα. Ούτε ένα κατάστημα δεν πουλάει ψευδοφεδρίνη ή αιθεδρίνη σε κανένα από αυτά τα φάρμακα, αυτό είναι στο Ηνωμένο Βασίλειο όπου δεν υπάρχουν οι μεθαμφεταμίνες.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Υπάρχει διαφορά μεταξύ μιας χημικής ουσίας που απαγορεύεται ή στην πραγματικότητα απλώς περιορίζεται για χρήση εκτός του εμπορικού κόσμου.
Με το νιτροαιθάνιο ή νιτρομεθάνιο να είναι μια σημαντική χημική ουσία γενικά δεν μπορώ να φανταστώ ότι απλώς απαγορεύεται.

Σίγουρα υπάρχει τρόπος να το εισάγουμε νόμιμα.
 

zagar

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
Μπορώ να σας φέρω ψευδοεφεδρίνη, αλλά με παρατεταμένη αποδέσμευση και με λεβοκετριζίνη, αλλά σε αντάλλαγμα πρέπει να μου δείξετε πώς να εξάγετε την ψευδοεφεδρίνη από αυτά τα χάπια.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Κύριε GonzoΜπορώ να σας φέρω ψευδοεφεδρίνη, αλλά είναι παρατεταμένης απελευθέρωσης και έχει επίσης λεβοκετριζίνη, αλλά σε αντάλλαγμα θα πρέπει να μου δείξετε πώς να εξάγετε την ψευδοεφεδρίνη από αυτά τα χάπια.

Mate ανέφερα μόνο την έλλειψη ψευδοεπενδρίνης επειδή με ενδιέφερε η καταστολή αυτών εδώ στο Ηνωμένο Βασίλειο! Και αν δεν μπορείς να εξάγεις ένα συστατικό από ένα δισκίο, τότε το να προχωρήσεις στην προσπάθεια να μετατρέψεις την εν λόγω ένωση σε άλλη θα ήταν χάσιμο χρόνου και επικίνδυνο, για να μην αναφέρω ότι είναι ανεύθυνο εκ μέρους μου να το πω σε ένα άτομο που σαφώς δεν έχει τις γνώσεις για να παίζει με τη χημεία.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
114
Points
33
Deals
62
Δεν είναι πρόβλημα για μένα να το στείλω στο Ηνωμένο Βασίλειο. το κάνω τακτικά :p καθώς και άλλες χημικές ουσίες
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
Αυτά τα χημικά που αποστέλλονται από το Ηνωμένο Βασίλειο 🇬🇧 στον ευρωπαϊκό προορισμό ή "drop shipped" εντός των συνόρων της ΕΕ ... Με σημείο εκκίνησης την Πολωνία ?
 
Top