• Welcome to the US section of the forum. Remember that posting contacts (jabber, telegram, signal and others) will result in a permanent ban! If you decide to buy or sell something without using escrow and lose money, we can't help you.

Buy Από κρυπτογράφηση σε μετρητά

Conduct any deals through escrow or you will lose money!

HajHajime

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 21, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Γεια σε όλους. Χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια για να το καταλάβω. Πρέπει να αποσύρω περίπου 10k$ ανά μήνα από το πορτοφόλι μου XMR ή BTC. Ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος για να το κάνω αυτό; Σκέφτομαι να αγοράσω λογαριασμό PayPall ή κάτι τέτοιο, αλλά μάλλον κάνω λάθος. Φυσικά πρέπει να είναι πολύ ανώνυμα και χωρίς να με εντοπίζει κανείς.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
O δεν ξέρω αλλά ξέρω ότι δεν είναι PayPal αυτοί οι τύποι είναι μαλάκες αν είστε επιχείρηση. Όταν είχα μια επιχείρηση που χρησιμοποιούσα το PayPal για να παίρνω πιστωτικές κάρτες και να δέχομαι χρήματα για λογαριασμό της επιχείρησής μου, κλειδώνουν το λογαριασμό μου περίπου κάθε εβδομάδα και με παρενοχλούν για το τι ακριβώς αγόραζαν οι άνθρωποι από εμένα και αν υπήρχε διαφωνία απλά έπαιρναν τα χρήματά μου και τα έδιναν πίσω χωρίς καν να το αναφέρουν ή να μου δίνουν την ευκαιρία να διαιτητεύσω.
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
43
Points
18
Ναι, δεν είμαι καν πωλητής, το χρησιμοποιώ μόνο για couplef φίλους και ένα πρωί μετά από μία μόνο συναλλαγή κλείδωσαν εντελώς, δεν μπορούσα να αγγίξω το υπόλοιπό μου και πιθανότατα δεν θα το έκανα ποτέ. Πρέπει να τους κάνω την κόλαση ασταμάτητα για 24 ώρες και τελικά όταν ανέφερα το Better Business Bureau έσπασαν και με άφησαν να μπω. Ποτέ δεν τους αγγίζω ξανά.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
αν μιλάμε για την PayPal..........αν μυριστούν έστω και την παραμικρή οσμή για κάτι παράνομο, (η PayPal) θα κλειδώσουν τον λογαριασμό σας από κάθε συναλλαγή κρυπτογράφησης για 3 ημέρες. Αν την 2η ημέρα και σε 12 ώρες, προσπαθήσετε να κάνετε ξανά συναλλαγή, αυτό μηδενίζει το ρολόι και κλειδώνει ξανά για 3 ημέρες. Χρησιμοποιώ το PayPal για όλες τις συναλλαγές μου "know your customer" above board, όχι ανώνυμα πράγματα. Όπως δεν μπαίνω καν στον κόπο να χρησιμοποιήσω ένα vpn. Γιατί PayPal; Δύναμη της συνήθειας, συν ότι κάνουν τα πράγματα πολύ εύκολα. Αν θέλετε μια γαμημένη πρόκληση, εγκαταστήστε ένα πορτοφόλι Monero από την επίσημη ιστοσελίδα του Monero. Ένιωσα σαν τον Τζέιμς Μποντ αφού το έστησα. Λατρεύω τα ναρκωτικά και τη χημεία. Σιχαίνομαι απολύτως να ασχολούμαι με VPN, tor, κρυπτογραφία, PGP κλειδιά μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα.............αλλά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Έχετε κοιτάξει ακόμα το τοπικό μονέρο;
 

HajHajime

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 21, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ναι. Αλλά είναι αρκετά ασφαλές;
 
View previous replies…

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
43
Points
18
Δεν είμαι καθόλου ειδικός, οπότε πάρτε το με μεγάλη επιφύλαξη, αλλά νομίζω ότι το πλεονέκτημα του XMR είναι η ασφάλειά του (και τα φτηνά τέλη συναλλαγών, σοβαρά σήμερα πλήρωσα 2 πένες για να στείλω μερικά). Πολλοί πωλητές έχουν αρχίσει να το προσφέρουν και το προτιμούν από το Bitcoin. Λυπάμαι που δεν μπορώ να σας δώσω τις λεπτομέρειες ως προς το γιατί είναι καλύτερο.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Δυστυχώς το localmonero έκλεισε τις πόρτες του και έκλεισε από τότε που δημοσίευσα το.

Μια εναλλακτική λύση είναι να σας ένα ανταλλακτήριο της επιλογής σας, αλλά ένα νόμισμα με χαμηλά τέλη συναλλαγών (litecoin είναι καλό) στη συνέχεια να το στείλετε στο πορτοφόλι κέικ και να κάνετε την ανταλλαγή σας εκεί. Το αρκετά απλό πορτοφόλι του & πλατφόρμα ανταλλαγής
 
Top