Question Καμένη μιμόζα hostilis

Gauss

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 8, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά
Μόλις μαγείρεψα την πρώτη μου παρτίδα dmt σε AB εκχύλιση και όπως κάνει κανείς υπερέβαλα στο νερό, έτσι έβρασα από σχεδόν 1,5L. Σε αυτή τη διαδικασία έκαψα αρκετά μιμόζες στα πλάγια, η ενεργή σούπα φαίνεται επίσης λίγο μαύρη. Μήπως τα σκάτωσα όλη την παρτίδα ; Ή αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να εξάγω dmt από την κολλημένη μιμόζα στο δοχείο;

Πληροφορίες σχετικά με το μαγείρεμα:
νερό 2L
Ξύδι (9%) 150mL
Μιμόζα hostilis 250g

Σκοπεύω να χρησιμοποιήσω 100g NaOH

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το μαγείρεμά μου;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Χμμμ 🤔 Δεν νομίζω ότι 150ml ξύδι 9% είναι αρκετή οξύτητα για να λειτουργήσει η εκχύλιση. Έχετε χαρτί λάκμου ή ένα μετρητή pH; Αν όχι, σταματήστε. Είμαι αρκετά σίγουρος ότι χρειάζεσαι περισσότερη οξύτητα κατά πολύ για να εκχυλίσεις την DMT από το υλικό. Έχετε υδροξείδιο του νατρίου, γιατί δεν πήρατε ένα εξίσου ισχυρό οξύ; Έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν μουριατικό οξύ γι' αυτό το σκοπό, 28% υδροχλωρικό οξύ. Έχουν περάσει χρόνια, αλλά δεν είναι pH 2 οξύτητα και μετά τουλάχιστον pH 12 βασικός;
 

Gauss

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 8, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Το tek A/ B μου λέει pH 4 οξύτητα και 13 βάση
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Ναι, φαίνεται ότι το καταστρέψατε η θερμοκρασία εξάτμισης της βάσης φαίνεται να είναι περίπου 150f. Το νερό βράζει στους 212f. Η θερμοκρασία εξάτμισης του όξινου άλατος είναι πολύ υψηλότερη αλλά δεν χρησιμοποίησες αρκετό οξύ για να το δημιουργήσεις. Πόσα χρήματα σπαταλήσατε; Πώς και δεν κάνατε 29 λεπτά έρευνας; Γράφω μια ερευνητική εργασία σχετικά με το γιατί οι άνθρωποι πετάνε τα χρήματά τους, μπορώ να σας πάρω συνέντευξη;
 

Gauss

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 8, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Δεν πρόσθεσα τη βάση μέχρι να μεταφέρω τη σούπα σε ένα βάζο
 

Gauss

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 8, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Επίσης, τι εννοούσατε με αυτό ;
 

Gauss

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 8, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
γεια σας ήλπιζα ότι οι υπολογισμοί μου ήταν σωστοί αφού το 9% οξικό οξύ ισούται με 1,5 Μ οπότε έχω 0.. αφού 2L θα έδιναν ένα υποθετικό pH λίγο κάτω από 3. Ίσως έκανα κάτι λάθος. Επίσης έχω δει ανθρώπους να χρησιμοποιούν πολύ λιγότερο. Επίσης είστε σίγουροι ότι το dmt θα εξατμιζόταν μέσω του νερού;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Η DMT δεν θα εξατμιζόταν, όχι. Έχετε 0 τι; Πες μου περισσότερα γι' αυτό το 9% ξύδι, το αποσταγμένο ξύδι αραιώνεται σε 5% στο μπακάλικο. Το ίδιο και κάθε άλλο ξύδι. Ο FDA επιτρέπει μόνο μέχρι 8% οξικό οξύ στο ξύδι.
Το pH του 10% οξικού οξέος είναι 2,88% εκεί που μπέρδεψες τους αριθμούς είναι ότι το 10% όξινο οξύ είναι 0,1 mol% και όχι 1 mol%. Το παγωμένο οξικό οξύ είναι 100% οξύ
150ml 2.88ph +2000ml 7ph=...6.7 pH
Το pH του πολικού διαλύτη σας είναι 6,71xx
Όσον αφορά το pH που επιδιώκετε σε ένα A/B, το nn-dmt είναι πολύ επιεικές. Άλλα αλκαλοειδή επιδιώκετε 0,5 χαμηλότερα στην όξινη πλευρά και υψηλότερα στη βασική πλευρά. Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο λόγο που να μην είναι γραμμικός, π.χ. 2 και 12, 3 και 11, 4 και 10. Ισοδύναμα εξουδετέρωσης.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Μην με αφήσετε να σας εμποδίσω να συνεχίσετε. Ο φλοιός του δέντρου είναι μακράν το πιο ακριβό πράγμα. Πάρτε κάποιο πραγματικό οξύ. Αλλά αυτά τα χαρτιά λάκμου των 0,88$ και συνεχίστε το DMT είναι ένα σκληρό μόριο. Μπορείς να βάλεις μια φλόγα ακριβώς πάνω της και να εξατμιστεί στο ακέραιο. Πολλά ναρκωτικά διασπώνται πριν εξατμιστούν... η μαμά σου μάλλον έχει κάποιο καθαριστικό αποχέτευσης κάτω από το νεροχύτη της. Αυτό θα κάνει. Πάρε ένα κεφάλι λάχανο για να ελέγξεις το pH, κανείς δεν μπορεί να σε σταματήσει από το να φύγεις από το σώμα σου τώρα. 👽👽😉😉
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Έχω δει άλλα σεμινάρια όπου η DMT εξάγεται μόνο με τη βάση και το διαλύτη όπως η Naphta αλλά χωρίς οξύ...;
 
Top