Έχει κανείς τη συνταγή του κιτ αντιδραστηρίων 4mmc του Gordon Ramseys;

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Δεν έχω πρόσβαση
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Η διατύπωση της ερώτησής σας είναι ασαφής. Κιτ αντιδραστηρίων; Θέλετε να παρασκευάσετε 2-βρωμο-4-μεθυλοπροπριοφαινόνη; Αυτή είναι η άμεση πρόδρομη ουσία. Φτιάχνεται από την 4-μεθυλο-προπριοφαινόνη, η οποία φτιάχνεται από την προπριοφαινόνη, η οποία ξεκινά μέσω διαφόρων μεθόδων, συμπεριλαμβανομένου του προπιονικού χλωριδίου. Είναι όλα εδώ σε αυτή την ιστοσελίδα. Η συνταγή του Γκόρντον είναι εδώ, αλλά αντί για τη συνταγή του Γκόρντον είναι η συνταγή του WillD, η οποία πιθανότατα είναι παρμένη κατευθείαν από την πατέντα. Σπάστε ένα βιβλίο (αυτό το site) και καθίστε. 🪑
 

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Το είδα , το μέρος που λείπει από τη συνταγή είναι μετά το 2ωρο ανακάτεμα , αφού θα έπρεπε να είναι μόνο το πλύσιμο και η κρυστάλλωση που κοίταξα, είναι η ποσότητα της ισοπροπυλικής άλκο και η μέθοδος του που λείπει
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Μιλάμε για κρυστάλλωση; Μάλλον έχετε δίκιο, μάλλον το άφησαν έξω επειδή είναι μια τόσο βασική τυπική διαδικασία στη χημεία. Μια αναλογία θα ήταν... φτιάχνουμε ένα κέικ. Η συνταγή απαιτεί 10 ασπράδια αυγών και 2 κρόκους. Πιθανώς δεν εξηγεί πώς να διαχωρίσετε τα αυγά.
Χρησιμοποιήστε τον ελάχιστο ζεστό διαλύτη για να διαλύσετε τη σκόνη/τους κρυστάλλους, βάλτε το σε ένα πιάτο εξάτμισης και σε ένα ζεστό μέρος και μην το αγγίξετε καθόλου μέχρι να μην μπορείτε να κρατηθείτε. Έχω δει μερικούς καταπληκτικούς κρυστάλλους 4mmc σαν συστάδες από πέτρες χαλαζία. Αριστουργήματα, αλλά δεν μπορείτε να τα αγγίξετε για 6 εβδομάδες. Μερικές φορές (συχνά) θα επανακρυσταλλώσετε αρκετές φορές, καθαρίζει το προϊόν. Δεν πρέπει να ανησυχείς για τους κρυστάλλους την πρώτη φορά, αν ξέρεις ότι θα το κάνεις 2-3 φορές, κλώτσα τη θερμότητα. Εξατμίστε το γρηγορότερα, συλλέξτε, επαναδιαλύστε, ανακρυσταλλώστε. Μόνο την τελευταία φορά θα πρέπει να ανησυχείτε για το μέγεθος και το σχήμα. Η ανακρυστάλλωση καλύπτεται σε κάθε βιβλίο χημείας στην ιστορία και σε εκατοντάδες γραπτά και σεμινάρια. Είναι περιττό να την προσθέσετε σε κάθε σύνθεση.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
από την προσωπική μου εμπειρία, το πιο σημαντικό στην ανάπτυξη mmc είναι το πώς θα διατηρήσετε τις θερμοκρασίες μεταξύ 20/25 και 0 :) Απλά έχω την τύχη να έχω 3 ψυγεία, δίνει πολύ μεγάλη διαφορά στην παραγωγή κρυστάλλων όταν είναι σαν maybne μόνο λεπτά σε κλίμακα όπως 2h αν το βάλει σε φούρνο για να διαχωρίσει τη θερμοκρασία του (διάλυμα βρασμού)
 
Top