Διαφήμιση Νεκρών σταγόνων;

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Πώς είναι καλύτερο να "διαφημίσει" κανείς ότι έχει διαθέσιμο ένα νεκρό αντικείμενο;

Φαίνεται ότι κάποιος θα πρέπει είτε να διαφημιστεί στο διαδίκτυο, το οποίο imo δεν θα οδηγήσει σε πολλούς πελάτες, εκτός αν βρίσκεται σε μια πολύ μεγάλη πόλη, όπως εκατομμύρια άνθρωποι.

Διαφορετικά, θα πρέπει να γίνει από στόμα σε στόμα, όπως το "βρήκα αυτό το πολύ καλό φάρμακο από το darkweb, δείτε αυτό το σύνδεσμο", το οποίο έχει τα δικά του προβλήματα. Πολλοί, τουλάχιστον στις ΗΠΑ, δεν γνωρίζουν από dark web, και αν κάποιος ελπίζει να πάει σε μεγάλη κλίμακα, δηλαδή ουγγιά ή ακόμη και λίβρες ή και περισσότερα, τότε αυτό απαιτεί έναν πολύ συγκεκριμένο πελάτη, και αυτοί είναι σπάνιοι.

Υποθέτω ότι αναρωτιέμαι πώς υποτίθεται ότι οι dead drops είναι πραγματικά κερδοφόρες και αξίζουν τον χρόνο, καθώς φαίνεται ότι αν κάποιος δεν είναι πρόθυμος να κάνει μικρής κλίμακας darkweb (όπως η πώληση γραμμάριο προς γραμμάριο ή κάτι παρόμοιο) ή ίσως κρυπτογραφημένη συνομιλία, τότε είναι πραγματικά αναποτελεσματικό.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Δεν συμφωνώ - το Dead Drop είναι αρκετά αξιοπρεπές για όποιον έχει καλό πελατολόγιο.
Αν πουλάτε έστω και 30 δέματα την ημέρα, αξίζει τον κόπο να εγκατασταθείτε στην περιοχή σας.
Θα μπορούσατε να πάρετε μαζί σας 50-100 συσκευασμένα δέματα και να τα απλώσετε σε όλη την έκθεση, να παρακολουθείτε πού βρίσκονται και ό,τι άλλο και στη συνέχεια, όταν κάποιος σας καλεί, παίρνετε την πληρωμή και του στέλνετε τις λεπτομέρειες.
Θα μπορούσατε να έχετε δρομείς που συλλέγουν μετρητά, χωρίς να μεταφέρουν ΚΑΝΕΝΑ εξοπλισμό... Έτσι, κάποιος τους δίνει μετρητά, δεν έχουν τίποτα άλλο εκτός από μετρητά, ωραία και ασφαλή.
Οι αγοραστές δεν συναντούν τους μεταφορείς του προϊόντος, οι μεταφορείς του προϊόντος δεν συναντούν τους αγοραστές.
Δεν χρειάζεται καν να σηκωθείτε από το κρεβάτι για να εξυπηρετήσετε μια κλήση στις 2 π.μ. (αν έχετε τακτοποιήσει έναν μηχανισμό πληρωμής).
Μου αρέσει η ιδέα. Το να μην χρειάζεται να συναντήσω κάποιον όταν θέλω να παραλάβω κάτι, είναι τέλειο. Δώστε μου την τοποθεσία και θα κάνω τα υπόλοιπα στον δικό μου χρόνο, χωρίς να περιμένω και να περιμένω και να περιμένω και να περιμένω...

Τα πρώτα δρομολόγια, μέχρι να το μάθετε καλά και να το συνηθίσουν οι πελάτες σας, υποθέτω ότι δεν θα είναι τόσο κερδοφόρο όσο θα μπορούσε να είναι. Αλλά μόλις αποκτήσετε έναν ρυθμό, δεν είναι λιγότερο κερδοφόρο από το εμπόριο στο δρόμο και νομίζω ότι ενέχει λιγότερο ρίσκο. Επίσης, δεν κρατάτε όλο το απόθεμά σας σε μια κεντρική τοποθεσία περιμένοντας να το πιάσετε, αλλά κατανέμεται σε όλη τη γη/πόλη/δάση κ.λπ., οπότε ακόμα και αν σας διακόψουν με κάποιο τρόπο, θα είναι ακόμα εκεί όταν επιστρέψετε...

Δεν χρειάζεται να είναι πράγματα της σκοτεινής αγοράς του διαδικτύου. Ο κρυπτογραφημένος αγγελιοφόρος είναι απαραίτητος. Όσο για την πληρωμή, αυτό είναι ένα εντελώς διαφορετικό πράγμα, το οποίο θα πρέπει να υπολογίσετε με βάση το περιβάλλον σας, τους χρήστες και τον κίνδυνο.
 
Last edited:

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Συμφωνώ απόλυτα με αυτή τη δήλωση, μόνο μερικά πράγματα πρέπει να εξομαλυνθούν και να βελτιωθούν, μόλις δημιουργηθεί ένα πελατολόγιο και οι άνθρωποι συνηθίσουν μια νέα μέθοδο. Προσωπικά πιστεύω ότι τόσο ο πελάτης όσο και ο μεταφορέας θα περάσουν ευκολότερα, λιγότερες επαφές σημαίνουν πάντα λιγότερες πιθανότητες για σφάλματα.
 
Top