Question Purifikace kyseliny sírové

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Chci přečistit svou 50% kyselinu sírovou. Chci snížit obsah vody. Co mám udělat, jednoduše ji převařit na 90-100 stupňů Celsia ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,050
Points
93
K jakému účelu potřebujete kyselinu?
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Kyselina sírová k výrobě amfetaminové formy oleje. Ne ze škodlivých důvodů
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Do velké borosilikátové kádinky nalijte 50% kyselinu H2SO4 (ne více než polovinu), obalte ji hliníkovou fólií a zahřívejte na elektrické plotýnce, dokud se objem nezmenší na polovinu původní velikosti nebo se neobjeví bílé výpary. Získáte přibližně 75-80 %. Teplota směsi bude vyšší než 200 *C.
Pokud chcete 98 %, měli byste zahřát 80 % kyseliny v baňce s kulatým dnem na 350-400 C (vnější teplota), aby se vydestilovala všechna voda. Použijte vzduchový kondenzátor nebo jen dlouhou trubici. Nepoužívejte vodní chlazení. Nepoužívejte vakuum.
 

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 21, 2024
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Používejte také stiring, abyste se vyhnuli bublinám, které všude stříkají
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Ne všechny magnetické míchací tyče přežijí tak náročné podmínky, většina levných se demagnetizuje již při teplotě 180*C. Také ne každý má tak výkonné magnetické míchadla, která jsou schopna dosáhnout teploty přes 500*C, jinak nikdy nedosáhnete vnitřní teploty blížící se dokonce 300*C.
Zapomněl jsem se zmínit jen o vyvařování třísek z nějaké drcené bílé keramiky, které jsem použil ve druhém stupni.
Pro první stupeň to není vůbec nutné, navíc k varu dojde jen během první hodiny nebo méně, později už bude docházet jen k odpařování. (moje sestava byla 3l kádinka a 1,5kW levná varná deska s tepelným relé).
 
  • Like
Reactions: HHH
Top