Možná nová syntéza 2,5-dimethoxybenzaldehydu z anýzového oleje/anetolu

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Dobrý den, kluci našli tuto zajímavou syntézu nejsem si jistý, jestli to funguje, takže to berte jako určitý druh sugestie.

Syntéza 2,5-dimethoxybenzaldehydu: Anetol se oxiduje na anisaldehyd , který se po izolaci podrobí Baeyerově-Villigerově oxidační reakci s kyselinou peroxovou nebo peroctovou. Takto získaný O-formyl-4-methoxyfenol se hydrolyzuje . 4-Methoxyfenol se následně formluje Reimer-Tiemannovou metodou a získaný 2-hydroxy-5-methoxybenzaldehyd se methyluje dimethylsulfátem na 2,5-dimethoxybenzaldehyd.
Reakce

A : Anisaldehyd z anetolu oxidativním štěpením: 20 g anýzového oleje bylo suspendováno ve směsi 150 ml vody a 30 ml konc. kyseliny sírové; přidání 55 g bichromanu sodného takovou rychlostí, aby teplota nepřesáhla 40 °C. Reakční směs byla extrahována 4 x 125 ml toluenu a rozpouštědlo odpařeno. Zbytkový olej byl vydestilován ve vakuu za vzniku 9,1 g anisaldehydu.

B : O-formyl-4-methoxyfenol: 6 ml anisaldehydu bylo rozpuštěno v 75 ml dichlormethanu (DCM). Během 30 min byla přidána směs 12 g peroxidu vodíku a 10 ml konc. kyseliny mravenčí. Reakční směs byla jemně refluxována po dobu 21 h.
C: B 4-methoxyfenol: Po odpaření rozpouštědla z reakční směsi a odběru zbytku ve 100 ml vodného roztoku NaOH (20 %) (25 ml MeOH jako spolurozpouštědlo) bylo získáno 4,1 g 4-methoxyfenolu jako bílý krystalický produkt po obvyklých pracovních a čisticích krocích.
D : Reimerova-Tiemannova formylace 4-methoxyfenolu: 124,1 g 4-methoxyfenolu bylo rozpuštěno v roztoku NaOH (320 g NaOH ve 400 ml vody). Celkem bylo přidáno 161 ml chloroformu. Obvyklým zpracováním a destilací s vodní parou bylo získáno 109,8 g čirého žlutého oleje, který při stání při pokojové teplotě neztuhl (GC/MS: 94 % 2-hydroxy-5-methoxybenzaldehydu).

E: D Methylace 2-hydroxy-5-methoxybenzaldehydu: Žlutý olej byl použit bez dalšího čištění. Do 250 ml RB baňky bylo přidáno 100 ml acetonu, 14 g bezvodého uhličitanu draselného a 10 g 2-hydroxy-5-methoxybenzaldehydu; směs byla uvedena na refluxní teplotu a bylo přidáno 11 g dimethylsulfátu. Reakce probíhala po dobu 4 hodin. Rozpouštědlo se odpařilo a surový konečný produkt vykrystalizoval ve studené vodě. Rekrystalizací z EtOH/voda bylo získáno 8,3 g 2,5-dimethoxybenzaldehydu (GC/MS: 98 %+ 2,5-dimethoxybenzaldehyd).
Výtěžek: 93-02-7 97,6

Reakční podmínky:

s tetrachlormethanem titaničitým v dichlormethanu při -5 - 20; po dobu 1,5 h;inertní atmosféra;činidlo/katalyzátor;teplota;

Kroky:

1.A-9.A Příklad 2

A. Přidejte 13,82 g (0,1 mol) 1,4-dimethoxybenzenu do 500 ml trojhrdlé baňky s kulatým dnem, 200 ml bezvodého dichlormethanu, ochranu dusíkem a ochlaďte na -5 °C. Přidejte tetrachlormethan titaničitý (13mL) , 0,12mol) bezvodého roztoku dichlormethanu 45mL, přidejte po kapkách 90mL 1,1-dichlormethyletheru (14,94g, 0.13mol) v bezvodém roztoku dichlormethanu, přidává se po kapkách po 1h, míchá se při pokojové teplotě a reaguje 30min K reakčnímu roztoku se přidá 300g kostek ledu, 8mL koncentrované kyseliny chlorovodíkové, míchá se 2h, kapaliny se oddělí, vodná fáze se extrahuje dichlormethanem dvakrát po 100mL, organické fáze se spojí, organická fáze se dvakrát promyje vodou, vždy po 100mL, bezvodá se vysuší nad síranem sodným a zkoncentruje za sníženého tlaku za účelem získání 16. Dichlormethanu.22 g olejnatého 2,5-dimethoxybenzaldehydu s výtěžkem 97,6 % a HPLC 97,9 %.

Odkazy:

CN112321413,2021,A Umístění v patentovém odstavci 0024-0026; 0032-0034; 0040-0042; 0047-0049; 0055
zdroj: https: //www.chemicalbook.com/synthesis/2-5-dimethoxybenzaldehyde.htm
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Je to jiné nebo nějak lepší než 30 let stará metoda?
TVal20h3Is
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
oh lmao ok omlouvám se klidně smažte tread pak idk jak to udělat
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Ne, myslím, že to tu ještě nebylo zveřejněno. Alespoň jsem to neviděl. Trasa, kterou jste zveřejnili, vypadala trochu jinak, takže to dělá 2 možná schémata. Je hezké mít možnosti, protože jde o některé nové chemické látky.
Nebylo mým záměrem znevážit váš vor, jen mě zajímalo, zda má vaše metoda nějaké výhody, protože to není elementární syntéza.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Toto je první skutečná vícestupňová syntéza, kterou začalo mé chemické dobrodružství... samozřejmě 2,5-dimethoxybenzaldehyd se nejlépe získává komerčně a moje cesta skončila sehnáním 2-hydroxy-5-methoxybenzaldehydu, z čehož jsem si odnesl velmi důležitou lekci (nikdy nedávejte veškerý materiál do jedné zkušební dávky, nebo si alespoň uvědomte, že takhle chemik nepostupuje).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Jo, jsem si jistý, že tuhle chybu někdy udělal každý. musíš spadnout, aby ses naučil vstát.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Jako detail, práce s dimethylsulfátem je na úrovni dovedností daleko za omylem, o kterém jsme mluvili... Celé je to tak nějak navrženo pro scénář uvíznutí na ostrově. Nebo jen základní věda, která jen dokazuje, že to jde. Tahle cesta byla cesta, která mě hodně napadla a stále ještě neskončila dobře po deseti letech (2,5-betanitrostyren je v lednici a čeká, až budu mít náladu... nebo najdu dobrou techniku bromování s NBS a malým kouskem HBr, který mi zbyl).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
stačí koupit sum NaBr nebo KBr a hodit ho do sum bisulfátu roztavit a mělo by to vytvořit HBr pak u můžeš probublávat přes reakční směs nebo jen do sum vody, pokud chceš roztok. takhle si vždycky dělám svoje, když se nemůžu obtěžovat čekat, až to přijde, když to koupím.
Upřímně řečeno, jako začátečník si práce s dimethylsulfátem koleduje o alkylovanou DNA.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Na oplátku za nápovědu týkající se bromování mohu poukázat na absolutně nejlevnější a nejefektivnější způsob získání styrenu, o kterém plánuji vytvořit video.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Zdá se, že nemohu najít žádný otc zdroj jakékoliv anorganické soli obsahující bromid, kde se nacházím.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
hmmmm isnt jako atleast pool brom acessible to u im shure u can buy it off amazon or smt if u cant find it in hardware stores. eaven pokud je to jako bcdmh, můžeš to snadno převést na brom pomocí metabisulfátu a pak jen neutralizovat brom pomocí NaOH, pokud ti samozřejmě nevadí kontaminace NaCl (nebo je to jakákoli jiná sloučenina bromu, můžeš také probublávat klorin a ten by měl nahradit brom, čímž se v podstatě uvolní, a pak neutralizovat pomocí NaOH. Stačí zajít do železářství a trochu hledat, jsou to pokladnice, hledání v železářství je docela příjemné.). tho, abych byl upřímný, stačí si to koupit na internetu, je to levné a najdeš cokoli, když se budeš dost snažit.

 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Stále doufám, že NBS bude stačit, jen neznám jeho způsob použití (bohužel není k dispozici p-Tosyl). Všechny on bazénové chemikálie, které jsem viděl, byly na bázi chlóru, jsem si vědom, že existuje i brom, ale prostě jsem usoudil, že to není v mém blízkém dosahu. Kdysi jsem měl 1L Br2 a byl to nejproblematičtější z téměř 3000 chemikálií, které jsem v té době měl, PCl3 a PBr5 mi také lezly na nervy, ale měl jsem ve sbírce mnohem víc zlobivců. Zmínili jsme dimethylsulfát, ale pak je tu ještě fosgen, který mi v minulém životě udělal špatnou pověst.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Upřímně, brom je chladný idk jak to, že se dostal u potíže prostě utěsnit do ampule
Ještě jsem nenarazil na chemikálii, která by mi způsobila problémy při skladování tetroxid osmia byl malá sračka, ale nic, co by ampule nespravila.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
a bdw pokud nbs nefunguje, tak z něj prostě udělejte brom pomocí kloru. mělo by to fungovat.
 
Top