Question Kyselina fenyloctová a octan olovnatý (ii) Anyhdejší DESTRUKTIVNÍ DESTILACE

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
MŮŽE MI NĚKDO PROSÍM VYSVĚTLIT, JAK TAKOVÁ DESTRUKTIVNÍ DESTILACE FUNGUJE, JAKÉ POTŘEBUJU ZAŘÍZENÍ A JAK TO ZAŘÍZENÍ PŘIPOJIT jedná se o metodu :

Metoda octanu olovnatého :

p2p.paa.pb.gif


Do destilačního přístroje vložte 1000 g kyseliny fenyloctové a 3000 g bezvodého (nebo trihydrátu) octanu olovnatého a zahřejte. Nejprve se vydestiluje množství vody a poté fenyl-2-propanon při této destruktivní destilaci, která vyžaduje liberální použití tepla. Destilát se rozdělí na dvě vrstvy. Organická vrstva se oddělí a redestiluje, čímž se získá čistý fenyl-2-propanon, bp 105 °C/10 mmHg nebo 216 °C při atmosférickém tlaku.

PROSÍM, POMOZTE MI NĚKDO, POTŘEBUJI NĚJAKÉ PODROBNOSTI O ZAŘÍZENÍ / TEPLE / ČASE / EXTRAKCI.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
471
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Destilační přístroje
vakuová pumpa
ohřívací mantinel
Celoobličejový respirátor
dobře větraný prostor

vše je zde a vysvětluje, co dělat, zapněte ohřev, dokud nezačne destilovat.

Destilát se rozdělí na dvě vrstvy. Organická vrstva se oddělí, pak ji musíte znovu vydestilovat, abyste získali čistý fenyl-2-propanon, bp 105 °C/10 mmHg nebo 216 °C při atmosférickém tlaku.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
děkuji moc za vaše replay i realy oceňuji to, ale můj dotaz je, jak se dvě vrstvy. odděluje po voda je destilována a já změnit baňku získat p2p jaké vrstvy a jak extrahovat organické vrstvy nebo co je to říká v článku prosím.pokud máte něco čekám na vaše replay děkuji předem
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Dobrý den, jako vždy oddělujte pomocí dělící nálevky. Pokud nerozumíte základní manipulaci, navštivte sekci Nejčastější dotazy k laboratořím. Tam najdete odpovědi na všechny své otázky.
Dávejte pozor, že octan olovnatý je extrémně toxická látka.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
Mám je dát obě do stejné baňky s kulatým dnem a udržovat konstantní teplotu, dokud se dvě vrstvy neoddělí, a pak provést extrakci rozpouštědlem je to tak ?
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
samozřejmě vím o destilační aparatuře a refluxu a všech těch podrobnostech, které jsou potřeba jen to thanx za odpověď, pokud máte čas...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
O baňce s kulatým dnem jsem se nezmínil. Řekl jsem o dělící nálevce. Rozumíte tomu, co to je? Kde se říká, že je třeba směs zahřát, aby se oddělily vrstvy? To není správně.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
Ano, vím o tom, a mám dát všechno do stejné baňky a zahřívat, dokud se to neoddělí...?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Člověče, napsal jste příspěvek s informacemi, co máte dělat. Přečtěte si tento příspěvek ještě jednou. Potřebujete destilační přístroj.

 
Top