Hledáte radu týkající se syntézy amfetaminu pomocí skořicového aldehydu

SaltedLead

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Dobrý den,

jsem na tomto fóru trochu nový a zvažuji, že se pokusím o syntézu na základě příspěvku na redditu, který podrobně popisuje vytvoření racemického amfetaminu počínaje skořicovým aldehydem.
Příspěvek byl poměrně vágní a podrobně popisoval pouze hrubý nástin postupu, takže jsem se snažil co nejlépe doplnit prázdná místa.

Syntéza probíhá následovně.

100 ml skořicového aldehydu se přidá ke 100 ml benzylalkoholu, čímž vznikne skořicový alkohol.
Skořicový alkohol se přidá k amoniaku v poměru 1:1, čímž vznikne skořicový amin.
Ten se opět přidá k benzylalkoholu v poměru 1:1, čímž vznikne fenylpropylamin, který se následně hydrogenuje pomocí plynného vodíku, čímž vznikne dl-fenyllisopropylamin alias amfetamin.
Následuje rekrystalizace.

Syntézou amfetaminu jsem se ještě nezabýval, takže uvítám jakoukoli radu, zejména pokud už někdo tuto syntézu prováděl.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Nic z toho nedává smysl
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Pravděpodobně má na mysli cyprinal (methyl-cinnamaldehyd)? Nejsem si jistý jak, ale předpokládám, že to lze a bylo to provedeno.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ne, Cyprinal, co alfa-methyl cinnamaldehyd může podléhat Bayer Villingerově oxidaci za vzniku P2P enol-esteru, který snadno hydrolyzuje na P2P. Obvykle se to provádí pomocí oxonu, ale kyselina karosa a peracidy fungují také. Je to dobré pro menší, možná střední šarže, ale nevhodné pro cokoli většího, protože je zapotřebí velký objem rozpouštědla, a také to trvá poměrně dlouho, navíc dochází k vedlejší reakci, kdy se enol ester dále oxiduje na epoxid, a tak vždy vzniká směs produktů, kterou je třeba řešit při přípravě.
 
Top