Question Jak nejlépe získat určité chemické látky

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Nitrometan získáte z RC paliva a DCM je na eBayi
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
DCM zakázán ve Spojeném království
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Protože když 😳
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Není zakázáno, ale je potřeba speciální licence nebo je potřeba společnost, myslím, že zákaz přišel v roce 2018? Možná, pravděpodobně se mýlím. Zakázali ji kvůli enviromentálním obavám s atmosférou, ve stejné době zakázali všechno ostatní, například kyselinu sírovou.

Nelze ani koupit odstraňovače nátěrů na bázi DCM bez licence nebo malířské firmy.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Sakra, byl jsem pryč příliš dlouho. 😂😂
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
A***** se stále prodávají, ale vyžadují prohlášení o jejich použití, v podstatě pokud jsou vaše odpovědi dostatečně dobré, stále se prodávají obyčejným lidem, jako je Joe blogg's. Ale mít dobré odpovědi k diskusi a výkladu společnosti, a pokud se domnívají, že je to platný důvod k prodeji.
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
DCM je zakázán také v Brazílii. Průser je, že mnoho syntéz používá DCM, ale neuvádí k němu alternativu.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Destilujte RC palivo, nezískáte ho mnoho, ale ve srovnání s ním je levné. Dělal jsem to mnohokrát, nejprve budete destilovat azeatrop methanolu a nitrometanu při teplotě kolem 60-70, a jakmile teploty dosáhnou 100C, začnete destilovat přes čisté nitro. Ujistěte se, že používáte kolonu Vigreux.

DCM si objednejte u constantylious777. Pošle vám to z Polska velmi levně.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
RC paliva jako 16 až 20 % z většiny míst, nicméně mám společnost, která prodává palivo pro RC lodě. To je jako 60% nitro, a 5 litrů stojí téměř 200 liber!!! Ale takto jsem získal nitro až doposud, dlouhé destilace RC paliva několikrát.
Nejhorší je, že z 1 litru 20% nitra se získá možná 120 ml, pokud jste dobří, ale hustota je vždy, takže víte, že azeotrop s metanolem stále kontaminuje vaše nitro.
 
View previous replies…

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Omlouvám se, ale musím se tomu smát, protože nesnáším azeotropy, ano, na 100 % se vám dostane kontaminace. Skutečnost, že methanol a nitromethan dokonce tvoří jeden, by vám to měla říct, ani molekulová síta nelze použít k odstranění zbývajících % methanolu, a věřte mi, že jsem to zkoušel.

Možná, že když si pořídíte 2m vysokou kolonu a budete destilovat týden několikrát, tak se k tomu přiblížíte, ale zvažte to ve stupňovitém válci na váze. Nikdy se nedostanete na hustotu čistého nitra.

Omlouvám se, jestli je to špatná zpráva, dobrá zpráva je, že metanol je v 99,9 % případů drobná nepříjemnost. Takže se prostě přibližte hustotě, jak jen to jde, a pořád je to použitelné nitro!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Pro mé účely není metanol problém, znáte nějaké situace, kdy je to problém kromě stechiometrie?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Ano, dělám opravdu jen jednu, při fermentaci biomasy za účelem výroby etanolu pro spotřebu. Stačí 15 ml, abyste oslepli a zabili se, takže to je opravdu jediná moje starost s metanolem. Ještě jsem nedokončil studium, takže možná se k tomu vyjádří někdo s většími znalostmi a uvede pro vás jiný příklad?
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Měl jsem být konkrétnější, mám na mysli, kde se kontaminace nitrometanu methanolem stává problémem v reakcích, pro které byste použili nitro.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Nedělal jsem to, nemohu dokázat, že to funguje, ale podle toho, co jsem četl, se zdá, že to funguje. N-methylacetamid si můžete objednat tam, kde se objednávají chemikálie, dobré jsou zahraniční aukční stránky, a hydrolyzovat ho kyselinou nebo zásadou, tuším, na kyselinu octovou a methylamin. Funguje to stejně jako výroba methylaminu z N-methylformamidu.

Možná byste měli zvážit buď nalezení náhradní chemikálie, nebo objednání přes černý trh dcm. Éter funguje ve většině případů, ale má své vlastní problémy, které vyžadují trochu více opatrnosti.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Mám starou vysokoškolskou učebnici organické chemie, kterou mi darovala zrušená katedra chemie na vysoké škole, kterou jsem navštěvoval. Je to návod, jak vše vyrobit.
Metoda vyžaduje kyselinu monochloroctovou, dusitan sodný a uhličitan sodný, podrobně to vysvětlil G. Patton v jednom ze zdejších vláken.
Existuje několik dalších metod, ale nákup by byl jednodušší.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Dovedu si představit, že je možné je zakoupit pouze v rámci Velké Británie oproti prokázání komerční licence.
Na Ebay se prodává spousta nitroetanu/nitrometanu, ale mnoho prodejců požaduje nějaký doklad.

To by bylo snadné zfalšovat tho, myslím, že můžete zkusit najít registrační čísla společností, které by mohly mít něco společného s jakýmkoli případem použití této chemické látky, ale nemají webovou prezentaci, takže je těžké najít kontakty. Tato čísla můžete najít na několika webových stránkách, určitě existují národní webové stránky pouze pro společnosti ve Spojeném království, ale jistě také webové stránky pro všechny registrované společnosti v EU. Zkusil bych to jen při objednávce na adresu, kterou nelze spojit se mnou.

Další možností je Německo, Polsko nebo Čína. V každé z těchto zemí je mnoho prodejců, kteří vám mohou tyto chemické látky zaslat a kteří by mohli být ochotni je přeznačit.
Právě jsem odeslal asi 30 krabic obsahujících 1x20l kontejner v každé krabici s metanolem, etanolem, metylaminem a podobnými kapalnými chemikáliemi. Jednoduše jsem je označil jako čisticí prostředky a všechny prošly z Polska přes Německo do Belgie.

Vzhledem k tomu, že přeprava tohoto zboží z hlediska logistického přesunu ze země do země není nelegální, ale spíše jen omezená, mohlo by vám to dát další možnost.
Můžeš to udělat klasicky a nakoupit to v zemi jako je Polsko od firmy, která se tě nebude na nic ptát, sehnat si oficiální exportní/importní dokumenty a poslat to oficiálním kurýrem..na Ebay je také aktivní spousta soukromých kurýrů, kteří jezdí každý týden z Polska zpět do UK a naopak, pokud najdeš nějakého, který má ještě kapacity v kamionu, mohl by sis prostor rezervovat celkem levně, také se většinou méně ptají.
V tomto případě bych použil ukradené nebo falešné údaje o firmě kurýra, stejně jako adresu, která se zdá být koproratní, ale nemůže být spojena se mnou.

Doufám, že by to mohlo pomoci :)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Všechny tyto věci jsou bohužel ve Velké Británii velmi pravdivé, metody, které popisujete, jsou způsoby, jak tyto problémy 100% obejít.

Alternativním způsobem je použít sythny, které vynechávají nitraci, ale některé, jako je výroba DOM, meskalinu, tyto styreny nebudou nitrovat pouze pod čistou vůlí a odhodláním podzemního chemika. Berou se tyto zakázané prekurzory & chemikálie, které se těžko získávají, a jen jejich držení je stejně špatné jako stíhání za sloučeniny, které s oblibou vyrábíme! A stejně tak, že metody, které popisujete, podléhají stejnému B.S prostřednictvím zákonů o podvodu atd, protože pokud je někdo ochoten získat obvinění přes držení těchto chemikálií. Pak dvě obvinění a vězení neodradí ani ty nejodhodlanější undergroundové chemiky.

Přeznačení látky vědomě je stejně špatné jako podvodné doklady a povolení všechno stejné, a bylo mi řečeno, že nic nenaštve soudce víc než obhajoba neznalostí !

Přesto dobré informace a/nebo nápady, jak lidé tyto chemikálie získávají, jen bych si přál, aby to bylo trochu liberálnější dělat věci v životě, dnes jsem se podíval na nosní dekongestanty v obchodech. Ani jeden obchod neprodává pseudoefedrin nebo etedrin v žádném z těchto léků, to je ve Velké Británii, kde pervitinové šmouly neexistují.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Je rozdíl mezi tím, zda je chemická látka zakázaná, nebo zda je její použití mimo komerční sféru skutečně jen omezeno.
U nitroetanu nebo nitrometanu, který je obecně důležitou chemickou látkou, si nedovedu představit, že by byl jen zakázán.

Určitě existuje způsob, jak to obejít a prostě ho legálně dovážet.
 

zagar

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
Mohu vám sehnat pseudoefedrin, ale s prodlouženým uvolňováním a také s obsahem levocetrizinu, ale na oplátku mi musíte ukázat, jak pseudoefedrin z těch tablet extrahovat.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Pane GonzoMůžu vám sehnat pseudoefedrin, ale s prodlouženým uvolňováním a také s obsahem levocetrizinu, ale na oplátku mi musíte ukázat, jak z těch pilulek extrahovat pseudoefedrin.

Kámo, zmínil jsem se o nedostatku pseudoefedrinu jen proto, že mě zajímalo, jak se tady ve Velké Británii s těmi pseudoefedriny zatočilo! A pokud neumíte extrahovat složku z tablety, pak pokračovat ve snaze přeměnit zmíněnou sloučeninu na jinou by bylo ztrátou času a nebezpečné, nemluvě o tom, že je ode mě nezodpovědné říkat to člověku, který zjevně nemá znalosti na to, aby si hrál s chemií.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
Jsou tyto chemické látky zasílány z Velké Británie 🇬🇧 do evropského místa určení, nebo "drop shipped" v rámci hranic EU ... S Polskem jako výchozím bodem ?
 
Top