Domácí laboratoř: Laboratoř: DIY digestoř

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
V tomto vlákně budu dokumentovat svou stavbu digestoře chudého člověka. Možná to tak zatím nevypadá, ale z této kartonové krabice se za pár dní stane funkční digestoř.
 

Attachments

  • iHUYZW8zMT.jpg
    iHUYZW8zMT.jpg
    1.5 MB · Views: 25

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Pro 1. stupeň extrakce budeme potřebovat:
  • povlak na polštář, který bude sloužit jako odpad pro průhlednou plastovou fólii.
  • papírovou tubu od nejlepší skotské whisky
  • 12V ventilátor 80x80 mm
  • napájecí adaptér 12V
  • lepicí pistole
  • široká (50 mm) lepicí páska
  • svinovací metr
  • kuchyňský nůž
 

Attachments

  • JcVQbEyDrM.jpg
    JcVQbEyDrM.jpg
    1.9 MB · Views: 26

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Je čas přejít k sestavování:
  1. Vyřízněte do krabice velké okno, kterým budete provádět úkoly uvnitř hotové digestoře. Nemusí sahat až na dno.
  2. Na opačné straně vyřízněte otvor pro výfuk, umístěný blíže k horní části, aby bylo možné odsávat stoupající výpary.
  3. Nastříhejte průhlednou plastovou fólii (musí mít určitou tloušťku, potravinářská fólie nestačí) tak, aby zcela zakryla pracovní okno ze strany na stranu, ale nechala nezakrytou spodní část 10-15 cm, a pomocí lepicí pásky ji připevněte na digestoř ze tří stran (ne na dno).
Na výdechu je třeba ještě zapracovat a bude uveden v závěrečném příspěvku.
 

Attachments

  • mOhjBPFoZp.jpg
    mOhjBPFoZp.jpg
    1.3 MB · Views: 15
  • u8Jbar2B6q.jpg
    u8Jbar2B6q.jpg
    311.4 KB · Views: 15

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Mezitím jsem také postavil toto zařízení jako vedlejší úkol, než dokončím primární vyčerpání. Papírová trubka byla od jednoho konce příčně rozříznuta asi 12 cm hluboko. Vzniklé segmenty byly ohnuty tak, aby se vešly do 12V počítačového ventilátoru, a trubka se tak v podstatě stala převodníkem z kulatého na čtvercový průřez. Ventilátor byl na místo přilepen za tepla a mezery byly utěsněny lepicí páskou. Je to fugly as hell, ale docela to funguje, nicméně ventilátor je příliš slabý a nezajišťuje očekávaný průtok vzduchu. Je nepravděpodobné, že bych ho použil pro digestoř, ale svou funkci odvádění výparů například při pájení nějaké elektroniky splní.
 

Attachments

  • nbWCIJXwhk.jpg
    nbWCIJXwhk.jpg
    839.3 KB · Views: 12

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Domnívám se, že nedosáhnete vámi doporučené rychlosti proudění vzduchu 100 ft/minutu, samozřejmě byste potřebovali 100 cfm, abyste dosáhli 100 fpm v otvoru 1'x1'. Jen mě napadlo, že bych to mohl nadhodit, až budete nakupovat ve výlohách a snít o digestořích, to je to, čeho se snažíte dosáhnout. Méně a energetická reakce překročí možnosti digestoře. To je jen to, co se mi dostalo do hlavy. Neberte mě za slovo🫨
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
V této sestavě použiji ventilátor, který pohybuje 1730 cfm, to by mělo bohatě stačit i se započtením ztrát. Výsledek zveřejním během několika dní.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Říkal jsem vám, že nejlevnější řešení je 50 eur (jo, teď je to 60 nebo tak nějak) 500 m3h 150mm fi PP made vent.
má to ještě jedno plus. takže to jsou 2 mouchy jednou ranou,, můžeš je rozmnožit jako 2-3 kusy takže máš výfuk na více místech pak je můžeš spojit do 3 trubek rozdělovače (nevím název) a můžeš to nasávat tlakovým ventilem který ten vzduch dává do filtru (žádné ztráty z jakéhokoliv ventilu)
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
K tomuto bodu se dostanu později. Do té doby dokončím tuto improvizovanou sestavu s použitím věcí, které už mám, a ze zkušeností se naučím, co opravdu potřebuji získat a vylepšit.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
To se týká především chemie a chemického inženýrství. Jedná se o přesný opak digestoře. Jedná se o kabinu s laminárním prouděním . Vyfukuje vzduch VEN z tohoto filtru HEPA o rozměrech 24x24x11,5 s certifikací Neuclear. Pod horní skříní je... dmychadlo s klecí z pece. Digestoř vás chrání před chemikáliemi, ale tohle chrání věci před vámi houby, ale rostliny se často klonují před takovou digestoří a používají je farmaceuti a mikrobiologové . Filtr s účinností 99,997 % vhání vzduch mnohem rychleji než laminární rychlostí, aby vytlačil atmosférický vzduch, který by mohl být kontaminován plísněmi nebo bakteriálními sporami. Tato věc mi dobře sloužila 10 let prakticky se 100% úspěšností. Po 10 letech jsem ji prodal za 200 dolarů, za které jsem ji postavil. Laminární je jen chytlavá fráze, laminární proudění v atmosférickém vzduchu je pohádka. , nemluvě o tom, že laminární proudění není věc, je to měření a jednotka měření se nazývá Reynoldsovo číslo.
KBI4526Zra
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Jak častá je výměna filtrů?
Předpokládám, že stačí mít skříň uvnitř a vytlačovat vzduch ven, ano?
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Myslím, že lepší variantou místo použití kartonové krabice a horkého lepidla by byla malá pěstební krabice s akf + extrémně předimenzované větrání. A navrhuji vyfouknout vzduch z vývodu ven oknem.
Pokud budete pracovat ve stanu, budete samozřejmě potřebovat normální ochranné pomůcky (A2B2E2K2-HG-P3 filtrační maska !!).

Ale místo nákupu skutečné digestoře bych použil tuto možnost.
 
Top